700 TL Güç Kaynaklı Kasa Önerisi

Bu modelin 650'liğini dayıma aldırttım işi gereği hazır Almanya'da yerinde iken 40€ ödedi gelmesini bekliyorum. 40€ gibi bir fiyata aldığımı düşünürsem çok iyi. Üreticisi High Power'ın marka sahibi ve üreticisi Sirtec. İhtiyacım yoktu ama kupon vermiş iş yeri yerel bir mağzada harcaması için 20€. Parası benden çıktı ama 250TL'ye denk getirdim.:D Testlerine ve kullanılan malzemelere baktım hiç fena bir model değil ama rakipleriyle yarışması için indirime gitmesi gerektiğini düşünüyorum. Garanti de aynı şekil 3 sene veriyor. Rakipleri 5,10 sene garanti sunarken böyle bir modelin 5 sene garantili olmaması üzücü.

Nerden duyduysan yanlış modelleri tercih ettikleri için daha çok böyle yorumlara denk gelmişsindir. Yüksek güç tüketen donanımı olupta, yetersiz fan sayısı ve yaz ayında özellikle sıcak bir yerde yaşıyorlarsa kaçınılmaz durum. Sharkoon DG7000-G RGB USB 3.0 Pencereli ATX Kasa DG7000-G-RGB Örneğin bak önde 2 adet 14cm fan, arkada da ise 14cm egzoz var. Ön görünümü eski kasaları anımsatsada önü hoş görünüyor mesh yapıda aynı şekil üst içinde x2 140MM fan'a kadar destek veriyor. Sence böyle bir kasada hava sirkülasyonu yaşama sıkıntın var mı? O yüzden her zaman markaya göre değil, modele göre yorum yapılır. Sadece bunda değil bütün ürünlerde geçerli bu olay.
Attığınız kasa gerçekten güzelmiş. TG4 ve TG5 yüzünden sharkoon'u keşfedememişim. Hep 5 kuruş kâr edeceğim diye insanları ucuz fan, kasa ve güç kaynakları ile dolandırılan insanlar yüzünden sanırım. Sharkoon'da rakiplerine eş değer güce sahip anladığım kadarıyla. Sadece TG4 ve TG5'in berbat olduğu kanaatindeyim. Kasayı alanlardan forumda bir sürü örneği var hava sirkülasyonunun berbat olduğunu görebilirsiniz zaten. Dün 2-3 tane bu konu hakkında yazı okudum. Mecburen yan paneli açıp kullanıyorlar.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı