7 yıl götürecek laptop önerisi

• Konuyu başlatan Eff
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 16
  • Görüntüleme 1B

Eff

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar. 6-7 yıl gidecek bir iş bilgisayarı lazım. Bundan mailler cevaplanacak, Excel falan kullanılacak en fazla. Ben i5 yeter diyorum, babam i7 alalım garanti olsun diyor. Sizce ne yapmalıyız? Bir de 8 GB RAM yeterli diye düşünüyorum. Sizde 16 mı 8 mi almalıyım?

Aklımda şöyle bir şey var. 10. nesil i5 + 8 GB RAM+500GB civarlarında SSD.

Bunun AMD alternatifi nedir?

Fiyat olarak aklımda bir şey yok. Piyasayı bilmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle babana söyle i5 veya i7 diye bir şey yok. Yani var ama her i7 her i5'ten iyi olmayabiliyor. Sayıya aldanmayın yani.

Bütçe?

Adam haklı i7 alalım derken i7'nin iyi olduğunu biliyor nesil farkı elbet olabilir ama i7 4790K benim için hâlâ bir efsane.

İsteğinden önce paranı söylemen lazım çünkü bunları parayla satın alacaksın. Baba parası diye pek aklında kalmıyor olabilir :) ama para önemli. Şimdi ne kadar paran var söylemelisin. 'Para.

Merhabalar arkadaşlar. 6-7 yıl gidecek bir iş bilgisayarı lazım. Bundan mailler cevaplanacak, Excel falan kullanılacak en fazla. Ben i5 yeter diyorum, babam i7 alalım garanti olsun diyor. Sizce ne yapmalıyız? Bir de 8 GB RAM yeterli diye düşünüyorum. Sizde 16 mı 8 mi almalıyım?

Fiyat olarak aklımda bir şey yok. Piyasayı bilmiyorum. Önerilerinizi bekliyorum.
Dedikleriniz için 8 GB RAM + i5 10. nesil yeterli olur diye düşünürüm. Ayrıca önemli olan sayı değil, işlemci nesli.

AMD, render işlerinde gayet başarılıdır.

şuan aktif olarak i7 9750 h 4.5 ghz kullanıyorum 98 derece 3.3 ghz ye düşüyor full yükte thermal macun değiştirdim 4 ghz 85 derece sabit alıyorum ısınmaya meğilli bir işlemci soutmak ayrı dert.

en az 16 ram alırdım windows 11 şuan boşta 4-5 gb ram kullanıyor.

şuan aktif olarak i7 9750 h 4.5 ghz kullanıyorum 98 derece 3.3 ghz ye düşüyor full yükte thermal macun değiştirdim 4 ghz 85 derece sabit alıyorum ısınmaya meğilli bir işlemci soutmak ayrı dert.

en az 16 ram alırdım windows 11 şuan boşta 4-5 gb ram kullanıyor.
Konuyu saptırdım ama laptop modeliniz nedir?

Geri
Yukarı