70 TL'ye satın 2 TB USB Bellek

AnglD_TR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 02.02.2017 sabahında teslimini aldığım 2 TB'lık Flash Bellek Hem yavaş yükleme yapıyor hemde bende bir sürü flash vardı fırsat bu fırsat deyip hepsini 2 TB'lığa kopyaladım diğer flashları biçimlendirdim. Derin bir ohh çekerkennnnn.... 2 TB'lık flashı PC'ye taktım ne göreyim biçimlendir diyor başka türlü açılmıyor. Acaba PC'de mi sıkıntı var diye düşündüm. Laptop'tan denedim gene aynısı baya içimden haykırdım lanet ettim aldığım adama da baya bi fotoğraf video oyun mecbur biçimlendirdim 2 TB'lık flashı ancak yine yavaş yükleme yapıyor.

1-)

WgmXYQ.png

Yani ben daha ne diyeyim hızına aldandım da aldım resmen ya parasında değilim işin alırdım 100-200-300 TL'likleri de ama ben hızı için aldım. Sizce ne yapmalıyım adama dava gibi bir şey açsam haklı olur muyum?

Dolandırıcılığa girer mi bu ? Defolu ürün sattı gibime geliyor sanki?

Ve Biçimlendirme konusuyla ilgili taktik verecek var mı acaba? Ayırma Birim Boyutu 2 TB'lık flash için kaç olmalı ?

2-)
0l90Go.png

Dosya Sistemi : ExFat ve NTFS var. TB'lık için hangisi olmalı ?

Son düzenleyen: Moderatör:
NTFS biçimi olmalı. Tuhaf olan şey 70 TL'ye 2 TB flash bellek olması bana gerçekçi gelmedi.

Örneğin ; 500MB'lık bir USB flash sürücüsü için 512 bayt (FAT32) veya 32 kilobayt (FAT) seçebilirsiniz. 1 TB'lık için 64 kilobayt ayırma birimi tablosu (NTFS) seçin.

1TB'ını $3,169.00 gibi fiyattan satıyorlar. Amazon.com: Kingston DataTraveler HyperX Predator 1TB USB 3.0 Flash Drive (DTHXP30/1TB): Computers & Accessories

2TB'lık modeli daha henüz piyasaya çıktı. Dünyanın en yüksek kapasiteli USB belleği - LOG

Fiyatları karşılaştırın. Akıl alıyor mu bu fiyata 2TB ?

Sizin aldığınızda malesef boyutunu 2TB gibi uçuk gösteriyorlar. Max 8GB'lık bellektir. Kapasitesi dolduktan sonra eski veriyi siler ve üzerine kaydeder. Fazla yükleme yaptığında da USB bellek hata verir.

Şu konuları almadan önce açın. Bir de düşünün 2TB bellek ve bu fiyata diye.

Son düzenleme:
Aga bilemiyorum adam o kadarda muhabbet etti namık ya.. Merter de oturuyor bide adam hani 70 lira için neden kazıklar ki namık hadi onuda geçtim adamla konuşurken doğa fotoğrafçılığı filan ilgim var vs muhabbet açtım adam da dedi
güzel takılırız vs dedi, onunda ilgisi varmış napsam acaba bişi bilmiyormuş gibi rol yapmaya devam etsemde buluştuğumuzda ümmünü mü sıksam? :) agalar ama ilk defa böyle bişey oli lan :D olm flashın üstünde 2 TB yazıyor PC ' den açtım yine 2 TB bu kadarını nasıl yapıyolar peki :D pes artık ya böyle kazıklamamı olur namık ya :) ama şu da var

aldığım siteyi biliyosunuz protokol gereğide isim vermim ama güvenilir yani hadi onuda geçtim bunun gibi 5-6 tane daha vardı 100 -130 -160 a filan vay namık derim böyle işe :D

Diyorum ki aslında ;

hep bir ümit uğruna yaşıyoruz hepimiz
mutluluğun ardından koşuyoruz hepimiz
kimi pulda parada aşkı arar kimimiz
düşünür kara kara ağlar çaresiz

ağlama arkadaş ağlama yediğin okkalı kazıklar için :)
bu kısacık hayatta bu yaşlar niçin(bugünler geri gelmez gider gençliğin takma bea)

boşver boşver arkadaş başka bulursun yıllar sonra
bütün kalbin sevinçle neşeyle dolsun
en kötü günlerimiz hep böyle olsun :)
mutluluklar bizimle elem yok olsun

kapılma hayallere bir gün o adamla karşılaşıp ümmünü sıkabilirim diyeee
haydi sil gözlerini bakma maziye
sakın kanma bir daha kanma tatlı sözlere #__#
bu ders olsun sizlere yaşlı gözlere

ağlama arkadaş ağlama yediğin okkalı için
bu kısacık hayatta bu yaşlar niçin?(bugünler geri gelmez gider gençliğin)

boşver boşver arkadaş başka bulursun
bütün kalbin sevinçle neşeyle dolsun
en kötü günlerimiz hep böyle olsun
mutluluklar bizimle elem yok olsun

Vayyt bee derim ben böyle işe aga forum işi sonradan aklıma geldi. Pc de 20 gb kadar attım flash zaten yavaş kopyalıyordu. İşim bitince bide laptopa taktım habire biçimlendir çıktı açmadı dedim heralde laptopta sorun vardır pcde denedim sonradan aklıma geldi FORUM işleri...

Bu arada İlhan İrem e saygılarr ne güzel yazmış be tam şuanki halimi anlatıyor. :')

Arkadaşlar 02.02.2017 sabahında teslimini aldığım 2 TB'lık Flash Bellek Hem yavaş yükleme yapıyor hemde bende bir sürü flash vardı fırsat bu fırsat deyip hepsini 2 TB'lığa kopyaladım diğer flashları biçimlendirdim. Derin bir ohh çekerkennnnn.... 2 TB'lık flashı PC'ye taktım ne göreyim biçimlendir diyor başka türlü açılmıyor. Acaba PC'de mi sıkıntı var diye düşündüm. Laptop'tan denedim gene aynısı baya içimden haykırdım lanet ettim aldığım adama da baya bi fotoğraf video oyun mecbur biçimlendirdim 2 TB'lık flashı ancak yine yavaş yükleme yapıyor.

1-)

Eki Görüntüle 213561

Yani ben daha ne diyeyim hızına aldandım da aldım resmen ya parasında değilim işin alırdım 100-200-300 TL'likleri de ama ben hızı için aldım. Sizce ne yapmalıyım adama dava gibi bir şey açsam haklı olur muyum?

Dolandırıcılığa girer mi bu ? Defolu ürün sattı gibime geliyor sanki?

Ve Biçimlendirme konusuyla ilgili taktik verecek var mı acaba? Ayırma Birim Boyutu 2 TB'lık flash için kaç olmalı ?

2-)
Eki Görüntüle 213560

Dosya Sistemi : ExFat ve NTFS var. TB'lık için hangisi olmalı ?
Dosya sistemi tabiki NTFS olmalı yoksa 4 GB. tan büyük dosyaları atamazsın, Harici disk varken neden Flash aldın anlamadım çünkü boyutu çok yüksek.

Yeni konular

Geri
Yukarı