7. sınıfta LGS çalışmak mantıklı mı?

Dönemin sonu yaklaşırken kendimi iyice ders çalışmaya alıştırmak ve tüm konuları baştan başlayıp pekiştirmek istiyorum. Evde paragraf kitabı var. Konuları rahat ve kolayca (yüzeysel olmayacak şekilde) anlayacağım ders kitabı önerir misiniz? Şimdiden başlama demeyin lütfen. Zaten pandemideyiz 8. sınıfta işleri kendim için zorlaştırmakta istemiyorum. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Reis bize hocalar hep okyanus kitaplarını kitledi alın alın diye ama hiç yararını göremedim okyanus harici kitap alabilirsiniz. Sevgiler.

Dönemin sonu yaklaşırken kendimi iyice ders çalışmaya alıştırmak ve tüm konuları baştan başlayıp pekiştirmek istiyorum. Evde paragraf kitabı var. Konuları rahat ve kolayca (yüzeysel olmayacak şekilde) anlayacağım ders kitabı önerir misiniz? Şimdiden başlama demeyin lütfen. Zaten pandemideyiz 8. sınıfta işleri kendim için zorlaştırmakta istemiyorum. Yardımcı olan herkese teşekkürler.

Her gün fenomen yayınlarından 15 paragraf çöz konu tekrarı yap ve matematik fenden günlük 30 türkçeden 25 soru çöz 8. sınıfta da düzenli çalışırsan çok başarılı olursun ama soruları kazanım çözmemelisin. İlk başlarda zorlar ama rutin haline gelirse 1 ayda matematik yeni nesil soruları bile kolay gelir ve mümkünse deneme çözmen lazım ve ne kadar çalışırsan çalış düzenli çalışmazsan emeğinin karşılığını yeterince alamazsın.

Sorular sadece zor olsun diye sorulmuş. Öğrenciye bir katkısı yok.

Bu kafayla başarılı olamazsınız ama bunu hava atmak için söylemiyorum 8. sınıf öğrencisiyim düzenli çalışıyorum ve şu an okyanus Master çok kolay geliyor ve bunun sayesinde zora alıştım bu sayede deneme sonuçlarım çok iyi geliyor ve Türkçe konusunda yanlış soru sayısı fazla o konuda bir iddia görmedim ama varsa haklı olabilir.

Her gün fenomen yayınlarından 15 paragraf çöz konu tekrarı yap ve matematik fenden günlük 30 türkçeden 25 soru çöz 8. sınıfta da düzenli çalışırsan çok başarılı olursun ama soruları kazanım çözmemelisin. İlk başlarda zorlar ama rutin haline gelirse 1 ayda matematik yeni nesil soruları bile kolay gelir ve mümkünse deneme çözmen lazım ve ne kadar çalışırsan çalış düzenli çalışmazsan emeğinin karşılığını yeterince alamazsın.
Mesajı görmedim, dikkat ederseniz konu 2021'de açılmış. Şu an 15 yaşındayım sınava gireli 1 sene oldu.

Ne yaptınız nereye yerleştin?
Sınavım kötü geçti, 378 aldım. Hazırlık okuyup İngilizce öğrenebilmek için mecburi imam hatipte okudum bir sene (imam hatip demeye 1000 şahit erkekler frenlemeyi bilmiyor), şu an teknik bölümlü bir meslek lisesine geçmeye çalışıyorum.

Hocam bana lgs hakkındaki önerileriniz nedir?
Eksiklerini görmezden gelme, baştan kendini çok sıkıp sonradan dersten bayma. Kendine zaman ayırmaya da özen göster. Sınav günü sakın stres yapma bu hayatının son günü değil ayrıca çok çok önemli bir sınav da değil, kendine güven.

Yeni konular

Geri
Yukarı