700 TL modem önerisi

Sistem günlüğü oradan DSL günlüğü.

Dosya Ekleri

• 20220709_160425.jpg
    20220709_160425.jpg
    135,2 KB · Görüntüleme: 17
1659027618456.png

Hocam modemi açalı 15dk oldu, bir de yemek yiyip geliyorum.

Bir de bir şey daha soracağım izninizle, sinyal kalitesini ve genel performansı arttırmak için ayar var mıdır yapabilceğimiz?

Son düzenleme:
Hat değerleriniz öyle kopacak kadarda kötü değil.Snr değeri yükseltilebilir fakat hızdan feragat etmeniz lazım.Hız düşer fakat stabilitesi bir nebze artar.

Hat değerleriniz öyle kopacak kadar da kötü değil. SNR değeri yükseltilebilir fakat hızdan feragat etmeniz lazım. Hız düşer fakat stabilitesi bir nebze artar.

Hocam şimdi baktım SNR margin 4 deymiş, 11'e çektim şu anda sabit 6 7 ping alıyorum anlık fırlamalar yok, şu ana kadar da kopmadı inşallah böyle devam eder, bir de dediğim gibi performansı ek olarak arttırmak için yapabilceğimiz farklı ayarlar var mıdır?

Hocam yine internet gitti, bir süre sonra internet gidiyor, modemdeki internet ışığı falan yanıyor ama interneti kullanamıyorum.

Son düzenleme:
Yani yüksek hız düşük SNR, yüksek hız düşük SNR. SNR yüksekse daha stabil olur. Ben Online oyun oynuyorum mesela o yüzden SNR yüksek tutuyorum. Steam'den oyun indireceğim zaman SNR düşürüp hızı yükseltiyorum 😊

Yani yüksek hız düşük SNR, yüksek hız düşük SNR. SNR yüksekse daha stabil olur. Ben Online oyun oynuyorum mesela o yüzden SNR yüksek tutuyorum. Steam'den oyun indireceğim zaman SNR düşürüp hızı yükseltiyorum 😊

Anladım, peki kopma konusuna ne yapabiliriz, belli bir süre sonra modem interneti kesiyor, internet ışığı yanıyor ancak.

Yeni konular

Geri
Yukarı