70 TL laptop için termal macun önerisi

Normalde sürmeden önce kaç derece idi? Ne kadar süredir değiştirmemiştiniz?
Benim termal macun daha gelmedi yarın gelecek perşembe günü süreceğim.

İşlemci sıcaklığım minimum 60, maksimum 100 dereceydi. Değiştireli yarım yıl oldu ama eski macun Trendyol üzerinden aldığım çakma bir Arctic MX-4 2019 Edition'du. Şu anda minimum 40-50, maksimum 80 görüyorum.

İşlemci sıcaklığım minimum 60, maksimum 100 dereceydi. Değiştireli yarım yıl oldu ama eski macun Trendyol üzerinden aldığım çakma bir Arctic MX-4 2019 Edition'du. Şu anda minimum 40-50, maksimum 80 görüyorum.

Buraya sormasam 2019 Edition'u alacaktım bende sonra zalmana döndüm dün akşam kargodan geldi termal macun çok çok ufakmış ben büyük zannediyordum fotoğraftaki gibi değil :D bakalım tornavida setini bekliyorum kasayı açıcak ekipmanım yok bende yarın değiştireceğim.

Buraya sormasam 2019 Edition'u alacaktım bende sonra zalmana döndüm dün akşam kargodan geldi termal macun çok çok ufakmış ben büyük zannediyordum fotoğraftaki gibi değil :D bakalım tornavida setini bekliyorum kasayı açıcak ekipmanım yok bende yarın değiştireceğim.

Küçüklüğünü görünce ben de bayağı bir şaşırdım. Ama yanlışlıkla çok fazla sıkıp sıktığım macunun %50'sini çöp etsem de daha yarım tüp macunum var. Bütün laptopu ince uçlu bir kontrol kalemi ile açtım tornavida setimi kaybettiğim için. Tek sıkıntı sürekli anakartın altına düşen vidaları oradan çıkartmaya çalışmak oldu. Sanırım benim de artık bir tornavida seti almam lazım.

Küçüklüğünü görünce ben de bayağı bir şaşırdım. Ama yanlışlıkla çok fazla sıkıp sıktığım macunun %50'sini çöp etsem de daha yarım tüp macunum var. Bütün laptopu ince uçlu bir kontrol kalemi ile açtım tornavida setimi kaybettiğim için. Tek sıkıntı sürekli anakartın altına düşen vidaları oradan çıkartmaya çalışmak oldu. Sanırım benim de artık bir tornavida seti almam lazım.

Hocam termal macun fan ve RAM temizliği gerçekleştirdim hem de 100 TL'lik ÖSYM sınavı silgisi ile :D boşta maksimum 40 derece oldu 37-38 lerde takılıyordu. 1 el LoL girdim maksimum 63 derece oldu ama genellıkle 58-60 derece arasıydı eski termal macunsuz ve fan kirli halinde maksimum 90 derece averajda 80'lerde geziyordu oyundayken, termalı yenileyip temizlik yaptıktan sonra çok çok fark etti. laptopu elliyorum ılık eskiden yanıyordu

Son düzenleme:
Hocam termal macun fan ve RAM temizliği gerçekleştirdim hem de 100 TL'lik ÖSYM sınavı silgisi ile :D boşta maksimum 40 derece oldu 37-38'lerde takılıyordu. 1 el LoL girdim maksimum 63 derece oldu ama genellıkle 58-60 derece arasıydı eski termal macunsuz ve fan kirli halinde maksimum 90 derece averajda 80'lerde geziyordu oyundayken, termalı yenileyip temizlik yaptıktan sonra çok çok fark etti. Laptopu elliyorum ılık eskiden yanıyordu.

Artık Zalman'cıyım çünkü sonuç çok fazla iyi. Daha da uğraşmam diğer markalarla. Bir gün PC toplayabilirsem artık kasamı da Zalman almayı düşünüyorum.

Artık Zalman'cıyım çünkü sonuç çok fazla iyi. Daha da uğraşmam diğer markalarla. Bir gün PC toplayabilirsem artık kasamı da Zalman almayı düşünüyorum.

Hahah Zalman kasa iyiymiş :D evet termal macunu çok kaliteliymiş onu anladım 80 90 derece olan oyunda maksimum 63 dereceyi gördüm genellıkle 58 60 dereceydi bu kadar da beklemıyordum üstelik yaz ayı sıcaklık var bilgisayarda Edge Discord açık maksimum 47 48 derecelerde boştayken de 40 değerler çok iyi.

Geri
Yukarı