700 TL oyuncu kulaklığı önerisi

Açıkçası dürüst olmak gerekirse HyperX Cloud II düşünüyordum ilk başta sırasında ise fazla overrated gelmeye başladı kulağıma. Açıkçası şuan bazı incelemelere vs. Baktığımda da kesinlikle alma diyenleri görüyorum ve benim düşüncem de bu yönde açıkçası. Yine de çok teşekkürler öneriniz için. Lakin başka önerileriniz varsa iletiniz lütfen tekrardan çok teşekkürler...

Hocam HyperX Cloud II düşünmüyorum zaten de Asus Fusion 500 alın demişsiniz de ben bir siteden Arctis 5 (2019)'i 725.00 TL gibi bir fiyata buldum. Ve daha öncesinde de alışveriş yaptığım güvenilir bir site. Arctis Fusion 500 ise 1100 TL'den başlamakta. Arada 375 TL gibi bir fark oynuyor. Maalesef alamayacağım o kadar fiyata. Başka bu fiyat bazında 700-800 TL fiyat bazında önerebileceğiniz başka kulaklıklar var mıdır Arctis 5'e (2019) rakip olabilecek? Tekrardan yanıtınız için çok teşekkürler...
Sana güzellik yapacağım. Turkcell sitesinde Asus Strix 7.1 gerçek ses kulaklık 800 TL. Fusion 500 modelide 800 TL. Asus Strix kullandım. Asus Centurion kullandım. Strix modelinin ses kasması gerçekten muhteşem ötesi. Sanal ses değil gerçek 7.1 sesi var.

Dostum 2018 ile 2019 arasındaki tek fark; DTS X'in 2.0'a güncellenmiş olarak gelmesi (2018'de de güncelleyebilirsin) ve kulaklık üzerindeki "SteelSeries" markasının ışığının yanmaması (2019 versiyonunda yanmıyor). Ayrıca kafa bandında biraz tasarım değişikliği var. Bu sebeple 2018 de alsan 2019 da alsan herhangi bir teknik sıkıntı yaşamazsın fakat 2019'da SteelSeries yazısının ışıksız olmasını hoş bulmadım. Benim satın aldığım yer burası: SteelSeries Arctis 5 USB RGB Oyuncu Kulaklığı 7.1 Fiyatı Muhtemelen 2018 göndereceklerdir. 2019 versiyonu Türkiye'ye henüz gelmedi gibi bir şey. 2019 diye satanların da gerçekten 2019 edition satıp satmadığını doğrulamak lazım. Sonuç olarak kafan karışmasın, ikisi de memnun eder.

Ayrıca yukarıda bir arkadaş 7.1 konusunda Cloud II de alsan üzülmezsin, Arctis 5 de alsan üzülmezsin demiş. Cloud II, 7.1 konusunda açık bir şekilde üzüyor. O sebeple önermem (kullandım). Arctis 5'in sanal 7.1'i daha gerçekçi ve daha iyi. DTS X, bu konuda epeyce profesyonel.

2019 versiyon olanının görüntüsü bu şekilde:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dediğim gibi "SteelSeries" yazısının ışığı yanmıyor.

2018 versiyonu ise bu şekilde:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İyi sosyaller...
Yanıtınız için çok teşekkürler. Artık aklımda herhangi bir soru işareti kalmadı sayenizde bu kulaklıklar arasında. Büyük ihtimalle Arctis 5 alacağım tekrardan çok teşekkürler... İyi sosyaller...
Sana güzellik yapacağım. Turkcell sitesinde Asus Strix 7.1 gerçek ses kulaklık 800 TL. Fusion 500 modelide 800 TL. Asus Strix kullandım. Asus Centurion kullandım. Strix modelinin ses kasması gerçekten muhteşem ötesi. Sanal ses değil gerçek 7.1 sesi var.
Teşekkürler bakacağım ileride. Yanıtınız için çok teşekkürler. İyi forumlar...
Teşekkürler bakacağım ileride. Yanıtınız için çok teşekkürler. İyi forumlar...

Sendeki Arctis 5'in "SteelSeries" yazısında ışık var mı? 2019 versiyonunda logoda ışık yok, sadece çevrede ışık var. Bu sebeple 2018 versiyonunun daha hoş olduğunu söyleyebilirim. Aralarındaki tek fark DTS X'in 2.0 versiyonuna güncellenmiş olması. Onu da yazılımla güncelleştirebiliyorsun.
Konu sahibi arkadaş için ise; Arctis 5'i gönül rahatlığıyla öneririm. Kulaklıkta bir tane bile deri kısım yok. Bu da yırtılma, çatlama gibi problemlerle karşılaşmaman için bir avantaj. Kulaklığın şasesi sağlam ve hafif bir çelikten yapılmış, kafaya baskı ve ağırlık yapmıyor, tam oturuyor.

Plastik olan kısımları çok dayanıklı ve kaygan/deri hissiyatı verilmiş, güzel bir detay. Kafa bandı iyi düşünülmüş, hem estetik açısından hem de kirlenince yıkanabilirliği açısından çok ideal.

Mikrofonunun özel haznesi var ve kullanmadığında içeri sokabiliyorsun ya da sol taraftan mikrofonu kapatarak sessiz hale getirebilirsin. Sessizdeyken kırmızı ışık yanıyor. En önemlisi de mikrofon iç ve dış mikrofon teknolojisine sahip. Böylece iç ve dış sesleri ayırt ediyor, gürültü vermiyor.

En sevdiğim özelliklerden biri de ChatMix. Oyun oynarken, Discord, TeamSpeak gibi uygulamalara bağlandığında, ufak bir aparat ile "Game" kısmına çevirdiğinde sadece oyunun sesi, "Chat" kısmına çevirdiğinde ise arkadaşlarının sesi geliyor.

7.1 desteği çok iyi. Bunu oyunlarda hissettiriyor. Cloud II'nin 7.1 performansı iyi değil. Arctis 5, hem oyun hem de müzik için ideal bir kulaklık, tavsiye ederim.
Benim ürünüm 2018. Mesajımda Arctis 5 serisi kullandığımı ve memnun olduğumu, arkadaşın ise 2019 baktığını görünce daha uygun gördüğüm linki paylaştım.:)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı