7000-8000 TL Masaüstü vs Laptop?

Ahmet büyükhan

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi bir MSI ya da MONSTER marka laptop alsam yaklaşık aynı fiyatlı bir masaüstü toplama bilgisayardan ne gibi eksikleri olur? ( --4k oyun oynatma? ---ya da Gt5 tarzı bir oyunu (4k ya da değil) oynarken laptopda belli süre sonra ısınma olur mu ve donmalar başlar mı? Masaüstü ısınmadan günlerce bile kalır mı?--Çoklu ekran oynanma farkı ?)

Fark ya da üstünlük tarzında buna benzer neler vardır aklınıza gelen? Bariz şekilde şunu laptopta yapamazsın gibi bir şey yoksa laptop alacam, saygılar...

Elbette laptopta ısınma olacaktır. Ekran büyüklük farkı olacaktır. Masaüstülerde temizleme olayı daha rahat olacaktır veya ekran kartı vb. parçalar arıza yaptığı zaman hemen bulma sanşın olacaktır. Eğer yer kaplamasın veya kablo kalabalığı olmasın diyorsan güzel gaming laptoplar da var. Ama masaüstü her zaman oyun için tercihimdir.

Arkadaşlar merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi bir MSI ya da MONSTER marka laptop alsam yaklaşık aynı fiyatlı bir masaüstü toplama bilgisayardan ne gibi eksikleri olur? ( --4k oyun oynatma? ---ya da Gt5 tarzı bir oyunu (4k ya da değil) oynarken laptopda belli süre sonra ısınma olur mu ve donmalar başlar mı? Masaüstü ısınmadan günlerce bile kalır mı?--Çoklu ekran oynanma farkı ?)

Fark ya da üstünlük tarzında buna benzer neler vardır aklınıza gelen? Bariz şekilde şunu laptopta yapamazsın gibi bir şey yoksa laptop alacam, saygılar...
Hocam laptopa bağlı değilseniz (İş, okul gibi bir zorunluluğunuz yoksa) kesinlikle masaüstü toplamanızı öneririm.
Hem F/P olarak daha iyi bir sistem olur hem de ısınma gibi bir probleminiz olmaz.

Öncelikle Sadece oyun için alacaksanız ve evden dışarıda başka bir yerlerde çok bulunmuyorsanız kesinlikle masaüstü alın. Öncelikle güzel bir laptop dahi alsanız ısınacaktır ve kesinlikle masaüstünden az performans verecektir.(aynı fiyatlı ürün karşılaştırması olarak söylüyorum) Eğer üni. öğrencisiyseniz ve pc ev dışındaki mekanlarda lazım oluyorsa o zaman laptop tercih edilmelidir. Takılma söylediğiniz bütçedeki pc ler için olacağını sanmıyorum. 4k deneyimi laptoptan almak oyunlar için zor bence . Ama 1080p deki oyunları 7bin 8bin tl lik sistemlerle istedğiniz oyunu hiç bi sıkıntı olmadan oynarsınız. Sizin şuan için düşünmeniz gerek sabit bilgisayar mı mobil yani taşınabilir bilgisayar mı ihtiyacınız ona göre düşünün zaten söylediğiniz fiyatlara hangisini alırsanız alın memnun kalırsınız.

Arkadaşlar çok teşekkür ederim aslında öncelikle laptop düşünmüştüm ama hem yorumlarınız hem de eski de olsa standart oyunları ve proğramları yükleyecek bir laptop um var ,,tüm artılarını düşünerek masaüstü almaya karar verdim teşekkürler

Arkadaşlar çok teşekkür ederim aslında öncelikle laptop düşünmüştüm ama hem yorumlarınız hem de eski de olsa standart oyunları ve proğramları yükleyecek bir laptop um var ,,tüm artılarını düşünerek masaüstü almaya karar verdim teşekkürler
Kesinlikle doğru bir karar. Özellikle de evinizde programları açabilecek bir laptop varsa oyun için alınacak laptopa hiç gerek yok. Masaüstü ile devam.

ASUS Z170 Maximus VIII Ranger
Intel Core i7-6700K
MSI GTX 980 Ti GAMING 6G

16GB HyperX FURY Black Kit 2400 MHz CL15
Seagate 3,5″ 2TB Barracuda 7200 RPM
Samsung 250GB 850 EVO M.2
SilverStone Tundra Serisi TD03-LITE
Cooler Master G750M 80PLUS 750W
Cooler Master MasterCase 5
AOC 24″ G2460Pq
Tavsiyem budur. AMD istersen de
Anakartı MSI Z170A GAMING M5 ile
Ekran Kartını ASUS R9 390X DCU III 8 GB ile değiştirebilirsin.

Başkan laptop varsa
oyun oynayacaksan al sana daş gibi bi pc.
Al tepe tepe kullan aga.

Dosya Ekleri

• Screenshot_2016-02-29-18-39-44.png
    Screenshot_2016-02-29-18-39-44.png
    29 KB · Görüntüleme: 164
  • Screenshot_2016-02-29-18-39-52.png
    Screenshot_2016-02-29-18-39-52.png
    29,6 KB · Görüntüleme: 169
  • Screenshot_2016-02-29-18-40-02.png
    Screenshot_2016-02-29-18-40-02.png
    29,2 KB · Görüntüleme: 163
  • Screenshot_2016-02-28-22-05-05.png
    Screenshot_2016-02-28-22-05-05.png
    35,9 KB · Görüntüleme: 183
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı