700 - 800 TL Telefon Önerisi

Hüsar

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Babamın telefonu bozuldu yeni telefon alacağız. Bütçe 800 TL, site fark etmiyor. Ben Xiaomi Mİ4 düşünüyorum. En azından 16 GB depolaması olmalı. Telefonda arama yapma ve internette haber okuma dışımda babam telefonda pek bir şey yapmıyor. Önerilerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Moto G4 düşünebilirsin. 3000 mAh'lık batarya, 13MP kamera, Snapdragon 617 işlemci, Android 7 (Oreo güncellemesi alacak) sistemi gibi özellikleri ile beraber babanızı tatmin edecek bir telefondur.
Lenovo Moto G4 (Lenovo Türkiye Garantili) Fiyatı
Moto G4'ü bende düşünmüştüm ama başka forumlarda araştırdığımda kronik Ghost touch sorunu olduğunu yazanlar olmuş, LG panele sahip olan Moto G4 modellerinde Ghost screen sorunu yaşayanlar olmuş. Bu iki sorunu görünce Moto G4'den vazgeçtim.
Alcatel Idol 3 hakkında ne düşünüyorsunuz hocam? Snapdragon 615 işlemcisi, Adreno 405 grafik işlemcisi var, bu fiyat aralığındaki bir telefon için gayet iyi özelliklere sahip. Sizin görüşünüz nedir?

Ghost touch G4 Plus'ta olmakta. Onun da nedeni G4 Plus'ta hızlı şarj aletinin olması ve kullanım sonucunda yaşanması. G4'de orijinal şarj aleti hızlı şarj destekli olmadığından G4'de bu durum pek yaşanmıyor.

Ayrıca G4 Plus kullanan birisiydim. Ghost screen ve touch sorunu dediğim şekilde kullanımdan dolayı mevcuttu. Yetkili servisi olan Teleservice'e gönderdiğimde ise değişim raporu ile beraber para iadesi aldım. Yani bu sorunu yaşasanız dahi kısa sürede para iadesi alabilmektesiniz.

Alcatel Idol 3'ü önermemekteyim. Birçok teknoloji haberlerinde ve videolarında bu telefonu övmelerinin nedeninin sponsorlu video veya konu olmasıdır.

Başka önerim ise K6 Power. Lenovo K6 Power (lenovo Türkiye Garantili) - n11.com Özellikle batarya konusundan dolayı gayet hoşnut olacaktır.

Ghost touch G4 Plus'ta olmakta. Onun da nedeni G4 Plus'ta hızlı şarj aletinin olması ve kullanım sonucunda yaşanması. G4'de orijinal şarj aleti hızlı şarj destekli olmadığından G4'de bu durum pek yaşanmıyor.

Ayrıca G4 Plus kullanan birisiydim. Ghost screen ve touch sorunu dediğim şekilde kullanımdan dolayı mevcuttu. Yetkili servisi olan Teleservice'e gönderdiğimde ise değişim raporu ile beraber para iadesi aldım. Yani bu sorunu yaşasanız dahi kısa sürede para iadesi alabilmektesiniz.

Alcatel Idol 3'ü önermemekteyim. Birçok teknoloji haberlerinde ve videolarında bu telefonu övmelerinin nedeninin sponsorlu video veya konu olmasıdır.

Başka önerim ise K6 Power. Lenovo K6 Power (lenovo Türkiye Garantili) - n11.com Özellikle batarya konusundan dolayı gayet hoşnut olacaktır.

Hocam benim önerdiğim telefon nasıl, iyi midir ? Ben de almayı düşünüyorum da.

Hocam Moto G4'de sorun yaşayanların sayısı bir hayli fazla, G4'ün özellikleri çok iyi ama telefonda sorun yaşamak istemiyoruz. Alcatel aslında içime sinmişti, 5.5 İnç ekranı olması, Snapdragon 615 işlemcisi olmasından dolayı.
Lenovo K6 Power'a baktım, 4000 mAh bataryasının olması çok büyük bir avantaj. Ama aklıma Lenovo K5 Plus takıldı. K5 Plus'da işlemci olarak Snapdragon 616 var, K6 Power'da Snapdragon 430 var. Bu iki işlemci arasında çok ciddi performans farkı var mı?

430 616'ya göre daha yeni bir grafik mimarisi kullanmakta. Bu modellerde kullanılan işlemci hızlarında ise 616'nın 430'a0,1 GHz'lık bir farkı bulunmakta. Gerek Android desteği ve gerek diğer özellikleri ile K6 Power belirttiğiniz K5 Plus'a göre daha üstün.

Bu fiyat aralığında görüşlerimi belirttim. Son kullanıcı sizler olacağınız için hanginiz içinize siniyorsa onu alın.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı