700 TL MacBook Pro İçin SSD ve RAM Önerisi

Huracan

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarım için hangi SSD ve RAM'i tercih etmeliyim? RAM'i 16 GB düşünüyorum. Parçalar Vatan Bilgisayar'dan alınacak. Yardımlarınız için sağ olun.
Screen Shot 2016-09-06 at 19.39.50.png

Arkadaşlar bir sorum var, ben diskimden birkaç programı SSD'ye kopyalamak istiyorum bu işlemi nasıl yapabilirim?

Hocam ilgilendiğin için çok teşekkür ederim. Benim bilgisayar DDR3 ama senin belirttiğin DDR3L bir sorun olmaz mı?

Benim düşündüğüm parçalar bunlar:
RAM: Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL11 Notebook Ram
Bu arada RAM'i 8 alsam nasıl olur? CS:GO ETS 2 falan oynuyorum. 16'nın fazla geleceğini düşünüyorum. SSD konusunda hala kararsızım. Bu SSD'yi düşünüyorum: Corsair 240GB LS Serisi SATA 3.0 SSD (560MB Okuma / 535MB Yazma)
Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleme:
@Huracan Ramlerin low voltaj olup olmadığını bencede öğrenmen lazım. Rica ederim.
RAM'ler low voltaj değil. Bakınız Mid-2012: MacBook Pro: How to remove or install memory - Apple Support

Ramlerin low voltaj olup olmadığını öğren. 850 Evo en mantıklı seçim olur SSD için.
SSD bu oluyor o zaman: Samsung 250GB 850 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD
Bu arada RAM'i CL9 yerine 11 alsam? Arada fazla fark var mıdır?

Kingston 8GB DDR3 1600MHz CL11 Notebook Ram
O zaman bu önerimdir. 9 lira pahalı diğer önerdiğimden. SSD konusunda fikrim değişmedi.
Teşekkürler. Kapasite olarak SSD çok iyi fakat önceki modeline sorunlu dedikleri için bu modeli almayı düşünmüyorum. @DayleFusionS Hocam SSD 750 Evo olursa nasıl olur? 850 biraz pahalı geldi de:D
Samsung 250GB 750 EVO SATA 3.0 (Okuma 540MB / Yazma 520MB) SSD

Bu arada RAMleri 16 GB yapmaya karar verdim. Atı yem bilgisayarı RAM coşturur :D

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı