7000 Lira bilgisayar önerisi

Bu sistemde şöyle değişiklikler yapın:
Eki Görüntüle 554626
Farklı kombinasyonlar da yapabilirsiniz. Kasa değiştirebilirsiniz vs.
klavye olarak Trust GXT 890, fare Cooler Master CM110, kulaklık James Donkey 712 önerebilirim.

ASUS TUF serisi ekran karti alinmaz bence ciddi sicaklik problemleri duymustum hakkinda ayrica 3500X'de zayif bir islemci 6 izlek gunumuz icin cok az onun yerine 2600X almak daha mantikli.
Gigabyte B450M S2H 600TL.
R5 1600 AF 750TL.
MSI Gaming X 1660SUPER 2450TL.
Corsair Vengeance 3000MHz 2.8 16 GB RAM 700TL.
Kingston A400 480GB 450TL.
Corsair Spec Delta RGB 550W 850TL.
Lenovo 23.6 Inc 1ms 144Hz Gaming monitor 1200TL.
Tam 7000TL civarinda ediyor ekipman sigdiramadim maalesef telde oldugumdan linkleri atamiyorum ama parcalari begendiyseniz linkleri PC'ye gecince yollayabilirim.
Farkli sitelerden toplanip birkaç parca degisikligi ile klavye mouse icin bir 300 400 TL acilabilir belki.

Son düzenleme:
ASUS TUF serisi ekran karti alinmaz bence ciddi sicaklik problemleri duymustum hakkinda ayrica 3500X'de zayif bir islemci 6 izlek gunumuz icin cok az onun yerine 2600X almak daha mantikli.
Gigabyte B450M S2H 600TL.
R5 1600 AF 750TL.
MSI Gaming X 1660SUPER 2450TL.
Corsair Vengeance 3000MHz 2.8 16 GB RAM 700TL.
Kingston A400 480GB 450TL.
Corsair Spec Delta RGB 550W 850TL.
Lenovo 23.6 Inc 1ms 144Hz Gaming monitor 1200TL.
Tam 7000TL civarinda ediyor ekipman sigdiramadim maalesef telde oldugumdan linkleri atamiyorum ama parcalari begendiyseniz linkleri PC'ye gecince yollayabilirim.
Farkli sitelerden toplanip birkaç parca degisikligi ile klavye mouse icin bir 300 400 TL acilabilir belki.
TUF serisi hakkında öyle bir söylem dönmüştü ortalıkta. Fakat yaptığım araştırmalar sonucunda ısınmadığını gördüm. Ekran kartında sorun yok yani. İşlemci 1600 almaktansa 3500x daha mantıklı. Attığım sistemde 2600x yok sanırım. Ayrıca benim topladığım sistem 5500 TL civarında. Ekipman eklemek zorunda olmasam bende 7000'e toplardım sistem.
Yalnız sistem stokta yok.
Dediğim parçalarla stokta olması lazım. Yoksa her gün stok geliyor.

Arkadaşlar içinde 144Hz monitor bir klavye bir mouse kalan para ile de bir bilgisayar toplamınızı istiyorum. Total'de 7000 lira var en iyi tavsiyelerinizi yazın. Güzel bir PC toplayın :)

Klavye falan herşeyi ekledim fakat bütçeyi 280l aştı. 280tl daha koyamam diyorsan. Rami 16 yerine 8gb olarak al tam bütçenle uyumlu oluyor. Bütçen olduğu zaman da 8gb rami tekrar ekler 16gb olarak kullanirsin.

TUF serisi hakkında öyle bir söylem dönmüştü ortalıkta. Fakat yaptığım araştırmalar sonucunda ısınmadığını gördüm. Ekran kartında sorun yok yani. İşlemci 1600 almaktansa 3500x daha mantıklı. Attığım sistemde 2600x yok sanırım. Ayrıca benim topladığım sistem 5500 TL civarında. Ekipman eklemek zorunda olmasam bende 7000'e toplardım sistem.

Gönderdiğin sistemde fan eklenmemiş fanlar biz mi ekleyecez yoksa kasanın içinde zaten fan var mı ? pek bu konularda bilgim yok. Senin attığın kasa diğerlerine göre hoşuma gitti. Fanlar ayriyetten paraysa sıkıntı.

TUF serisi hakkında öyle bir söylem dönmüştü ortalıkta. Fakat yaptığım araştırmalar sonucunda ısınmadığını gördüm. Ekran kartında sorun yok yani. İşlemci 1600 almaktansa 3500X daha mantıklı. Attığım sistemde 2600X yok sanırım. Ayrıca benim topladığım sistem 5500 TL civarında. Ekipman eklemek zorunda olmasam bende 7000'e toplardım sistem.

Gayet mantıklı bir seçim olmuş monitörden kısabilirse bence 500 ile 600 arası ekipman toplayabilir tabii dolar kurunada bağlı.

TUF serisi hakkında öyle bir söylem dönmüştü ortalıkta. Fakat yaptığım araştırmalar sonucunda ısınmadığını gördüm. Ekran kartında sorun yok yani. İşlemci 1600 almaktansa 3500X daha mantıklı. Attığım sistemde 2600X yok sanırım. Ayrıca benim topladığım sistem 5500 TL civarında. Ekipman eklemek zorunda olmasam bende 7000'e toplardım sistem.

1500TL ekipmana ayirmak sacma degilmi toplam 500TL'ye klavye mouse kulaklik alinir zaten 500TL kisabilirim attigim sistemden.
Parçalarin ortalama fiyatlari bunlar ucuz sitelerden alinir rahatça.

Aquarius 5AN – Game Garaj bu senin attığından daha iyi değil mi ?
monitorler çok pahalı bide beyler bu fiyatlar ne ?

Aquarius 5AN – Game Garaj bu senin attığından daha iyi ve daha ucuz değil mi arasındaki fark ne

Aquarius 5AN – Game Garaj bu senin attığından daha iyi değil mi?
Monitorler çok pahalı bir de bu fiyatlar ne?

Aquarius 5AN – Game Garaj bu senin attığından daha iyi ve daha ucuz değil mi arasındaki fark ne.

Düz 1660 var markası INNO 3D SSD'si kronik sorunlu RAM'i 8 GB anakartin Türkiye garantisi yok PSU'su benimkinden kalitesiz ayrica Game garaj yeni bir firma buradan PC alinir mi bilmiyorum. Benim topladigim sistemdeki her şey Premium parça ekran kartindan SSD'sine kasasina kadar bu sistemde fiyat ucuzlasin diye parçalar orta alt segment konulmuş umarim anlatabilmisimdir demek istedigimi.

Gönderdiğin sistemde fan eklenmemiş fanlar biz mi ekleyecez yoksa kasanın içinde zaten fan var mı ? pek bu konularda bilgim yok. Senin attığın kasa diğerlerine göre hoşuma gitti. Fanlar ayriyetten paraysa sıkıntı.
Sadece 1 adet önde var. Aldıktan sonra biraz daha para biriktirip fan alabilirsiniz.
1500TL ekipmana ayirmak sacma degilmi toplam 500TL'ye klavye mouse kulaklik alinir zaten 500TL kisabilirim attigim sistemden.
Parçalarin ortalama fiyatlari bunlar ucuz sitelerden alinir rahatça.
1500 ayırmak saçma değil. 1000 TL monitör için ayırdım, 350 klavye, 150 fare. Etti 1500.

Sadece 1 adet önde var. Aldıktan sonra biraz daha para biriktirip fan alabilirsiniz.

1500 ayırmak saçma değil. 1000 TL monitör için ayırdım, 350 klavye, 150 fare. Etti 1500.

Ben ekipmana monitoru katmadim benim sistemde de monitor var zaten ekipman sigmadi dedigim klavye mouse.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı