7. Sınıfta 22 Gün Devamsızlık ile Sınıfta Kalınır mı?

benim zamanımda lise 3e kadar vardı lise 3te 105 gün gitmemiştim özel okul olduğu için rahattı ayrıcalıklıydı. müdür babamı aramıştı oğlunuz sınıfta kalıyo devamsızlığı 90 günü geçti diye. babamda bırakın kalsın sıpa demişti müdür ise devamsızlık günlerimi silmişti 90 güne sabitlemişti hey gidi. matematik sınavına girmemiştim kaçmıştım girmediğim sınavın kağıdını hoca arkadaşa doldurtmuştu 85 almıştım neler gördü bu gözler

Abi hiç gitmeseymişsin 105 gün ne kaç gün kaldı zaten?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ortaokul sınıflarında kalma yoktur. Ortaöğretimde yani liselerde kalma başlar. Liselerde:
10 gün özürsüz, 20 gün özürlü devamsızlık hakkınız var, ayrıca: "Özürsüz" devamsızlığınız 5 günü geçerse puanınız yetse bile takdir, teşekkür, onur vb. belgelerden yararlanamazsınız.

8. sınıfta (knight onlineın patladığı dönemler) 50 gün devamsızlığım vardı ve 19.5 gün devamsızlık yazıp geçirmişlerdi. Sanırım 1 sene daha katlanmak istemediler. Nerede okuyorsun? Sıradan bi devlet okuluysa hiç sorun olmaz.

Abi hiç gitmeseymişsin 105 gün ne kaç gün kaldı zaten
Zorunlu bir yerde tutulma bana göre değildi ayrıca okulda baskı vardı mesela namaz saatlerinde hocalar tek tek sınıfları dolanır namaza gitmeyen var mı diye bakar hesap sorardı. Ben yalan uydurmuştum tüm sene ayağım alçıdan çıktı yara var namaz kılamıyorum derdim ya da tuvalette 20 dk saklanırdım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ya ne yalan söyleyeyim 6-7 gün kaçmıştım hep arkadaşlarla aslında olay internet kafeye 1 kez gitmemle başladı orda ki bilgisayarlarda 1070 ve rx 580 tabanlı bilgisayarlar vardı istediğimiz oyunları full ayarlar da oynuyorduk evdeki bilgisayarlar da patates olunca oraya bağımlı kaldık
Haklısn küçükken bizde yapıyorduk aynısını da doğru değil işte.

Ders çalışmayan gelecekte hedefi olmayan tembel bir öğrenci olsam doğru değil derim ama canımız sıkılıyordu biraz da bilgisayar hevesi olunca kaçıyorduk.
Şimdi tembel olarak değilde ders çalışmaya küçüklükten alışmayan insan ileride zorluk çeker ha çalışır kazanır öğrenir ama mecburiyetten ve eziyet gibi gelir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı