700 Watt güç kaynağı önerisi

Creaters

Hectopat
Anakart: ASUS M5A97 r2.0 AMD
8 GB RAM(DDR3 olması lazım eğer çok fark ediyorsa akşama kasadan bakıp düzeltme yaparım)
Hard disk+SSD
İşlemci: AMD 8350.
Ekran kartı Sapphire 7950 HD.
Kasa içinde harici olarak 3 tane fan bulunuyor.

Arkadaşlar 10 sene önce topladığım sistem bu. Güç kaynağı bozuldu ve bozulan güç kaynağı 700 Watt'lık idi. Şu an 600'lük alsam yeterli gelir mi?

Ayrıca ekran kartını ileride değiştirmeyi düşünüyorum. Arızalı şu an kullandığım.

Bütçe: 400-500₺

Son düzenleyen: Moderatör:
İncehesap sitesinde cuma günleri gaming-eceleri adı altında bir çok üründe indirim oluyor. PSU her seferinde oluyor orayı takip et derim. Google üzerinden "geçmiş gaming geceleri" diye aratırsan görebilirsin. Acelen varsa hemen amazon üzerinden alırsan prime ile hızlı gelir. Arkadasın attığı da iyi. Itopya'da EFFFSANE Karne Fırsatları | ITOPYA buraya da göz atabilirsin.

İncehesap sitesinde cuma günleri gaming-eceleri adı altında bir çok üründe indirim oluyor. PSU her seferinde oluyor orayı takip et derim. Google üzerinden "geçmiş gaming geceleri" diye aratırsan görebilirsin. Acelen varsa hemen amazon üzerinden alırsan prime ile hızlı gelir. Arkadasın attığı da iyi. Itopya'da EFFFSANE Karne Fırsatları | ITOPYA buraya da göz atabilirsin.
Peki hocam 600W sistemime yeter mi acaba?

8 GB RAM(4+4 DDR3)
Hard disk(1TB 7200 RPM)+SSD(SATA)

İlerleyen zamanlarda ekran kartı değişimi ve ram takviyesi yapmayı düşünüyorum ayrıca.

Bu nasıl bu arada? Kaliteli ise hemen sipariş etmek istiyorum.

Peki hocam 600W sistemime yeter mi acaba?

8 GB RAM(4+4 DDR3)
Hard disk(1TB 7200 RPM)+SSD(SATA)

İlerleyen zamanlarda ekran kartı değişimi ve ram takviyesi yapmayı düşünüyorum ayrıca.

Bu nasıl bu arada? Kaliteli ise hemen sipariş etmek istiyorum.
Geç dönüyorum kusura bakma. 600W yeterli fazla bile bana kalırsa DDR4 sisteme geçsen senin için daha iyi olur. Watt fazla olması değil verimli olması önemlidir en azından bronz sertifikası olan bir model bakalım. PSU en önemli parça bana kalırsa ucuza kaçılmamalı.

Geç dönüyorum kusura bakma. 600W yeterli fazla bile bana kalırsa DDR4 sisteme geçsen senin için daha iyi olur. Watt fazla olması değil verimli olması önemlidir en azından bronz sertifikası olan bir model bakalım. PSU en önemli parça bana kalırsa ucuza kaçılmamalı.

Hocam teşekkür ederim estağfurullah. Dün high power 600w gold olanı sipariş ettim yarın elimde olacak. Tek korkum, powersupplynin arıza yaptığı zaman diğer donanımlara zarar verme ihtimali.

Hocam teşekkür ederim estağfurullah. Dün high power 600w gold olanı sipariş ettim yarın elimde olacak. Tek korkum, powersupplynin arıza yaptığı zaman diğer donanımlara zarar verme ihtimali.
* Yüksek Güç Koruması (Over Power Protection)
* Yüksek Gerilim Koruması (Over Voltage Protection)
* Düşük Gerilim Koruması (Under Voltage Protection)
* Kısa Devre Koruması (Short Circuit Protection)
* Yüksek Sıcaklık Koruması (Over Tempature Protection)
* Yüksek Akım Koruması (Over Current Protection)
korumaları olduğu için sorun olacağını sanmam. Smart fan teknolojisi de varmış zaten ısısına göre hızını ayarlayacak. Hayırlı olsun şimdiden.

* Yüksek Güç Koruması (Over Power Protection)
* Yüksek Gerilim Koruması (Over Voltage Protection)
* Düşük Gerilim Koruması (Under Voltage Protection)
* Kısa Devre Koruması (Short Circuit Protection)
* Yüksek Sıcaklık Koruması (Over Tempature Protection)
* Yüksek Akım Koruması (Over Current Protection)
korumaları olduğu için sorun olacağını sanmam. Smart fan teknolojisi de varmış zaten ısısına göre hızını ayarlayacak. Hayırlı olsun şimdiden.
Teşekkür ederim hocam. Ama bahsettiğim şey yeni aldığım power değil. Bozulan power supplynin donanımlara zarar vermiş olma ihtimali. :)

Evet Başarılı bir güç kaynağı alaınabilir bu fiyata iyi bir ürün

Yeni konular

Geri
Yukarı