700 TL kasa önerisi

Bütçe
700

Nashtic

Centipat
Yer
Aincrad
İşlemci: Intel i5-9600K unlocked base clock 3.7GHz.
Anakart: ASUS Prime B365M-A 2666MHz.
RAM: Corsair LPX Vengeance (2x8 Dual) 3000MHz.
PSU: Corsair CP-9020211-EU VS650 80+ 650W güç kaynağ.
Ekran kartı: MSI GTX 1660 6 GB GDDR5.
Hava soğutma: Cooler Master Hyper 212 LED.
HDD: WD Blue 1TB 7200RPM 64MB cache.

Bu sistem için kasaya ihtiyacım var ve düşündüğüm kasa: MSI MPG gungnir 100P

Başka kasa önerileriniz var mı? RGB olması olmaması pek umrumda değil hatta RGB olmaması daha iyi benim için.
LED kırmızı ışıklandırma olabilir.
Kısa süre içerisinde almam lazım yorumlarınızı bekliyorum.

2 tane da fan eklemesiyle tercih edilebilir.
Beyaz renkle pek aram yok ama tavsiyeniz için teşekkür ederim :)
Ekran kartı Gaming X modeli ise Sharkoon Rev 200 yakışır.

Fan olarak Arctic P14 alınabilir 2 adet. Kalan fanları egzoz olarak kullanabilirsiniz.
Sharkoon'u inceleyeceğim teşekkürler :)

Sharkoon'u inceleyeceğim teşekkürler :)
Yardımcı olabilir:

Yardımcı olabilir:
Tek emin olamadığım kısım anakartımın RGB fanları destekleyip desteklemediği konusu. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Eğer destekliyor ise güzel bir seçenek olacak benim için.

Tek emin olamadığım kısım anakartımın RGB fanları destekleyip desteklemediği konusu. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. Eğer destekliyor ise güzel bir seçenek olacak benim için.
Maalesef ARGB girişi yok ama ışık kontörlünü reset tuşu üzerinden yapabilirsiniz.

Ekran kartının tam modeli nedir?

Maalesef ARGB girişi yok ama ışık kontörlünü reset tuşu üzerinden yapabilirsiniz.

Ekran kartının tam modeli nedir?
MSI GTX 1660 VENTUS XS 6GB GDDR5 ekran kartımın tam modeli.

ARGB girişi olmadığı için aslında dediğiniz gibi sadece ledmiş gibi kontrolünü yapabilsem de olabilir. Kırmızı renk yapmayı düşünüyorum öyle bir durumda.

Bu arada Msi Gungnir 100P'nin içerisinde en az 2 ya da 3 fan olsa hiç düşünmeden almayı düşünüyorum fakat sharkoondaki beraberinde gelen 5 fan da aklımı çeliyor, bilemedim. Ekstradan fan masrafı yapmayı mümkün mertebe istemiyorum.

MSI iyi bir kasa ama evet fan olmaması sıkıntı. Ön tarafına 3 adet Arctic P14 alırsanız 150 TL daha fazla vermiş olursunuz.

Ekran kartı ön tarafında ışıklı bir şey olmadığı için alternatif olarak Night Shark modeline bakabilirsiniz.

Hava soğutma daha iyi duracaktır tercih sizin.

MSI iyi bir kasa ama evet fan olmaması sıkıntı. Ön tarafına 3 adet Arctic P14 alırsanız 150 TL daha fazla vermiş olursunuz.

Ekran kartı ön tarafında ışıklı bir şey olmadığı için alternatif olarak Night Shark modeline bakabilirsiniz.

Hava soğutma daha iyi duracaktır tercih sizin.
Kasayı inceledim biraz, güzel duruyor bunu da seçeneklerim arasına dahil ettim şu an. Arctic p14 yorumlarına baktım ama malzemesinin çok dandik olduğundan, aşırı ses çıkardığından bahsetmişler. P12 modeline baktım, onu çoğu kişi beğenmiş gibi duruyor. Ve sizce Msi kasayı 1 egzoz + 1 ön fan ile kullansam şimdilik yeterli olur mu? Daha sonradan bakiyem oldukça yeni fanlar ekleyebilirim.

Geri
Yukarı