70 günde sınav kazanılır mı?

Mechanic Man

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar malum bursluluk sınavı var geçen yıl 2 soruyla kaybettim.

Şimdi neden 5. 6. ve 7. Sınıfta kazanmadın diyeceksiniz o zamanlar fazla takmıyordum artık ciddiyetini anladım.

Bu yıl 9. Sınıfım 1. Dönem konularını bitirdim sadece 2. Dönem konuları kaldı sizce çalışsam 70 günde sınavı kazanır mıyım?

Eğer kazanmışsanız bana verebileceğiniz öğütler nelerdir?

Şimdiden yardım eden herkese teşekkürler.

Eğer kazanmışsanız bana verebileceğiniz öğütler nelerdir?
Hocam, ben kazandım sınavı. Öğüt vermek haddime değil ama bir iki püf nokta söyleyebilirim.

• Geçmiş sınavları çözmek çok önemli.
  • Her sene, bu sınavı kazanma ihtimaliniz daha da artıyor. 'Başarılı' öğrenciler genelde sınava girer. Bu başarılı öğrencilerin çoğu da kazanır. Dolayısıyla daha yüksek şansınız var. Kendinize güvenin.
  • LGS'ye çalışır gibi ayrı bir şekilde çalışmanıza gerek yok. Okul sınavlarına çalışır gibi çalışın, deneme çözün ve kazanın.

Hocam, ben kazandım sınavı. Öğüt vermek haddime değil ama bir iki püf nokta söyleyebilirim.

• Geçmiş sınavları çözmek çok önemli.
  • Her sene, bu sınavı kazanma ihtimaliniz daha da artıyor. 'Başarılı' öğrenciler genelde sınava girer. Bu başarılı öğrencilerin çoğu da kazanır. Dolayısıyla daha yüksek şansınız var. Kendinize güvenin.
  • LGS'ye çalışır gibi ayrı bir şekilde çalışmanıza gerek yok. Okul sınavlarına çalışır gibi çalışın, deneme çözün ve kazanın.
Teşekkürler hocam inşallah bu sene kazanıp sistem toplayacam.

Geçen sene 460 puan almıştım 8.sınıfta.
Geçen sene 9. Sınıfın taban puanı 439 du sizce bu yıl taban puanı yükselir mi?

Tamamen sana bağlı. Yeteri kadar çalışırsan kazanırsın.
Valla geçen sene gecemi gündüzüme kattım çalıştım.
Bursluluk sınavı o kadar zor olmasa gerek, hem 5'te hem 10'da iki kere kazandığım kolay bir sınavdı. Basit konulara bakman yeter sanırım, hiç karışık soru gördüğümü hatırlamıyorum.
Hepsi bilinmiyenler ve bazı türkçe soruları yüzünden yoksa kazanmıştım.

Yardımlarınız için teşekkürler.

Geçen sene 9. Sınıfın taban puanı 439 du sizce bu yıl taban puanı yükselir mi?
Bilgim yok hocam. Benim girdiğim zamanlar taban puana göre kazanılmıyordu.

475 civarı bir şey ile kaybetmiştim sanırım ilk girişimde. Zaten çalışmamıştım, hak etmiyordum. İkinci girişimde birazcık çalışarak kazandım.

Teşekkürler hocam inşallah bu sene kazanıp sistem toplayacağım.
Bursluluk parasıyla toplamayı planlamıyorsun umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı