7000-7250 TL Video Montaj Bilgisayarı Toplama

Mert.Can.Kan

Hectopat
Daha fazla  
Bir firmada video montaj işlerimizi yapmak için bilgisayar toplama ihtiyacı duyduk. 4K videolar ile sıkıntısız montaj yapabileceğimiz sistem için önerilerinizi bekliyorum. Edius, Premiere Pro, After Effect vs. gibi programları kullanıyoruz. Elimizde kasa ve diğer çevre elemanları mevcut.
  • SSD olarak 240 GB yeterlidir.
  • HDD istenmiyor.
  • RAM 32 GB isteniyor
Teşekkürler. Aşağıda benim topladığım sistem mevcuttur. Önerilerinizi bekliyorum.

372736

İş için kullanılan PC'lerde İntel serisi ve Nvdia kalitesi bir arada olmalı diye çok kez okumuştum. Bana kalırsa da öyle. Hatta Tanıdığım grafik tasarım ofisi var Ortaköyde İntel Nvdia ikilisini kullanıyorlardı. Sizin sistem profesyonel Gamer olmuş gibi geldi bana.

Bütçe kısıtlı evet ancak İntel i9 bu iş için biçilmiş kaftan; daha makul fiyatlar için İntel i7 öneririm. Ekran kartı içinse GTX 1080 diyebilirim. RAM sanırım minimum 32 GB olmak zorunda.

İş için kullanılan PC'lerde İntel serisi ve Nvdia kalitesi bir arada olmalı diye çok kez okumuştum. Bana kalırsa da öyle. Hatta Tanıdığım grafik tasarım ofisi var Ortaköyde İntel Nvdia ikilisini kullanıyorlardı. Sizin sistem profesyonel Gamer olmuş gibi geldi bana.

Bütçe kısıtlı evet ancak İntel i9 bu iş için biçilmiş kaftan; daha makul fiyatlar için İntel i7 öneririm. Ekran kartı içinse GTX 1080 diyebilirim. RAM sanırım minimum 32 GB olmak zorunda.
Merhaba, bazı değişiklikler yaptım.
372745

Ayrıca şu şekilde de düşündüm ancak bütçeyi biraz zorlamak gerekiyor.
372747

1050 Ti %1000 darboğaz olacaktır. Kesinlikle tavsiye etmem. Ben de denedim İntel Nvdia toplamayı ancak bütçeyi çok fazla aşıyor. :) Sanırım AMD yolu göründü.

GÜNCELLEME !!
Arkadaşlar bütçe 5000 liraya düştü. İşin içinden çıkamıyorum. Ram 32 gb olması şart, 4k edit için. Sistem önerilerinizi bekliyorum. SSD 120 GB. Ayrıca elimizde 400 W güç kaynağı var.

GÜNCELLEME !!
Arkadaşlar bütçe 5000 liraya düştü. İşin içinden çıkamıyorum. Ram 32 gb olması şart, 4k edit için. Sistem önerilerinizi bekliyorum. SSD 120 GB. Ayrıca elimizde 400 W güç kaynağı var.

Sen ne yaptın 5000 TL ne önceki fiyata zor toplanıyordu zaten.

GÜNCELLEME !!
378577

İşini göreceğinden emin olabilirsin. Elinizdeki 400W PSU yetmez. Onu satıp en az 500W almanız gerekecektir. OC yapacaksınız çünkü.

SSD'yi 240 GB koydum. Bunun yerine 120 GB 1000 MB/s okuma hızı olan M2 Nvme SSD alabilirsiniz.

Arkadaşlar tekrardan merhaba.
Şimdi yaklaşık 5000 TL ile aşağıdaki gibi bir sistem topladım. 16 GB Ram ile başlayıp sonradan 64 GB' a güncelleme yapabilmek istiyoruz. Ancak bu anakartın 4x16 GB Ram desteği var mıdır yok mudur bilemiyorum. Varsa bu seçtiğim Ram' dan daha sonra 3 tane daha alsam iş yapar mı? Yardımcı olursanız sevinirim. Anakartın sitesinden baktım ama emin olamadım. İstediğim şekilde kullanabileceğim Anakart yada Ram arıyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı