7000-8000TL Oyun Laptop önerisi

Bütçe
8000

Ömerp2

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, özellikle oyun için aynı zamanda üniversitede kullanmak için 7000-8000 TL bandında laptop arıyorum. Render odaklı programlar kullanmayacağım, çizim falanda yok. Okulla ilgili olan her şey çok basit.

İkinci el düşündüm ama çok mantıklı olmayacağını söyleyenler oldu 4500TL civarına 970M i7 4210MQ'lu bir laptop bulmuştum ama ailemde destek verince 7-8'lere çıkarabildim bütçemi. Sizce 2.el böyle bir laptop almak mantıklı mı? Hala kafamda var çünkü.

Eğer mantıksızsa oynamak istediğim eski nesilde kalan oyunları bana akıcı oynatacak, yeni olanları da ayarları kısa kısa ilerleyebileceğim 4-5 senelik bir laptop arıyorum.

8 GB RAM beni idare eder mi?
60Hz ekran yeterli olur mu?
SSD boyutu ne kadar olursa yeter?
Bunları tam olarak kestiremediğim için sormak istiyorum. Rekabetçi oyunlar oynamayacağım. Performans eksikliğinden dolayı yarıda bıraktığım Dark Souls serisini, Skyrim'i Full ayarlarıyla, aynı şekilde yarıda kalan Witcher 2-3 deneyimimi tamamlamak FIFA'yı da 4-5 sene sıkıntısız idare etmek istiyorum.

Şöyle bir Monster buldum ama malzemesinde kalite eksikliği olduğunu sorun çıkardığını duydum.

Böyle de bir Acer vardı ama Acer markası hiç bana görsel olarak hitap etmedi. Hem de 8 GB RAM 250 SSD ve harddisksiz olması biraz korkuttu çok masraf çıkarır diye.

Sizin önerileriniz nelerdir, kesinlikle şöyle yapmalısın dediğiniz bir şey var mı acaba? Örnek; kesin 140Hz ekran al veya kesin 16 GB RAM al gibi.
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
- 8GB RAM bir süre yeterli olur.
- Rekabetçi oyunlar oynamıyorsan 60Hz yeterlidir.
- SSD boyutu minimum 480GB olursa iyi olur.
- İntel CPU tercihi daha mantıklı. (Monster yani.)

O bütçelere ikinci el 1660Ti laptop bulman muhtemel. Garantili bir şeyler bulmaya bakabilirsin.

Merhaba, özellikle oyun için aynı zamanda üniversitede kullanmak için 7000-8000 TL bandında laptop arıyorum. Render odaklı programlar kullanmayacağım, çizim falanda yok. Okulla ilgili olan her şey çok basit.

İkinci el düşündüm ama çok mantıklı olmayacağını söyleyenler oldu 4500TL civarına 970M i7 4210MQ'lu bir laptop bulmuştum ama ailemde destek verince 7-8'lere çıkarabildim bütçemi. Sizce 2.el böyle bir laptop almak mantıklı mı? Hala kafamda var çünkü.

Eğer mantıksızsa oynamak istediğim eski nesilde kalan oyunları bana akıcı oynatacak, yeni olanları da ayarları kısa kısa ilerleyebileceğim 4-5 senelik bir laptop arıyorum.

8 GB RAM beni idare eder mi?
60Hz ekran yeterli olur mu?
SSD boyutu ne kadar olursa yeter?
Bunları tam olarak kestiremediğim için sormak istiyorum. Rekabetçi oyunlar oynamayacağım. Performans eksikliğinden dolayı yarıda bıraktığım Dark Souls serisini, Skyrim'i Full ayarlarıyla, aynı şekilde yarıda kalan Witcher 2-3 deneyimimi tamamlamak FIFA'yı da 4-5 sene sıkıntısız idare etmek istiyorum.

Şöyle bir Monster buldum ama malzemesinde kalite eksikliği olduğunu sorun çıkardığını duydum.

Böyle de bir Acer vardı ama Acer markası hiç bana görsel olarak hitap etmedi. Hem de 8 GB RAM 250 SSD ve harddisksiz olması biraz korkuttu çok masraf çıkarır diye.

Sizin önerileriniz nelerdir, kesinlikle şöyle yapmalısın dediğiniz bir şey var mı acaba? Örnek; kesin 140Hz ekran al veya kesin 16 GB RAM al gibi.
Şimdiden teşekkürler.
Eğer 2. Ellere sıcak bakıyorsan ve güvendiğin bir sarıcıysa kesinlikle 2. El öneririm. Bazen çok güzel fırsatlar bulabiliyorsun.

- 8GB RAM bir süre yeterli olur.
- Rekabetçi oyunlar oynamıyorsan 60Hz yeterlidir.
- SSD boyutu minimum 480GB olursa iyi olur.
- İntel CPU tercihi daha mantıklı. (Monster yani.)

O bütçelere ikinci el 1660Ti laptop bulman muhtemel. Garantili bir şeyler bulmaya bakabilirsin.
Teşekkürler ancak 4.500 civarı bakiyem var . Daha yüksek bütçelerde taksitlendirmeye gitmek zorundayım:(

B
Biliyorsunuz değil mi? Taksit için 8000TL'nin karta olması gerekli.
Tabi ki yeterli limitim var . Zaten kart kullanamadığım için 2.elde bu kadar bütçe sağlayamıyorum
Lenovo Y50-70ILAN no: 860753924.
Lenovo y50-70 - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 860753924 çift 860M'li.
Ama benim önerim kesinlikle bunu alman.
MSI GT70 PE i7-4710MQ,32GB 256 GB+1TB nVIDIA Geforce GTX880Mİlan No: 791026154
MSI GT70 PE i7-4710MQ,32GB 256 GB+1TB nVIDIA Geforce GTX880M - İlan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da - 791026154 tam bir canavar.
Üstteki sanırım düz 860mli diğeri intel ekran kartı
Ama alttakini fava attım çok teşekkür ederim .

hocam bu fiyatlara gaming laptop bulman zor açıkcası. ama bütçeyi biraz daha arttırabilirim diyosan soğutma konusunda özellikle kendini çok geliştiren excalibur g770 e bi bak derim ben.

Geri
Yukarı