7.sınıf düşük not

Ben de atayım 7 sınıf notlarımı eminim benim ki kadar düşük değildir notlarınız. Takmayın kafanıza yaşınız daha genç.

Ders çalışmak için sana bazı önerilerim var:
1:İlk önce konuyu nala.Konuyu bilmiyorsan internette bir sürüü kanal var onlardan izle.
2:Kolay soruları çöz.İlk başta zor sorulardan başlarsan moralin bozulur ders çalışamassı.Çözmesi 30 40 saniye süren basit soruları çöz.
3.Doğru yanlışlarını kontrol et yanlış sorulara tekrar bak yine anlamadıysan okuldaki hocana sor.
4:Kendine bir not defteri bul ve ona konunun önemli yerlerini yaz.Basit testleri çözerken unutursan açıp bak.
5:kolay soruları hızlıca çözüp konuyu tamamen anlayınca daha zor sorulara geç
6:45+5+10 sistemi uygula.ilk 45 te konu çalışabilir ve ya test çözebilirsin.5 dakikada ise önemli belirleyici sorulara tekrar bak ve ya konu çalışıyorsan çalıştıklarının tamamını gözden geçir.Kalan 10 dakikada ise dinlen.Su iç ,odada dolaş ,tuvalete git AMA televizyon teleon gibi şeylere dokunma.Televizyonun olduğu odaya GİRME.
Bende 8.sınıf öğrencisiyim lgs ye hazırlanırken bunları uyguluyorum seneye bol şans😉

Dediklerinizde çok haklısınız bence böyle katı davranmak bir çözüm değil, onun yerine biraz yardımcı olmalıyız diye düşünüyorum. Ben yapacağımı yaptım, kırmamak gerek insanları. Tekrar söylüyorum, çok haklısınız bu konuda.
Bu konuda kırmak gerekiyor bence. Gerçekleri öğrenmeli. Şu anda bütün okullardaki hocalar herkese 100 not vermek için bahane arıyorlar. Bu duruma rağmen 68 almış diye ağlıyor. Daha anadilini yazamıyor, Türkçe' m 100 diyor. İnek öğrenci sendromu. Bizim ortaokulda da vardı bunun gibiler. Hiçbir şey kazanamadılar. Hala üniversite sınavına çalışıyorlar. Bu arkadaş her şeyi not olarak gördüğü için hiçbir zaman başarılı olamayacak. Bu yaştaki çocuk ülkelerin eğitim sistemini karşılaştırıyor. Dur daha ne gördün sen? Daha dün okula başladın.

Bizim ortaokulda bunun gibi çocuklar vardı. 90 aldıkları için ağlarlardı. Her sene de takdir alırlardı. Ne oldu hepsine? 3 senedir yarısından çoğu hala üniversite sınavına giriyorlar. Bu tür arkadaşlar asla eğitim almazlar. Sadece ezberleyip 100 almayı hedeflerler. Hedefte bir şeyler öğrenmek olması lazım. Hep böyle 100 100 aldıkları için de ilerde bir başarısızlık gördüklerinde de ağlarlar. Bak, çalışmadan hep 100 aldım diyor, 68 alınca da ağlıyor. Adam alışmış 100 almaya. Hiç dibi görmemiş. He bir de bu 68 alma muhabbeti dip görme muhabbeti değil. Çoluk çocuk muhabbeti.

Hocam size atar yapmıyorum yanlış anlaşılmasın :D

Bu konuda kırmak gerekiyor bence. Gerçekleri öğrenmeli. Şu anda bütün okullardaki hocalar herkese 100 not vermek için bahane arıyorlar. Bu duruma rağmen 68 almış diye ağlıyor. Daha anadilini yazamıyor, Türkçe' m 100 diyor. İnek öğrenci sendromu. Bizim ortaokulda da vardı bunun gibiler. Hiçbir şey kazanamadılar. Hala üniversite sınavına çalışıyorlar. Bu arkadaş her şeyi not olarak gördüğü için hiçbir zaman başarılı olamayacak. Bu yaştaki çocuk ülkelerin eğitim sistemini karşılaştırıyor. Dur daha ne gördün sen? Daha dün okula başladın.

Bizim ortaokulda bunun gibi çocuklar vardı. 90 aldıkları için ağlarlardı. Her sene de takdir alırlardı. Ne oldu hepsine? 3 senedir yarısından çoğu hala üniversite sınavına giriyorlar. Bu tür arkadaşlar asla eğitim almazlar. Sadece ezberleyip 100 almayı hedeflerler. Hedefte bir şeyler öğrenmek olması lazım. Hep böyle 100 100 aldıkları için de ilerde bir başarısızlık gördüklerinde de ağlarlar. Bak, çalışmadan hep 100 aldım diyor, 68 alınca da ağlıyor. Adam alışmış 100 almaya. Hiç dibi görmemiş. He bir de bu 68 alma muhabbeti dip görme muhabbeti değil. Çoluk çocuk muhabbeti.

Hocam haklısınız, ben kendimden biliyorum ki bu mesajları ben alsam hevesim kırılırdı hiç çalışmak istemezdim.

"Ego nasıl tatmin edilir"adlı rehberin gayet güzel olmuş.

Geri
Yukarı