70 bin TL'ye toplanan i7 13700F RTX 4070 Ti toplanan sistem nasıl?

Bütçe
60-70K

ilkaydmr

Centipat
Daha fazla  
Herkese iyi sosyaller dilerim,

Arkadaşlar bir sistemi özelleştirdim fakat çok bilgim olmadığı için bir eksiği yanlışı var mı bakabilir misiniz?
Toplam bütçem 60-70k.

Dosya Ekleri

• sistem.png
    sistem.png
    356,2 KB · Görüntüleme: 77
İşlemcinizi i713700F seçip anakartınızı Z790 seçmenizin özel bir nedeni var mı? Anakarttan kısıp ekran kartını 3070 Ti süpere çıkarabilirsiniz. Ayrıca ekran karıtnızın boyutuna dikkat edin btfenix Nova mesh 315mm ekran kartına kadar destekliymiş. Bir de tek tek topladıysanız RAM anakart uyumunada dikkat edin.

İşlemcinizi i713700F seçip anakartınızı Z790 seçmenizin özel bir nedeni var mı? Anakarttan kısıp ekran kartını 3070 Ti süpere çıkarabilirsiniz. Ayrıca ekran karıtnızın boyutuna dikkat edin btfenix Nova mesh 315mm ekran kartına kadar destekliymiş. Bir de tek tek topladıysanız RAM anakart uyumunada dikkat edin.

Merhaba, seçimlerim aslında şöyle oldu. Bir tane hazır sistemi açıp onu kişiselleştirme yaptım. Anakartı o şekilde seçmemin sebebi ise 4 adet RAM slotu olmasından dolayı. İleride sistemi güncellemek için yeni RAM alıp takabileyim diye açıkçası. Ekran kartı ile kasa hazır sistemde seçiliydi zaten sanırım boyutları uygundur.
Sizin önerebileceğiniz bir sistem var mı?

Bu bütçeye güzel bir 4070 Ti super toplanır. Sistemi kullanım amacınız nedir? Oyun, tasarım gündelik vs?

Hocam ağırlık oyun oynamak ve Adobe programları için olacak. Ancak ağırlık oyun olacaktır.
Bu sistem nasıl peki hocam? İşlemcinin i7 versiyonu stok kalmamış sanırım i5 seçebiliyorum sadece.
Galiba bunda darboğaz sorunu yaşayacağım gibi. İlk attığım sistemde de i7 stok kalmamış bu arada.

sistem 2.png

Son düzenleme:
Biraz zamanınız varsa akşama döneyim size, şu an ben de kendime bilgisayar dizmeye çalışıyorum tüm parçaları tek tek topladım ama kendim montaj yapacağım. Montajı siz yapabilir misiniz hazır sistem mi istiyorsunuz? Yukarıdaki sistemde güç kaynağı ve soğutucu çok kafama yatmadı bir de Intel işlemcilerde 500 lira fazla verip F serisi olmayan bir işlemci alma taraftarıyım. Birkaç senaryoda işe yarar.

Biraz zamanınız varsa akşama döneyim size, şu an ben de kendime bilgisayar dizmeye çalışıyorum tüm parçaları tek tek topladım ama kendim montaj yapacağım. Montajı siz yapabilir misiniz hazır sistem mi istiyorsunuz? Yukarıdaki sistemde güç kaynağı ve soğutucu çok kafama yatmadı bir de Intel işlemcilerde 500 lira fazla verip F serisi olmayan bir işlemci alma taraftarıyım. Birkaç senaryoda işe yarar.

Zamanım var. Zaten en erken 10-15 gün sonra alabilirim sistemi. Daha önce sistem montajı yapmadım, fakat zorunda kalırsam yapabileceğimi düşünüyorum. En kötü senaryoda bilgisayarcı tanıdıklardan yardım alırım. Vallahi F serisi olup olmaması arasında neredeyse 2K oynadığı için F alayım dedim. Zaten ekran kartı olmadan çok kullanacağımı sanmam.

Bir de şöyle bir sistem topladım. Aynı fiyat bandında daha iyi bir sistem oldu sanki. Ancakbeni tek düşüründüren şey ekran kartı üreticisi. İsmini ilk defa duydum iyi midir acaba.

Ekran Resmi 2024-01-29 13.54.19.png

Son düzenleme:
Ben bu şekilde bir sistem dizdim ekran kartını Galax 4070 Ti super yaparsanız (+17000), güç kaynağı daha ucuz versiyonları var 1000TL oradan azalır (BitFenix bfg850), RAM 32 GB (-3000TL) diğer bileşenlerden de (2000 TL) kadar kısarsanız bütçenizin içinde bir sistem oluyor. B serisi anakart alırsanız zaten k serisi işlemci almanız gerekli olmayabilir oradan da bütçeden kısabilirsiniz. Bu konuda çok iddialı değilim siz yine de size uygun sisteme bakın ben oyun odaklı toplamadım.

1880ee39-70ac-441c-8c44-ef0b62a867d7.png

Geri
Yukarı