7000-5000 TL arası oyun PC toplama önerisi

Bütçe
7000-5000

Vivagor

Femtopat
Yer
Fransa , Strazbourg
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci Garibim Gurbet ellerde
Öncelikle bütçem 7000 - 5000 TL arasi ve bütün Total War oyunlarini orta, yüksek ayarlarda yayin yaparak oynayabilmesini istiyorum. Elimde 2000'li yillarda 900 TL'ye aldiğim bir sistem var.
Donanimi şöyle.
Intel Pentium G645T 2.50 GHz.
4 GB RAM.
64MB ekran karti bir işe yaramiyor.
Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.

Önerir misiniz bu PC'yi hocam yani mantiklimi sizce eksileri ve iyi yanlarini anlatirsaniz sevinirim.

Anakartı ileriye dönük seçtim uzun süre yükseltmenize gerek kalmaz. Yayın yapacağım demişsiniz o yüzden RAM'i 16 GB çift kanal seçtim. İşlemci 2600X yayında ve oyunda fazlasıyla yeterli olacaktır ileride işlemciyi değiştirmeden yükseltebilirsiniz.
Bir de 2.görüş olarak @Esperoja, @Rambo Okan Güler ve @Mustafafnt hocama sormak isterim.

Anakartı ileriye dönük seçtim uzun süre yükseltmenize gerek kalmaz. Yayın yapacağım demişsiniz o yüzden RAM'i 16 GB çift kanal seçtim. İşlemci 2600X yayında ve oyunda fazlasıyla yeterli olacaktır ileride işlemciyi değiştirmeden yükseltebilirsiniz.
Bir de 2.görüş olarak @Esperoja, @Rambo Okan Güler ve @Mustafafnt hocama sormak isterim.

Peki bu dediğiniz sistem HOI4 orta ve yüksek ayarlarda kaldirabilir mi ayni zamanda bütün Total War serisi?

HOI4 için test bulamadım ama bulduğum testler.​

Total War Saga: Troya 1080P Ultra:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Total War: Three Kingdoms 1080P Ultra:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

HOI4 için test bulamadım ama bulduğum testler.​

Total War saga: Troya 1080P Ultra:

Total War: Three kingdoms 1080P Ultra:

Çok teşekkürler 3 ay çalişip PC almayi planliyordum 3 ay sonra önerdiğiniz sistemi alirim.

Öncelikle sistemi yorumlamam gerekirse;
- R5 2600X yerine bu bütçede i5 10400F sığdırılabilir, daha iyi olur. Bu konuda eleştirmeyeceğim, bütün bütçeyi kullanmamışsınız çünkü.
- Corsair Vengeance RAM'lerin çipleri pek kaliteli değil, onun yerine NeoForza ya da Crucial Ballistix modelleri tercih edilebilir.
- SanDisk Ultra 3D modelinin M.2 versiyonunda DRAM yoktu diye hatırlıyorum, bu da bir eksi.
- Zotac 1660S şu anda Sinerji'de 2360 TL, ekran kartı olarak o tercih edilebilir.
- Corsair Spec Delta modelinin hava akışı da pek ahım şahım değil açıkçası, ayrı olarak Zalman N5 MF, Zalman Gigamax ikilisi iyi gider.
@Vivagor bütçeye monitör dahil mi?

Öncelikle sistemi yorumlamam gerekirse;
- R5 2600X yerine bu bütçede i5 10400F sığdırılabilir, daha iyi olur. Bu konuda eleştirmeyeceğim, bütün bütçeyi kullanmamışsınız çünkü.
- Corsair Vengeance RAM'lerin çipleri pek kaliteli değil, onun yerine Neo Forza ya da Crucial Ballistix modelleri tercih edilebilir.
- SanDisk Ultra 3D modelinin M.2 versiyonunda DRAM yoktu diye hatırlıyorum, bu da bir eksi.
- Zotac 1660S şu anda Sinerji'de 2360 TL, ekran kartı olarak o tercih edilebilir.
- Corsair Spec Delta modelinin hava akışı da pek ahım şahım değil açıkçası, ayrı olarak Zalman N5 mf, Zalman gigamax ikilisi iyi gider.
@Vivagor bütçeye monitör dahil mi?

İyiki sormuşum :D

Bütçe 7000 TL bandındaysa Rtx 2060 sistem toplanabilir :) 👍.

Yeni konular

Geri
Yukarı