7. sınıfta 1 dersten kalınca tamamen sınıfta kalınıyor mu?

Arkadaşlar ben sanırım matematikte 45 altı getireceğim de, öğretmenlerimiz 1 dersten bile kalınca sınıftan da kalıyorsunuz diyor doğru mudur acaba?

Çünkü internette en fazla 3 dersten kalırsanız sınıftan kalırsınız diyor.
Hayır. Sadece teşekkür, takdir veya onur belgesi alamazsınız.

Ortaokulda sınıfta kalma diye bir şey yok. Ben Matematikten 35 almıştım. Belge vermiyorlar tabi : D
Kalma var.

İlkokul ve ortaokulda hepimizin hocaları böyleydi. Sırf üzerimizde baskı kurmak için, sırf bizi kendilerine mecbur bırakmak için binbir türlü sebeplerle korkutmaya çalışırlardı. Yok not, yok sınıfta kalmak, yok üniversite vs. Hiçbirine hakkımı helal etmiyorum. Birçoğu da kendileri öğrencilik hayatlarında eziyet çektiği için aynılarını öğrencilere uygulayan tipler. Üniversite öğrencisiyim ve bu hala böyle devam ediyor.

Kalmazsın, ortaokulda kalmak için özel bir çaba sarf etmen gerekiyor onun dışı çok zor.

İlkokulda sınıfta kalma bulunmamaktadır.

Ortaokulda herhangi bir dersten yıl sonu puanı 45'ten az olan öğrencilerin sınıf geçmesi veya sınıf tekrarına, ikinci dönemin son haftasında şube öğretmenler kurulunda karar verilir, ancak genellikle neredeyse her zaman öğrencinin sınıfı geçmesine karar verilir, bu nedenle ortaokulda sınıfta kalmak neredeyse ilkokul kadar zordur.

Lisede sınıf geçmek ise öğrencinin ya tüm derslerden en az 50 puan alarak başarılı olması, ya da başarısız dersleri olsa bile, toplam başarısız ders sayısı 3'ü geçmemek şartıyla, genel not ortalamasının en az 50 olması gerekir. Başarısız dersler bulunmasına rağmen genel not ortalamasıyla sınıf geçilmesi halinde öğrenci o derslerden sorumlu olarak sınıf geçer ve lise diploması alabilmek için ileride o derslerin sınavına tekrar girmesi gerekir. Lisede eğer çok başarısız bir öğrenciyseniz sınıfta kalmak ilkokul ve ortaokula göre daha kolaydır.

Üniversitede ise her üniversitenin kendi kuralı olabilir ancak birçok üniversitede genel not ortalamasının 2.00'ın altına düşmemesi şartı vardır.

Son düzenleme:
Arkadaşlar ben sanırım matematikte 45 altı getireceğim de, öğretmenlerimiz 1 dersten bile kalınca sınıftan da kalıyorsunuz diyor doğru mudur acaba?

Çünkü internette en fazla 3 dersten kalırsanız sınıftan kalırsınız diyor.
Matematikten 38 aldım ingilizce sayesinde teşekkürle geçmiştim sorun olmaz

Yeni konular

Geri
Yukarı