7000-8300 TL arası Gaming laptop önerisi

• Konuyu başlatan Mhk05
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 14
  • Görüntüleme 722
Bütçe
7300-8300

Mhk05

Decapat
Daha fazla  
Beyler Gaming laptop düşünüyorum ama kararsız kaldım. Yani bilgisayar donanımları konusunda epey bir bilgim var ama hangi laptopu seçeceğim, bilmiyorum. Laptopta yapacağım işlemler oyun oynamak ve en önemlisi yayın açmayı planlıyorum. Yani ona göre iyi bir laptop önerirseniz iyi olur. Ekran tazeleme oranı lütfen 60 Hz olmasın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ne kadar iyi bilmiyorum ama bu bütçede Monster bakmanızı tavsiye ederim.

60 Hz istemiyorsan 9000TL bütçen olmalı.

Abarttın kanka 8000 TL'ye de 120 Hz var.
Acer Nitro AN515-55 Intel Core i5 10300H 8GB 512GB SSD GTX Fiyatı (hepsiburada.com)
Bunu tercih edebilirsiniz. Fakat 8 GB RAM daha eklemenizi tavsiye ederim.

Olabilir ekranı kaç Hz.
Ne kadar iyi bilmiyorum ama bu bütçede Monster bakmanızı tavsiye ederim.
Monster önermiyorlar soğutması kötü diyorlar

Çoğu konuyu okudum da genelde 8 GB RAM'li laptop önerilip ekstra 8 GB RAM takılması tavsiye ediliyor. Direkt olarak 16 GB RAM'li laptop almak daha uyguna gelmez mi acaba? Yoksa özel bir sebebi mi var öyle tavsiye vermenizin?
Dual Channel olması önemlidir. Bu laptop'un 16 GB RAM olanı varsa onu alın ama Dual Channel çok şiddetli öneririm. Dual Channel derken demek istediğim 1 tane 16 GB RAM yerine 2 tane 8 GB olması. Windows 10 128 bit oluyor gibi düşünebilirsiniz bunu. FPS üzerinde 3-5 FPS etki ediyor ve verimlilik olayı artıyor RAM üzerinden. Hele ki APU sistemlerde çok çok işe yarıyor 20-30 FPS kadar. Benim attığım APU değil.

Dual Channel olması önemlidir. Bu Laptop'un 16 GB RAM olanı varsa onu alın ama Dual Channel çok şiddetli öneririm. Dual Channel derken demek istediğim 1 tane 16 GB RAM yerine 2 tane 8 GB olması. Windows 10 128 Bit oluyor gibi düşünebilirsiniz bunu. FPS üzerinde 3-5 FPS etki ediyor ve verimlilik olayı artıyor RAM üzerinden. Hele ki APU sistemlerde çok çok işe yarıyor 20-30 FPS kadar. Benim attığım APU değil.

Anladım teşekkür ederim Dual Channel oluyor ama yine 2x8GB RAM'li laptop yerine 1x8 GB RAM'li laptop öneriliyor ve 8 GB RAM ekleyin deniliyor. Bu olay aklıma takıldı.

Geri
Yukarı