700-800 TL RGB Kasa Tavsiyesi

Mithril5

Kilopat
Linkteki kasayı kullanıyorum. 3-4 yıl önce sistem toplarken kasadan kısarak biraz mecburen aldım. İşimi gayet rahat gördü. Geniş, ferah bir kasa ama RGB kasa almak istiyorum. 600W 80+ Plus güç kaynağı da olması lazım. Bunu ikinci elde falan satarak. Tavsiyeniz var mı? RGB'yi yazılım veya kumanda ile kontrol edebilmem gerek. Bütçem en fazla 700-800 lira.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartınız 32 CM'den kısa ve fan kısımında ışıkları bulunuyorsa Rev 200 güzel tercih olabilir görsel olarak:

Hava akışı olarak Aerocool Airhawk DUO modeline bakabilirsiniz:

Bütçeyi aşarım derseniz alternatif olarak Phanteks P400A modeline bakabilirsiniz:

Şunu alıp elindeki PSU'yu buna takabilirsin. Eski kasayı da PSU olmadan satarsın. Fanlar RGB değil ama fanlarda RGB olması yerine kasa içine sonradan led şerit vs alarak ışıklandırsan daha güzel olabilir.

Ben de kasa bakıyorum ama artık RGB fan yerine fanın daha iyi soğutması ve daha sessiz olmasını istiyorum. Sonradan kasa içini de ışıklandırırsam RGB keyfini orada yaşamak bana yeterli olur. Sırf RGB olacak diye performansı düşük, kalitesiz fanları olan kalitesiz kasaları almak istemem.

Tabi herkesin zevki ve tercihi farklı olabilir.

Satıcısı QP bilişim. Oldukça güvenilir. Kendi sitesinde 22 TL daha pahalı. İçinde 650W 80+ güç kaynağı var.

Tasarım olarak güzel bir kasa. Başka sitelerden bakarak daha ucuza bulabilirsin.
Havalandırma olarak nasıl bilemiyorum ama iyi gözüküyor.

Fanlar RGB değil sadece kırmızı renk. Ancak kasa olarak nadir beğendiğim bir kasadır. Mesh panel olması vs soğutması iyi olmalı. PSU olmayan versiyonunu satsalar keşke.

Şunu alıp elindeki PSU'yu buna takabilirsin. Eski kasayı da PSU olmadan satarsın. Fanlar RGB değil ama fanlarda RGB olması yerine kasa içine sonradan led şerit vs alarak ışıklandırsan daha güzel olabilir.

Ben de kasa bakıyorum ama artık RGB fan yerine fanın daha iyi soğutması ve daha sessiz olmasını istiyorum. Sonradan kasa içini de ışıklandırırsam RGB keyfini orada yaşamak bana yeterli olur. Sırf RGB olacak diye performansı düşük, kalitesiz fanları olan kalitesiz kasaları almak istemem.

Tabi herkesin zevki ve tercihi farklı olabilir.
Benim şu an kullandığım kasayı göz önünde bulundurarak konuşursak, RGB led döşesem yan panel cam değil pek bir esprisi olmayacak heralde. Ekstra fan alıp soğutmayı artırsam nasıl olur acaba? Boş kasaya 15-20 liradan fazla para vermezler zaten 🤔

Bu bütçede PSU da istiyorsunuz anladığım kadarıyla:

Eğer PSU ihtiyaç değilse önceki mesajlarda güzel öneriler yapıldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı