700-800 Ekran Kartı Tercihi

Bende beğeniyorum onu hatta biraz uçup R7 950 twinfrozeri önermek geldi içimden 384 le alçak uçuş yaptırırdı ama nvidia tercihse ve bit değeri yüksek olacaksa kesenin ağzını epey bir açmak gerekir ama R9285 fiyat olarakta iyi ama 1000 liranın üstüne çıkılacaksa dediğim gibi R7 950 hoş olur kanımca.

Bende beğeniyorum onu hatta biraz uçup R7 950 twinfrozeri önermek geldi içimden 384 le alçak uçuş yaptırırdı ama nvidia tercihse ve bit değeri yüksek olacaksa kesenin ağzını epey bir açmak gerekir ama R9285 fiyat olarakta iyi ama 1000 liranın üstüne çıkılacaksa dediğim gibi R7 950 hoş olur kanımca.
Hangi karttan bahsettiğini bilmiyorum ama bilgi sahibi olmadan arkadaşları yanlış yönlendirmeyelim lütfen. İlk olarak R7 950 diye bir kart yoktur. İkinci olarak ise ekran kartı bite belleğe bakılarak alınmaz bununla ilgili Technopatın youtube kanalından videolar izleyerek bilgi sahibi olmalısın. Ekran kartı alırken kullanılan mimariye,frekans değerleri ve en önemlisi modeline yani GPU'ya bakılır. Ardından firmaların sunduğu soğutma ve yazılım desteklerinden beğenilen kartı seçilir. Ayrıca bu güncel kartların hepsi PCI-Express slotunu kullandığından herhangi bir uyumsuzluk söz konusu değildir. Son olarak alacak arkadaşa kart önerisi söylemek gerekirse iki kartta yakın performans göstermektedir. Bana kalırsa GTX 960 alınabilir. Çünkü düşük güç tüketimine karşı sunduğu performans çok yüksek,yeni nesil maxwell mimarisi,NVIDIA'nın sunduğu yazılımsal destekler,DX12, bunlar tercih sebebi olabilir.

Önceden dediğim gibi Tonga adlı mimarili kart olan R9 285 önerimdir. Şu anki sürücülerden ve teknolojilerden full destek alıyor. Güzel bir karttır.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı