7-Zip ile dosya sıkıştırma

PaaBaba

Hectopat
Merhaba, iyi sosyaller.
Yaklaşık 45 GB'lık derslerimi kaydettiğim bir klasörüm var. HDD alana kadar idare etmem gerektiğinden sıkıştırma yapmayı düşünüyorum.
İçinde .mkv dosyaları var, görüntüyü ve sesi çok da bozmadan ne kadar sıkıştırabilirim?

Şimdiden teşekkürler.

resim_2021-05-10_093608.png
resim_2021-05-10_093737.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Sıkıştırma düzeyi: En yüksek.
Sıkıştırma yöntemi: Lzma2.
Bu şekilde en son sıkıştırma seviyesidir. Sıkıştıracağınız dosyalar daha önce sıkıştırılmamış bir formatta ise yüksek boyutlarda sıkıştırma sağlarsınız. Örneğin ham bir Video'yu H264 bir videoya göre çok iyi sıkıştırabilirsiniz. (mesaj alıntıdır)

Sıkıştırma düzeyi: En yüksek.
Sıkıştırma yöntemi: Lzma2.
Bu şekilde en son sıkıştırma seviyesidir. Sıkıştıracağınız dosyalar daha önce sıkıştırılmamış bir formatta ise yüksek boyutlarda sıkıştırma sağlarsınız. Örneğin ham bir Video'yu H264 bir videoya göre çok iyi sıkıştırabilirsiniz. (mesaj alıntıdır)
Hocam öncellikle değerli yardımınız için teşekkür ederim.
En yüksek sıkıştırma yaparsam sonradan videoları izlemem gerektiğinde sorun yaşar mıyım?
Dediğim gibi, görüntünün ve sesin bozulmaması çok önemli.

Hocam öncellikle değerli yardımınız için teşekkür ederim.
En yüksek sıkıştırma yaparsam sonradan videoları izlemem gerektiğinde sorun yaşar mıyım?
Dediğim gibi, görüntünün ve sesin bozulmaması çok önemli.

Kaliteleri olduğu gibi kalmayacaktır tabii ki de ama bu bozulacağı anlamına gelmez ufakta olsa bir kalite düşüşü olacaktır.

@xDarkLyne o zaman sizin attığınız ilk mesaj benim dosyamı algılayamadığım şeylere dönüştürebilir.
Edit: Sadece bir videoyu arşivledim ve 270 MB'dan 265'e düşürdüm (sizin attığınız yöntemle).
7-ZIP diyorum hocam RAR yok bende.

@xDarkLyne o zaman sizin attığınız ilk mesaj benim dosyamı algılayamadığım şeylere dönüştürebilir.
Edit: Sadece bir videoyu arşivledim ve 270 MB'dan 265'e düşürdüm (sizin attığınız yöntemle).
7-ZIP diyorum hocam RAR yok bende.

Hocam video sıkıştırmadan bir şey beklemeyin.

Geri
Yukarı