700-800 TL Civarı Oyuncu Monitörü Önerisi

ChikiTiger

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 4600H - GTX 1650 - 16GB 3200 MHz - Acer Nitro 5
700-800 TL arasında uzun süre kullanabileceğim bir monitör istiyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim tavsiyem bu ;

Samsung LC24F390FHMXUF 23.5" 4ms (Analog+HDMI) Full HD FreeSync Curved Monitör

Öne çıkan özellikleri şu şekilde;
  • Curved ekrana sahip, ne kadar artıdır bilemem ama kiminin hoşuna gidiyor.
  • VA panele sahip, yani bu TN panele göre daha kaliteli panel ve daha canlı renkler anlamına geliyor.
  • 72 Hz kullanabiliyorsunuz.
Alternatif olarak şuna da bakılabilir ;

Dell S2218H 21.5'' 6ms (VGA+HDMI+Hoparlör) Full HD IPS Monitör

IPS Üstteki monitöre göre daha iyi renklere ve daha geniş görüş açısına sahip fakat 72 Hz değil 60 Hz destekliyor.

Tavsiyem seçim sonrasını beklemenizdir. Doların "rocketman" yazdığı bu dönemde dolar bazlı alışveriş yapmak sıkıntılı.

Yinde alacağım diyorsanız:
1- AOC G2460VQ6 24" 75 Hz 1ms (Analog+HDMI+Display) FreeSync Fiyatı
2- Acer KG241QBMIIX 23.6'' 1ms 75Hz (Analog+2xHDMI) Freesync Fiyatı
Bunlar çöp.

Benim tavsiyem bu ;

Öne çıkan özellikleri şu şekilde;
  • Curved ekrana sahip, ne kadar artıdır bilemem ama kiminin hoşuna gidiyor.
  • VA panele sahip, yani bu TN panele göre daha kaliteli panel ve daha canlı renkler anlamına geliyor.
  • 72 Hz kullanabiliyorsunuz.
Alternatif olarak şuna da bakılabilir ;

IPS Üstteki monitöre göre daha iyi renklere ve daha geniş görüş açısına sahip fakat 72 Hz değil 60 Hz destekliyor.
Bunlar harika. (y)

Bunu kaçırma, hele bu indirim varken. Ayrıca bu monitör ötekinden "çok" daha iyi. Arada devasa fark var. %119 sRGB, 3000:1 kontrast ve AMVA2 "8-bit" panel.

Bu ise 6-bit yani 16.7 milyon değil, 256 bin renk. Sadece kaliteli IPS panel olduğu için dijital renkleri olduğu gibi daha iyi veriyor. Ancak kasası küçük, öyle anlatayım.

Bunlar çöp, dediklerim de 6-bit ve TN panel oldukları için hiçbir renki olduğu gibi göstermenin g'sine bile yaklaşamıyor. Ayrıca berbat görüş açıları, düşük kontrast ve aptal renk sapmaları parlamalar vs. liste çok uzun.

Kesinlikle bu monitörden şaşmamalısınız. 24 İnç, 75 Hz 1MS.
BENQ RL2455 24"1ms Full HD HDMI Gaming Monitör
Site içine sinmediyse
Benq Rl2455 24 İnç 1ms Full Hd Oyuncu Monitor - n11.com
Buradan alabilirsin.
Bunlar da çöp TN panel, yukarıdakiler bunlar içinde geçerli.

1ms tepki süresine takılmayın. O kadar mühim mesele değil.
Memati, bana ve Batuhan'a güven. Samsung LC24F390FHMXUF 23.5" 4ms (Analog+HDMI) Full HD Fiyatı
Soldaki 1ms, hani o çok önemli olan şey. Sağdaki ise IPS panel, VA paneller de pek farklı değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Bunu kaçırma, hele bu indirim varken. Ayrıca bu monitör ötekinden "çok" daha iyi. Arada devasa fark var. %119 sRGB, 3000:1 kontrast ve AMVA2 "8-bit" panel.

Bu ise 6-bit yani 16.7 milyon değil, 256 bin renk. Sadece kaliteli IPS panel olduğu için dijital renkleri olduğu gibi daha iyi veriyor. Ancak kasası küçük, öyle anlatayım.

Bunlar çöp, dediklerim de 6-bit ve TN panel oldukları için hiçbir renki olduğu gibi göstermenin g'sine bile yaklaşamıyor. Ayrıca berbat görüş açıları, düşük kontrast ve aptal renk sapmaları parlamalar vs. liste çok uzun.

Bunlar da çöp TN panel, yukarıdakiler bunlar içinde geçerli.

1ms tepki süresine takılmayın. O kadar mühim mesele değil.
Memati, bana ve Batuhan'a güven. Samsung LC24F390FHMXUF 23.5" 4ms (Analog+HDMI) Full HD Fiyatı
Soldaki 1ms, hani o çok önemli olan şey. Sağdaki ise IPS panel, VA paneller de pek farklı değil.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
IPS panel ile oyun performansı daha düşüktür. 1 MS önemsiz diyorsunuz. Halbuki 1ms'in değeri çok önemli, gözle görülebilir bir değerdir. Video'da görmeye çalışmayın, yaptığınız çok saçma olur. Çünkü sen de bir monitörden görüyorsun. Mesela 60Hz vs 144Hz videoları var. 1.si videoyu izleyen adamın monitörü 60 Hz, Youtube 60Hz videoları yayınlıyor. Sizin dediğinizin bunla bir farkı yok.

Yoksa ben de biliyorum IPS panel monitörü.
23.8" Benq Gw2406z 5ms (vga+display+hdmı) Full Hd Ips Monitör - n11.com
Adamlar böyle bir monitör yaptıkları halde neden dediğim monitörü alsınlar? IPS panel oyunlar için üretilmemiş. Konu başlığında oyuncu monitörü yazıyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı