70 bin TL arkadaşım için laptop önerisi

Bütçe
75000

zkann

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşım bir laptop alacak, bütçesi de oldukça yüksek fakat garip gelebilecek şartları var.
1- bilgisayarın beyaz renkli olması.
2- maksimum 14 inç olması.

Geri kalanında da ekran kartı, işlemci ve Hz olabildiğince iyi olmalı.

70.000 TL civarında da önerebilirsiniz, hiç fark etmez.
Ekran kartı RTX 40 series olsun mümkünse.
İşlemci de ya i9 12. nesil+, ya R7 6. nesil+, ya da R9 5. nesil+ olsun.

Tahmin edebileceğiniz üzere büyük oranda oyun ve tasarımda kullanılacak, ayrıca uzun ömürlü olmasını istiyor.

Ben şaratlarına uygun olmasa da bir laptop ( Asus Rog Strıx G18 G814JI-N6108 Intel I9-13980 - PttAVM.com ) buldum, o da bayıldı ama siyah ve 18 inç olduğu için reddetti. (belki bütçesi bu civarda olup bilgisayar arayan vardır, onlara da öneri vermiş oldum :D)

Önerileriniz için şimdiden teşekkürler.

Günlerdir bulamadığımız için beyaz olma şartını iptal etti ama yine de beyaz olursa mükemmel olur. 14 inçten küçük olması hala zorunlu maalesef.

Şartlarda yok ama kendisi %60 klavyelere bayılır, bilgisayar 14 inçten küçükse muhtemelen %60 klavyedir zaten. Belirteyim dedim.

14" den küçük bir alete nasıl o bileşenleri sokmayı planlıyor? Soksa dahi nasıl soğutacağını düşünüyor. Arkadaşın biraz fantazi peşinde koşuyor.

Hocam beyaz olması lazımmış :D

14"den küçük bir alete nasıl o bileşenleri sokmayı planlıyor? Soksa dahi nasıl soğutacağını düşünüyor. Arkadaşın biraz fantezi peşinde koşuyor.

Biliyorum, o da gayet iyi biliyor fakat muhtemelen babası ile ortak kullanacaklar çoğu zaman, babası taşımak kolay olsun diye böyle saçma bir şart koymuş. Evde bilgisayar çantası var demişti, ona rağmen... Babasını ikna etmeye çalışmış ama nafile :(

Hocam beyaz olması lazımmış :D

O kadar nadir şart arasından biri de olmayıversin bir zahmet.

Biliyorum, o da gayet iyi biliyor fakat muhtemelen babası ile ortak kullanacaklar çoğu zaman, babası taşımak kolay olsun diye böyle saçma bir şart koymuş. Evde bilgisayar çantası var demişti, ona rağmen... Babasını ikna etmeye çalışmış ama nafile :(
Bilinçsiz Baba sendromu bu. Bilirim. İnşallah yakın zamanda finansal özgürlüğünü alır ve mantıklı hamleler yapar.

Güncelleme:

Babasıyla yarım saattir falan konuşuyor ve 15,6 inç'i kabul ettirecek gibi gözüküyor. Bu şart biraz serbestleştiği için de bana "beyaz PC bul lütfeeeeeennnnnnnnnn" tarzı mesajlar yağdırıyor.

Geri
Yukarı