7. nesil işlemcilere Windows 11 desteği gelecek mi?

Makaleler
15
Değerli forum üyeleri; bildiğiniz üzere 8.nesil altına Windows 11 desteği vermeyeceğini Microsoft açık açık söylemişti.
Ancak geri adım atıldı ve testlerin yapılacağı söylendi.

Peki bu testler sonucunda desteğin gelip gelmeyeceği açıklanacak mı?
Bu söylediklerim aslında 1.nesil Ryzen işlemciler için de geçerli.

7.nesil bir Intel işlemci kullandığım ve bunu merak ettiğim için konuyu bu şekilde açtım. Bundan dolayı en sonda söylediğim Ryzen işlemciler ifadesi sizi yanıltmasın.

Bence destekler hocam şimdi araştırdım ve minimum sistem gereksinimlerini sizin bilgisayarınız bence fazlasıyla karşılıyor.

Son düzenleme:
Deneyeceklerini belirtmişler. Umarım gelir ama şu an net bir şey söylemediler. Gelebilir de gelmeyebilir de.
8. nesil altına destek vermemek, insanların Microsoft'a tavır almasına yol açabilir.
TPM seçeneği ISO düzenlenerek bypass edilebiliyordu. Bu seçenek belki bypass edilmeyebilir. Bunu zaman gösterecek.

Deneyeceklerini belirtmişler. Umarım gelir ama şu an net bir şey söylemediler. Gelebilir de gelmeyebilir de.
8. nesil altına destek vermemek, insanların Microsoft'a tavır almasına yol açabilir.
TPM seçeneği ISO düzenlenerek bypass edilebiliyordu. Bu seçenek belki bypass edilmeyebilir. Bunu zaman gösterecek.
Hocam zaten 8.nesil altına özellikle de 7.nesile gelmemesi bir tavır aldırdı insanlara.

Microsoft'ta çalışan çoğu kişi Twitter'da açık açık işlemci neslinin önemli olmadığını söylemişlerdi ki zaten normal ISO dosyaları ile rahat bir şekilde o işlemcilere kurulabiliyor. Ben 6.nesil ile denedim ve DLL gibi şeyler ile uğraşmadan formatladım Insider kısmında da rahatça betaya vs. geçtim. Hatta bizzat sistem gereksinimi kısmında yazan şey şu:

1 gigahertz (GHz) veya daha hızlı, 2 veya daha fazla çekirdekli, uyumlu bir 64 bit işlemci.(buraya tıkladığınızda nesilleri gösteriyor)
Buraya bakılınca da 1GHz ve 2 çekirdek zorunluluğunu sadece görünsün diye bırakmamışlardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı