7. karttan 8. karta geçilemiyor

rojhatkavak

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar, 4 GB'lık kartlardan oluşan 7 adet ekran kartım bulunmakta. Bu kartlar ile ETC kazmaktayım.
Sistemime 8.ekran kartını aldım. Kartı sistemime eklediğimde herhangi bir şekilde sistemim açılmıyor. Tüm kartların fanı çalışıyor ama hiveosa giriş yapmıyor ve herhangi bir hash alamıyorum.
Anakartım MSI B450 Gaming Plus.
Ne denediysem olmadı. Yardımınızı bekliyorum. Ekran kartı bozuk değil bu arada, sistem 8nci kartı sanki kabul etmiyor gibi...
Sistemimde 3 adet PSU var 750W'lık. Güç kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum.

Riser çoklayıcı ile taktım. Tek slottan 4 kart çalıştırılabiliyor

Acaba anakartın kapasitesi maksimum 6-7 kart takılacak şekilde de siz daha fazla takınca bir sorun mu çıkıyor diye düşündüm de, bir bakayım o anakarta 7'den fazla kart takıp sorunsuz çalıştıran var mı?

Acaba anakartın kapasitesi maksimum 6-7 kart takılacak şekilde de siz daha fazla takınca bir sorun mu çıkıyor diye düşündüm de, bir bakayım o anakarta 7'den fazla kart takıp sorunsuz çalıştıran var mı?
Bende bundan şüpheleniyorum.. 7den fazla takıp çalıştıran var mı acaba gerçekten? Bunu öğrensek çözüm yolları azalır

Bende bundan şüpheleniyorum. 7'den fazla takıp çalıştıran var mı acaba gerçekten? Bunu öğrensek çözüm yolları azalır

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dostum sanırım işlemcinle alakalı bir şey, biri 1600 ile 7 tane çalıştırırken diğer 2200G ile 5 tane çalıştırmış, işlemcinin desteklediği PCI slotu ile alakalı durum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Dostum sanırım işlemcinle alakalı bir şey, biri 1600 ile 7 tane çalıştırırken diğer 2200G ile 5 tane çalıştırmış, işlemcinin desteklediği PCI slotu ile alakalı durum.
Allah Allah, benimkine çok çok benzer bir durum yaşamış. Benim işlemcim ryzen 3 1300x. Şuan işlemciden şüphe duydum..
Güç kaynağı yetersiz olabilir, güç kaynakları tam olarak güç vermez. Belli kayıplar olur. Ucu ucuna yetiyorsa kartın üstündeki TDP ile güç kaynağının Watt değeri yetmiyor olabilir.
Altı üstü 8.kartı takıyorum. Toplamda kayıplı 2000 küsür watt güce sahibim. Kayıplarla 1600lere gelse bile 1600w rahatlıkla açmalı 8 kartı ya..

Son düzenleme:

Geri
Yukarı