7000 - 8000 TL'ye i7 4790K Sistem

Sistem sadece oyun içinse gereksiz pahalı. Render da yapılacaksa Nvidia kart kullanılmalı. Çoğu program Nvidia'ya daha uyumlu.

Sistem sadece oyun içinse gereksiz pahalı. Render da yapılacaksa Nvidia kart kullanılmalı. Çoğu program Nvidia'ya daha uyumlu.
Sadece oyun amacıyla topluyorum. Aslında ekran kartından yola çıkarak seçtim her şeyi ondan pahalı oldu sanırım ama sonunda ekran kartında bide işlemcide kararsız kaldım eğer vaktiniz varsa sizin aklınızdaki sisteme de bakmak isterim.

Aslında sistemin daha ileri dönük olmasını istiyorum yani bir kez daha böyle bir sistemi topluya cağımdan emin değilim daha çok upgrade yaparak ilerlemek istiyorum. Sizlerinde önerilerini baz alarak ddr4 yapmıştım ben ama haklısınız mönitör olarak SAMSUNG 28" U28D590D ULTRA HD 4K MONİTÖR daha mantıklı geliyor. bir sorum olacak msi veya gıgabyte ne farkı var yani bi fark yok seçim meselesi olarak biliyorum bende başka bir şey var mı yoksa ?

Aslında sistemin daha ileri dönük olmasını istiyorum yani bir kez daha böyle bir sistemi topluya cağımdan emin değilim daha çok upgrade yaparak ilerlemek istiyorum. Sizlerinde önerilerini baz alarak ddr4 yapmıştım ben ama haklısınız mönitör olarak SAMSUNG 28" U28D590D ULTRA HD 4K MONİTÖR daha mantıklı geliyor. bir sorum olacak msi veya gıgabyte ne farkı var yani bi fark yok seçim meselesi olarak biliyorum bende başka bir şey var mı yoksa ?
Zevk meselesi. Benim gözüme Gigabyte daha hoş geliyor.

Anakart olarak MSI Z97A GAMING 7 seçmeni öneririm. İleriye daha dönük bir anakart.
GTX980Ti almanı öneririm. Daha yeni ve daha iyi bir ekran kartı
i7 4790K işlemci için iyi bir seçim olacaktır.
Ram olarak G.Skill 8GB yeterli.
2TB Seagate Barracuda HDD alabilirsin.
Kalan parayla da Monitör, SSD alırsın.

Bu önerdiğim sistem bu fiyata alınabilecek en iyi sistemlerden bir tanesi. Güle güle kullan.
Gigabyte'ın revizyon testlerini görünce Ali Güngör güvenmediğini söylemişti ve bende almaktan vazgeçmiştim. Fark bu.

Anakart olarak MSI Z97A GAMING 7 seçmeni öneririm. İleriye daha dönük bir anakart.
GTX980Ti almanı öneririm. Daha yeni ve daha iyi bir ekran kartı
i7 4790K işlemci için iyi bir seçim olacaktır.
Ram olarak G.Skill 8GB yeterli.
2TB Seagate Barracuda HDD alabilirsin.
Kalan parayla da Monitör, SSD alırsın.

Bu önerdiğim sistem bu fiyata alınabilecek en iyi sistemlerden bir tanesi. Güle güle kullan.
Gigabyte'ın revizyon testlerini görünce Ali Güngör güvenmediğini söylemişti ve bende almaktan vazgeçmiştim. Fark bu.
Teşekkür ederim öncelikle, bir kaç sorum var MSI Z97A GAMING 7 ddr3 ddr4 sistem daha iyi olmaz mıydı ? Birde bazı sitelerde i7 4790k kazanırken bazı sitelerde i7 5820k kazanıyor bende bu konuda kararsız kaldım açıkçası 6 çekirdekli bir işlemci mi yoksa 4.0 GHz 4 çekirdekli bir işlemci mi ?

Dostum sana tavsiyem i7 4790K alman. Çünkü i7 5820K aldığında anakartı da değiştirmen gerekecek. İki işlemci farklı soket tiplerine uyumlu.

DDR4 konusuna gelecek olursak, tabi ki DDR4 sistem daha iyi olur belki bütçe biraz artabilir. En fazla ne kadar seviyeye çıkabilirsin bütçe olarak ve elinde önceden sahip olduğun klavye, mouse, HDD gibi parçalardan hangileri mevcut?

Ama DDR3 alırsan da hiç sıkıntı yaşamadan uzun yıllar gidersin bu sistemle haberin olsun, ileride belki bir GTX980Ti daha ekleyip sistemin ömrüne 2-3 yıl daha eklersin.

Öncelikle fikrini belirten herkese teşekkür ederim. Başlık da CL açık olduğu uyarı almıştım ondan yazamadım kusura bakmayın.
Verdiğiniz fikirler üzerine böyle bir sistem sizce uygun mudur. Oyun bilgisayarı olarak topluyorum.
MSI X99S GAMING 7 Intel X99 Soket 2011V3 DDR4 Anakart

Kingston 16GB (2x8GB) HyperX FURY Black Series DDR4 2133MHz

COOLER MASTER CM693 + SEIDON 120V SIVI SOĞUTMALI MidT ATX SİYAH KASA

MSI GTX980 GAMING 4G GDDR5 4GB 256Bit Nvidia GeForce DX12 Ekran Kartı

CORSAIR PROFESSİONAL SERİES HXi 80PLUS PLATINUM 850W MODÜLER GÜÇ KAYNAĞI

WD 3.5" 2TB Caviar Green Sata 3.0 64MB Cache intellipower Harddisk

Intel Core i7 4790K / Intel Core i7 5820K

Samsung 850 EVO 250GB
AOC 27" Q2778VQE WQHD LED MONİTÖR

Birde ben i7 4790k ile i7 5820k testlerine baktığımda farklı sitelerde farklı işlemci kazanıyor sizce uygunu nedir ?

Yada GTX 980 yerine r9 390x mi koymalıyım sisteme ?
Topladığın sistemde işlemci olarak mecburen i7 5820K tercih etmelisin. Çünkü i7 4790K' nin soketi LGA 1150.

Topladığın sistemde işlemci olarak mecburen i7 5820K tercih etmelisin. Çünkü i7 4790K' nin soketi LGA 1150.
i7 4790k için ana kartı MSI Z97A GAMING 7 e çevrilicek

Dostum sana tavsiyem i7 4790K alman. Çünkü i7 5820K aldığında anakartı da değiştirmen gerekecek. İki işlemci farklı soket tiplerine uyumlu.

DDR4 konusuna gelecek olursak, tabi ki DDR4 sistem daha iyi olur belki bütçe biraz artabilir. En fazla ne kadar seviyeye çıkabilirsin bütçe olarak ve elinde önceden sahip olduğun klavye, mouse, HDD gibi parçalardan hangileri mevcut?

Ama DDR3 alırsan da hiç sıkıntı yaşamadan uzun yıllar gidersin bu sistemle haberin olsun, ileride belki bir GTX980Ti daha ekleyip sistemin ömrüne 2-3 yıl daha eklersin.
9000-9500 TL ye kadar çıkara bilirim ama buna değecek bir sistem olursa tabi elimde sadece klavye ve mouse var.

Bu arada vatan bilgisayarda bir şeyle karşılaştım msi 980 ti 2628 TL iken asus 980 ti 3342 TL Özellikler aynı peki neden fiyat farkı bu kadar çok ?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı