700 TL işlemci soğutucu önerisi

GrkmKprl

Kilopat
Daha fazla  
Herkese merhaba 700 TL bütçem var.
Anakartım: MSI B450M-A PRO Max AM4 socket.
İşlemcim: Ryzen 5 3600.
Kasa: Zalman R1 (ATX)
İşlemcimi 4 GHz ve üstünde kullanmak istiyorum, stock fan bu konuda yetersiz kaldığı için ekstra bir soğutucu alacağım. Üst segmentli hava soğutucuları mı yoksa orta segment sıvı soğutması mı önerirsiniz?
2.sorum ise her soğutucu soket uyduktan sonra anakarta montelenebilir mi? Yani girmeme gibi bir durum olabilir mi diye merak ediyorum çünkü mevcut anakartta stock fan RAM ile yapışık vaziyette çalışmaktalar. Custom fanın girmeme gibi bir ihtimali olabilir mi bunu nasıl anlayabiliriz, teşekkürler.

Herkese merhaba 700 TL bütçem var.
Anakartım: MSI B450M-A PRO Max AM4 socket.
İşlemcim: Ryzen 5 3600.
Kasa: Zalman R1 (ATX)
İşlemcimi 4 GHz ve üstünde kullanmak istiyorum, stock fan bu konuda yetersiz kaldığı için ekstra bir soğutucu alacağım. Üst segmentli hava soğutucuları mı yoksa orta segment sıvı soğutması mı önerirsiniz?
2.sorum ise her soğutucu soket uyduktan sonra anakarta montelenebilir mi? Yani girmeme gibi bir durum olabilir mi diye merak ediyorum çünkü mevcut anakartta stock fan RAM ile yapışık vaziyette çalışmaktalar. Custom fanın girmeme gibi bir ihtimali olabilir mi bunu nasıl anlayabiliriz, teşekkürler.

Sıvı soğutmanın radyatör kasana uyduğu sürece takarsın. Her Hava soğutma uymayabilir. Ramlere çarpabilir. Ekran kartıma çarpabilir örnek vermek gerekirse dark rock pro 4 gibi büyük bir soğutucu her sisteme gidebilecek bir hava soğutucu değil medela aşırı büyük ve 1.1 kg olması lazım.

Geri
Yukarı