700-800 tl Monitör Tavsiyesi

Beyler aslında ben ıps ve tn panel arasında kaldım.yani hem oyun hemde video film her türlü şey için bir monitör istiyorum.ama işte bu ıps ve tn panel arasındaki tam olarak fark sadece 1ms-5ms farkımı onu anlayamadım biraz bunlarla ilgili bilgi verirseniz sevinirim.

TN monitörler oyun oynamak için daha avantajlı. IPS monitörlere göre tepki süresi daha kısa. IPS ekranın ise renk derinliği daha fazla ve monitöre sağdan soldan bakarsan renkleri, görüntüyü tam karşıdan bakıyormuşsun gibi görürsün. TN monitörde tam karşısından bakman lazım. Yani sadece oyun oynuyorsan TN monitör bir miktar daha iyi. Senin için IPS monitör daha iyi olacaktır.

Son düzenleme:
Teşekkür ederim.Birde tavsiye edebileceğiniz bir ıps monitör varmı çünkü çok fazla marka var birde birisi benq güzel diyo kimisi asus daha iyi diyo birazda bununla ilgi bilgi verirseniz sevinirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı