70.000₺ Sistem toplama önerisi

Bütçe
70000
Önerileriniz için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Bu zamanlarda 70k paraya istediğimiz sistemi bile toplamak güç hale geldi. Bütçemi arttırmak beni zorlayacaktır. Bu paraya RTX 4080 düşünmüyor değilim açıkçası ama 4090 ile aralarında benim bildiğim %30'luk fark yenilir yutulur değil.

Kendime yatırım için alıyorum bu sistemi şu an için animasyon işlerinde çok yeniyim, kendimi geliştirmek için daha iyi bir sistem ihtiyacım oldu. Sizce ekran kartını 4080 yaparak daha rahat bir sistem yapabilir miyiz? Bir de hazır sistem mi almalıyım yoksa parçaları teker teker mi almalıyım bu da kafamı karıştırıyor.

4080 de alabilirsin renderda pek bir fark yok diye biliyorum ama işlemci çok önemli kesinlikle Intel'in en yeni işlemcilerinden kaçınma çoklu çekirdek performansı en yüksek olanlara bak bütçeni arttırman gerekiyorsa arttır ama işlemciye odak ver.

Merhaba, Intel sistemden kaçınmamın sebebi AMD sistemin daha uzun süreli destek vermesinden dolayı. Onun haricinde bütçemi zorlayarak sizlerin tavsiyelerinin yönlendirmesi ile şöyle bir sistem toplamaya çalıştım. Fikirlerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

Merhaba, Intel sistemden kaçınmamın sebebi AMD sistemin daha uzun süreli destek vermesinden dolayı. Onun haricinde bütçemi zorlayarak sizlerin tavsiyelerinin yönlendirmesi ile şöyle bir sistem toplamaya çalıştım. Fikirlerinizi bekliyorum, teşekkür ederim.

Fazla pahalı olmuş hocam isterseniz buna göz atın.

İşlemci: https://www.akakce.com/islemci/en-u...Is-WAJrXpHTsFJJ209fVz_0Q6JCAR3CIaAimhEALw_wcB

Anakart: https://www.akakce.com/anakart/en-u...s-elite-ax-am5-ddr5-atx-fiyati,113177775.html

Soğutucu: https://www.akakce.com/islemci-sogu...vDsEtJHePPnyEGfLie7INzOi9wrHUevUaAh4rEALw_wcB

Ekran Kartı: https://www.akakce.com/ekran-karti/...3-oc-384bit-gddr6x-24-gb-fiyati,31090651.html

RAM: https://www.akakce.com/ram/en-ucuz-...dr5-cmh32gx5m2d6000c36-fiyati,2049224823.html

SSD: Samsung 1 TB 980 PRO MZ-V8P1T0BW M.2 PCI-Express 4.0 SSD Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe

Kasa: Aigo DarkFlash DLX21 MESH Panel Gaming A-RGB E-ATX Kasa

PSU: deepCOOL 1000W 80+ GOLD PQ1000M 12cm Fanlı Tam - PttAVM.com

Toplam 76.200 lira civarı tutuyor.

Hocam teşekkür ederim öncelikle. Önerinizde kafama takılan 2 parça var, kasa ve PSU. Kasayı daha önce hiç denk gelmedim bilmiyorum çok fazla. Yukarıda arkadaşların bahsettiği şekilde benim seçmiş olduğum PSU, PCI-e 5.0 destekliyor. Zannediyorum sizin önerdiğiniz de öyle bir destek yoktur, varsa da ben fark edemedim.

Hocam teşekkür ederim öncelikle. Önerinizde kafama takılan 2 parça var, kasa ve PSU. Kasayı daha önce hiç denk gelmedim bilmiyorum çok fazla. Yukarıda arkadaşların bahsettiği şekilde benim seçmiş olduğum PSU, PCI-e 5.0 destekliyor. Zannediyorum sizin önerdiğiniz de öyle bir destek yoktur, varsa da ben fark edemedim.
Kasa güvenilirdir hocam sıkıntı değil Arctic 360mm radyatörü cidden büyük olduğu için 360mm destekleyen kasalarda bile sıkıntı çıkartabiliyor. Attığım kasaya 360mm Arctic sığdırabiliyorsunuz.

ATX 3.0 PSU'lar ise nVidia'nın yeni bağlantısı 12VHPWR kablo tipi için yeni, verimli PSU'lar denebilir ben şahsen çok gerekli olduğunu düşünmüyorum isterseniz şu makaleyi okuyun: ATX 3.0 PSU Standardı Nedir?

Paraçalr iyi hocam ama bunlar daha ucuza daha iyi olur.

Herkese çok teşekkür ederim. Sistem kafamda oturdu artık. Allah izin verirse bu ay ortasında almış olurum. Son halini de buraya bırakayım.

Herkese çok teşekkür ederim. Sistem kafamda oturdu artık. Allah izin verirse bu ay ortasında almış olurum. Son halini de buraya bırakayım.

Hayırlı olsun hocam ama kasayı değiştirmenizi öneririm. Önü kapalı NZXT H7 almayın mümkünse H7 Flow alın.

Hayırlı olsun hocam ama kasayı değiştirmenizi öneririm. Önü kapalı NZXT H7 almayın mümkünse H7 Flow alın.

H7 Flow düşünüyorum hocam zaten, Akakçe'de görünmüyor zannedersem ama kasa H7 Flow olacak.

Herkese merhaba.

Sistemi aldım arkadaşlar yalnız bazı değişimler oldu planlarımda.

GameGaraj sitesindeki Arcade 9A sisteminde özelleştirmeler yaparak aldım. Gelen bütün parçaların kutusu mevcuttu.

Sitesinde işlemci ve depolama birimleri tray olarak belirtilsede bana kutulu olarak geldi hepsi.

Anakart: MSI MPG X670E Carbon Wi-Fi
Işlemci: AMD Ryzen 9 7950X
Ekran kartı: INNO3D RTX 4090 ichill X3
SSD: Samsung 980 Pro 1TB
Soğutucu: Cougar Aqua 360mm ARGB
Kasa: TUF Gaming GT501vc
Güç kaynağı: TT Toughpower 1200W
RAM: G.Skill Flare X5 2x32 5600MHz CL 36
Fan: darkFlash CF8 Pro A-RGB 4x12cm fan X4

Siparişimden 1 gün sonra elime ulaştı, gayet güzel paketlenmişti ama sizlere sormak istediğim bir konu mevcut.

Zannediyorum ki fan kontrolcüsü sisteme monte edilmemiş çünkü herhangi bir sistem fanını kontrol edemiyorum. Aynı şekilde renkleri de kontrol edemiyorum. Bununla ilgili bir video veya rehber mevcutsa yönlendirebilir misiniz? Çok teşekkür ederim.

@Croprax

@messinicocugu @waltmeisterrr @NYTMARE

Son düzenleme:
H7 Flow düşünüyorum hocam zaten, Akakçe'de görünmüyor zannedersem ama kasa H7 Flow olacak.

Herkese merhaba.

Sistemi aldım arkadaşlar yalnız bazı değişimler oldu planlarımda.

GameGaraj sitesindeki Arcade 9A sisteminde özelleştirmeler yaparak aldım. Gelen bütün parçaların kutusu mevcuttu.

Sitesinde işlemci ve depolama birimleri tray olarak belirtilsede bana kutulu olarak geldi hepsi.

Anakart: MSI MPG X670E Carbon Wi-Fi
Işlemci: AMD Ryzen 9 7950X
Ekran kartı: INNO3D RTX 4090 ichill X3
SSD: Samsung 980 Pro 1TB
Soğutucu: Cougar Aqua 360mm ARGB
Kasa: TUF Gaming GT501vc
Güç kaynağı: TT Toughpower 1200W
RAM: G.Skill Flare X5 2x32 5600MHz CL 36
Fan: darkFlash CF8 Pro A-RGB 4x12cm fan X4

Siparişimden 1 gün sonra elime ulaştı, gayet güzel paketlenmişti ama sizlere sormak istediğim bir konu mevcut.

Zannediyorum ki fan kontrolcüsü sisteme monte edilmemiş çünkü herhangi bir sistem fanını kontrol edemiyorum. Aynı şekilde renkleri de kontrol edemiyorum. Bununla ilgili bir video veya rehber mevcutsa yönlendirebilir misiniz? Çok teşekkür ederim.

@Croprax

@messinicocugu @waltmeisterrr @NYTMARE
Hocam kasayla beraber gelmediyse harici olarak fan hub alabilirsiniz, rehber:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı