700-800 TL monitör

• Konuyu başlatan 1zy
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 12
  • Görüntüleme 457

1zy

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 700-800 TL fiyat bandında bir monitör arıyorum. FIFA tarzı oyunlar oynuyorum. Önceliğim görüntü ve ekran büyüklüğü. Tavsiyeleriniz nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Arkadaşlar 700-800 TL fiyat bandında bir monitör arıyorum. FIFA tarzı oyunlar oynuyorum. Önceliğim görüntü ve ekran büyüklüğü. Tavsiyeleriniz nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim.

Neden sıfır alıyorsunuz ki? 2. el az kullanılmış garantili alsanız daha karlı olursunuz.
Bu bakış açısıyla her parçayı ikinci el almak gerekir o zaman. :) Her türlü daha karlı oluruz. Sıfır alacak bütçesi varken 2. ele yönelmek için bir sebep yok. Bu fiyat bandında çer çöp olsa tamam ama gayet güzel ürünler var.

Bu bakış açısıyla her parçayı ikinci el almak gerekir o zaman. :) Her türlü daha karlı oluruz. Sıfır alacak bütçesi varken 2. ele yönelmek için bir sebep yok. Bu fiyat bandında çer çöp olsa tamam ama gayet güzel ürünler var.
2. el ucuz alabilmek varken neden fazla para veresiniz? Yeri geliyor sitelerde 1 ay kullanılıp satılmak istenen ürünlere rast geliyorum bende 2. el almak gayet mantıklı kalan para ile farklı bir ürün alabilir veya biriktirebilir.

Ben de diyorum ki, alacağı ürün zaten kendisine fazlasıyla yeterli ve de kötü, dandik bir ürün değil.
2. el ucuz alabilmek varken neden fazla para veresiniz?
Bu söze göre siz her ürünü 2. elden alıyorsunuz. Neden hiç kullanılmamış, kutusu dahi açılmamış ürün varken kullanılmış ürün alsın sırf daha ucuz diye? Saçma bir düşünce. Sıfır alıp garantili ürün kullanmak varken neden garantisi az kalmış 2. el kullansın?

Madem 2. eli bu kadar savunuyorsunuz, hayatınızdaki her şeyi 2. el kullanın o zaman.

Bak, ortada ikinci ele yönelmeyi gerektirecek bir durum yok. Hani 300-400 TL bütçe olsa eyvallah ama 800 lira parası var adamın. Ne 2. eli?

Çünkü 2. el piyasasına güven olmuyor. Her ürün 2. el olarak alınmaz. Hele hele böyle önemli bileşenler, hiç alınmaz. 700-800 TL çok yüksek bir miktar değil. Sıfır ürün alıp, 2-3 garantisi var iken, neden 2. el ürün alsın? @Silinen üye
Bende garantili alsın diyorum burada bir problem yok fakat sıfır almak yerine 2. el alırsa daha karlı olur ayrıca ürünü alırken kontrol ederse bir problem olacağını sanmıyorum. 2. el defalarca ürün aldım hiç problem yaşamadım tabii ki de bu yaşamayacağın anlamına gelmez fakat alırken kontrol ederse ve 1 yıl garantisi olursa bir problem olacağını kesinlikle sanmıyorum.

Ben de diyorum ki, alacağı ürün zaten kendisine fazlasıyla yeterli ve de kötü, dandik bir ürün değil.

Bu söze göre siz her ürünü 2. elden alıyorsunuz. Neden hiç kullanılmamış, kutusu dahi açılmamış ürün varken kullanılmış ürün alsın sırf daha ucuz diye? Saçma bir düşünce. Sıfır alıp garantili ürün kullanmak varken neden garantisi az kalmış 2. el kullansın?

Madem 2. eli bu kadar savunuyorsunuz, hayatınızdaki her şeyi 2. el kullanın o zaman.

Bak, ortada ikinci ele yönelmeyi gerektirecek bir durum yok. Hani 300-400 TL bütçe olsa eyvallah ama 800 lira parası var adamın. Ne 2. eli?
Elimde Benq XL2411 144 Hz monitör var 1200 TL idi sıfırı ben 2. el 3 ay kullanılmıştı sanırım 700 veya 800 TL'ye aldım sizde 400 TL iyi bir kar değil mi? 400 TL'ye gidip lisanslı oyun alabilir? Neden sıfır alsın ki? Ayrıca ürünü test ederek alırsa bir problem olacağını sanmıyorum. Bu konuyu burda tartışırsak ban yeriz bu konu ile alakalı bir konu açacağım oradan devam edelim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı