7 senelik arkadaşın sizi önemsememesi

Sadece yaptığım şey son zamanlar da çıkalım deyip reddettiğin de çok ısrar etmiştim çıkalım çıkalım diye. Sırf bunun için böyle olunur mu?
Tabii olmaz, belli ki o sizden sıkılmış. O sizi bırakmadan siz onu bırakın o zaman.

Çıkıp gezelim dersin, yok der, sonra başka arkadaşlarıyla gezer. Ne zaman çıkalım desen reddeder. Soru sorarsın, görüldü atar. Mesaj atarsın, çevrim içi olduğu halde çok geç cevap verir. Her tartışma da sürekli sana karşı atarladır. Var da var.

Sizce arkadaşlığı bitirmeli miyim?
Ben sıkıldım artık ama bu da giderse başka da arkadaşım kalmayacak.

Dostum kesinlikle muhatap olma baktın pişman olmuş o zaman konuşursun.

Arkadaşlığınızın 7 yıl olması sonucu olan bir durum olabilir, sizden sıkılmış olabilir. Sizinle artık muhabbet etmekten keyif almıyordur çünkü artık her şey tekrar halini almıştır. Karantina döneminde ise sizinle muhabbet yerine yeni tanıştığı kişiler ile takılmak, muhabbet etmek ona daha ilgi çekici gelebilir. Ayrıca o da 7 yılın farkında olduğu için bu "görüldü" atmayı çok fazla takmayabilir çünkü zaten onun bilinç altında bile sen hep bir kenardasın veya özel bir bölümdesin.(Yani senin sorun yapacağı onun aklına bile gelmeyebilir.) Dolayısıyla onun yaptığı eylemler sana göre garip veya herhangi bir şekilde olağan dışı gelebilir, bu senin ona oranla ne kadar duygusal veya arkadaşlık bağı olarak ne kadar takman ile ilgili. Ne kadar süre arkadaşlığınız olsa da ikiniz de birer farklı insansınız.

O sizi bir kere arkadaş olarak görmemiş ki arada 7 yıllık bir arkadaşlık olsun. WhatsApp hareketleri kişinin ilişkiye olan bakışını net bir biçimde ortaya koyuyor. Seninki sana yine görüldü atmış benimki mesajları okundu yapmadan bildirimden sohbeti siliyordu. Kazara bir mesajıma okundu yaptığında bunu fark ettim. Sohbeti okuduğunda üstteki mesajım ile alttaki mesajım aynı anda mavi tik olması gerekirken üstteki mavi olmadı alttaki mavi oldu oradan anladım mavi olmayan mesaj atıldığı anda konuşmayı silmiş :D.
yol ver gitsin dostum bunları yazarken kullandığım bilgisayar herkesten daha iyi arkadaş oldu bana.
İnsanlık ne halde değil mi kişilerin veremediği huzuru maddi objeler veriyor.

O sizi bir kere arkadaş olarak görmemiş ki arada 7 yıllık bir arkadaşlık olsun. WhatsApp hareketleri kişinin ilişkiye olan bakışını net bir biçimde ortaya koyuyor. Seninki sana yine görüldü atmış benimki mesajları okundu yapmadan bildirimden sohbeti siliyordu. Kazara bir mesajıma okundu yaptığında bunu fark ettim. Sohbeti okuduğunda üstteki mesajım ile alttaki mesajım aynı anda mavi tik olması gerekirken üstteki mavi olmadı alttaki mavi oldu oradan anladım mavi olmayan mesaj atıldığı anda konuşmayı silmiş :D.
Yol ver gitsin dostum bunları yazarken kullandığım bilgisayar herkesten daha iyi arkadaş oldu bana.
İnsanlık ne halde değil mi kişilerin veremediği huzuru maddi objeler veriyor.

Sherlocklamışsınız adamı :D Benim de 7-8 tane 8 yıllık arkadaşım var ama artık ayrı dünyalarda takılıyoruz, 2 tanesi ile görüşüyorum sadece. 1 tanesi üniversiteye gidince sattı direkt. Hayat böyle :D Arada buluşup takılıyoruz 4-5 tanesi ile, o kadar.

Sherlockla mışsınız adamı :D benim de 7-8 tane 8 yıllık arkadaşım var ama artık ayrı dünyalarda takılıyoruz, 2 tane si ile görüşüyorum sadece 1 tanesi üniye gidince sattı direk. Hayat böyle :D arada buluşup takılıyoruz 4-5 tanesi ile o kadar.

Hocam tabii burada perspektif önemli ama benim için arkadaşlık samimiyetten ötedir. Benim görüştüğüm şu an sadece 2 kişi var. Buluşma falan mümkün olmasa da WhatsApp'tan her gün konuşuruz eğer meşgul değilse mesajlar en kısa sürede görüldü olur ve yanıtlanır benim arkadaşlıktan anladığım bu. :D.

Benim mesela umurumda olmaz arkadaşlarımla da fazla samimi değilimdir 1 tane vardı oda okullardan dolayı ayrılınca onla da mesafe oldu. Ayda 1, 2 arkadaşıma derim çıkar dolaşırız öyle yapan arkadaşım 1, 2 oldu gururlu bir insan olduğum için direkt mesafe koyup arkadaşlığımı bitirdim böyle daha güzel evde PC'de oyunu yenecekken arkadaşım gelip de kanka hadi halı sahaya gidelim demiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı