700 TL farkla Samsung SSD tercih etmeye değer mi?

yaboxo4824

Hectopat
Selam, SSD alacağım eleye eleye 2 model arasında kaldım. Sizlere sorum arada 700 TL fark var bu fiyat farkına değer mi? Kullanım amacı sadece oyun. Tek isteğim uzun ömürlü ve sorunsuz bir SSD olsun.

Ürünler şunlar.

Kingston'un yukarıdaki modeli ile ilgili boşta 60 derece civarı çalışıyor, sıcak çalışıyor tarzı yorumlarını okudum.
Samsung olan ise daha uzun ömürlü olur diye tercih etmek istiyorum. Yazma ömrü de daha uzun gibi.

Son düzenleme:
Birisi 2 TB birisi 1 TB ?

Samsung 970 Evo Plus 1 TB 1880 TL

Samsung 970 Evo Plus 2 TB 3098 TL

Hocam Samsung daha kaliteli ikinci el olarak elden çıkarmaya çalıştığınızda da daha rahatlık sağlar ama fiyat farkına değer mi size kalmış.

Hocam Samsung daha kaliteli ikinci el olarak elden çıkarmaya çalıştığınızda da daha rahatlık sağlar ama fiyat farkına değer mi size kalmış.
Yok hocam ikinci el gibi bir alışkanlığım yoktur. Alınca kullanırım sonuna kadar

Hiç belli olmaz belkide samsung Kingston dan önce bozulur ben olsam Kingston alırdım durum varsa tabiki samsung öneririm
Tabi belli olmaz hangisinin önce bozulacağı haklısınız aslında ama ne bileyim Samsung çip üreticisi falan. Durum var olmasına var da işi açığı sadece oyun amaçlı alacağımdan dolayı fazla bütçe ayırmak istemiyorum. Zaten halihazırda pcie4 slotunda kullandığım sağlam bir samsung ssd var 5000/6900 değerlerinde

Gerek yok bence, fiyat farkı çok.
Şu modele ne dersiniz peki? Kingston ile karşılaştıracak olursak ??

Bende Türkiye'de hep "ucuz ürün alacak kadar zengin değilim" felsefesi hakim bu yüzden şöyle karar verebilirsin.

Windows kuracaksak Samsung 970 Evo Plus tercih ederdim.
Oyun ye depolama için alıyorsan Kingston tercih ederdim.

Ki ben 2 senaryoda da tercihim "Samsung" olurdu, hiç arıza yaşamadım ve o kadar kendisini kanıtlayan ürün modeller ki bunlar fanboy olduk resmen. Benim gibi takıntılı adamsan bir kere alayım kafa rahat olsun diyorsun tartışmaya açık değil. :)

Bende Türkiye'de hep "ucuz ürün alacak kadar zengin değilim" felsefesi hakim bu yüzden şöyle karar verebilirsin.

Windows kuracaksak Samsung 970 Evo Plus tercih ederdim.
Oyun ye depolama için alıyorsan Kingston tercih ederdim.

Ki ben 2 senaryoda da tercihim "Samsung" olurdu, hiç arıza yaşamadım ve o kadar kendisini kanıtlayan ürün modeller ki bunlar fanboy olduk resmen. Benim gibi takıntılı adamsan bir kere alayım kafa rahat olsun diyorsun tartışmaya açık değil. :)
Windows kurulu diskim sağlam, 5000/6900 lük bir Samsung SSD kullanıyorum. O yüzden çok bütçe ayırmak istemedim. Sadece ve sadece oyun ve depolama amaçlı kullanacağım

Windows kurulu diskim sağlam, 5000/6900 lük bir Samsung SSD kullanıyorum. O yüzden çok bütçe ayırmak istemedim. Sadece ve sadece oyun ve depolama amaçlı kullanacağım

SATA SSD'lere bakabilirsiniz o zaman fiyat farkı var mı incelemek lazım oyunda M2 ile Sata SSD arasında fiyatına değecek bir fark yok.

Geri
Yukarı