700 TL'ye laptop için SSD önerisi

Bütçe
700TL

letsgomen55

Decapat
Daha fazla  
Eskiden konu açmıştım ama bu onunla alakalı değil. Annemin kullandığı bir laptop var içinde i5 4.jenerasyon U kodlu bir işlemci var NVIDIA GT500M serisinden kart var. Bilgisayarının hızından memnun değil o yüzden bir SSD düşünüyorum. Takma aşaması sıkıntı değil çünkü tanıdıklarımız var onlar yapar. Böyle kronik sorunu olmayan maksimum 700TL 500GB kapasiteye sahip bir SATA SSD arıyorum çünkü alet eski M.2 yuvası yok. Önerilerinizi bekliyorum. Neden önerdiğinizi yazan kısa bir yazı da olursa sevinirim. Kaliteli bir şey olursa sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

Hem hızı SATA için gayet iyi hem markanın kalitesi tescillidir.

Hocam kronik sorunlu olduğunu biliyor muydunuz. Bilmiyorsanız artık biliyorsunuz. Green serisi WD SSD'ler kronik problemli.

Normalde 730 falan oluyordu ama bir tık fiyatı artmış. Yine bak, belki indirime falan girer.

Bunun dışında 870 EVO iyidir, 600 liraya alabilirsin. Son olarak WD Green iyi değil.

İkinize de çok teşekkürler. Ben de 870 EVO düşünüyordum ama WD Green de iyi alternatif oldu niyetim bilgi toplamak. Tamam WD Green almam. Seagate Firecuda da güzel bir alternatif oldu o zaman.

WD iyi değil dedim, onun yerine bunu alabilirsin. Daha iyidir.
Orta seviye olarak Ultra üst seviye olarak 870 Evo en üst seviye olarak da Firecuda 120 mi ? Çok teşekkürler bu arada. Bir sorum olacaktı. WD Blue SSD'ler sorunlu mu ?

Aynen öyle düşünebilirsin ama 800 lira vermeye pek gerek yok. Ultra veya 870 EVO işini görecektir.

Bunu diyorsan attığım Ultra ile aynı modeller, sadece etiketleri farklı o kadar. Ultra daha ucuz o yüzden daha mantıklı.

Yeni konular

Geri
Yukarı