7000₺ monitör dahil sistem tavsiyesi

Bütçe
7000₺

Shadow99

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
DHL Hava İhracat Stajyeri
Herkese iyi forumlar, 2018 Aralık ayından beri bilgisayar sistemim yok. O zamanlar RX 480 ve 16 GB RAM'li 8350 işlemcili canavar bir sistemim vardı ama anakartımı OC yaparken yakınca sinirlenip tüm sistemi satmıştım. Şimdiyse 2 yılın ardından tekrardan sistem toplama hevesi sardı içimi. Elimde şu anda 7000₺ ve eski sistemimden kalan bilgisayar kasası ile klavyesi, ses sistemi duruyor. OC yapmak gibi bir isteğim de yok artık ama parçaların OC desteğinin olup olmaması da fark etmez tabii.

Bana gerekenler kulaklık, monitör, mouse, işlemci, anakart, RAM, SSD, PSU ve ekran kartı. 7000₺ bu parçalar için ayırdım, yardımlarınızı beklerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Monitör ve Kulaklık için belirli kriterleriniz var mı ?
Ayrıca işlemci tercihiniz ?
Monitör
Klavye
Mouse
Kulaklık
İşlemci
Anakart
Ram
SSD
Ekran Kartı

Ben Şöyle Birşey Yaptım Bir Bakın İsterseniz.
Klavye zaten elimde var onun haricinde işlemci Ryzen 5 3. nesil veya Intel I5 10. nesil olabilir. Anakart konusunda illa şu chipset olsun dediğim yok uzun saat oyun oynamaya dayansın yeter. :) Bi de monitor 1500tl verilmez ona maalesef. O fiyata yakın olarak ips olanı bulunabilinir attığınızın. Pek uygun değil o.

Klavye zaten elimde var onun haricinde işlemci Ryzen 5 3. nesil veya Intel I5 10. nesil olabilir. Anakart konusunda illa şu chipset olsun dediğim yok uzun saat oyun oynamaya dayansın yeter. :) Bi de monitor 1500tl verilmez ona maalesef. O fiyata yakın olarak ips olanı bulunabilinir attığınızın. Pek uygun değil o.
hocam monitör olarak ne düşünüyosunuz tam olarak ? arkadaşın yazdığı monitör hoşuma gitti şahsen ama tam anlamadığım için soruyorum ?

hocam monitör olarak ne düşünüyosunuz tam olarak ? arkadaşın yazdığı monitör hoşuma gitti şahsen ama tam anlamadığım için soruyorum ?
144 HZ 1ms IPS Panelli 24" en fazla boyutlu max 1700-1800 fiyatlı bir şeyler düşünüyorum. 75 HZ de kabulümdür.

144 Hz 1ms IPS panelli 24" en fazla boyutlu Max 1700-1800 fiyatlı bir şeyler düşünüyorum. 75 Hz'de kabulümdür.

Ayağı biraz garip duruyor bu fiyat için bence ama isterseniz inceleyin hocam.

Fare.

Kulaklık.

İşlemci.

Anakart.

RAM.

SSD.

PSU.

Ekran kartı.

Şöyle bir sistem kurmaya çalıştım hocam. İstediğiniz gibi Ryzen 5 ve Intel i5 kullanmak biraz zor bu bütçede. RAM olarak tek 8 GB olarak koydum 2x8GB yapmak isterseniz ekran kartını GTX 1650 Super olarak değiştirmeniz gerekebilir veya RX 5500XT olarak değiştirebilirsiniz, orasını size bırakıyorum ancak bana göre ileride RAM eklemek daha iyi bir tercih olur. İşlemci ve anakart tarafında da Ryzen 3 3100 ve B450M olarak değiştirilebilir. Güç kaynağı da iyi bir alternatifle değiştirebilir pek bilgim olmadığı için çok girmek istemiyorum o tarafa.

Fare.

Kulaklık.

İşlemci.

Anakart.

RAM.

SSD.

PSU.

Ekran kartı.

Şöyle bir sistem kurmaya çalıştım hocam. İstediğiniz gibi Ryzen 5 ve Intel i5 kullanmak biraz zor bu bütçede. RAM olarak tek 8 GB olarak koydum 2x8GB yapmak isterseniz ekran kartını GTX 1650 Super olarak değiştirmeniz gerekebilir veya RX 5500XT olarak değiştirebilirsiniz, orasını size bırakıyorum ancak bana göre ileride RAM eklemek daha iyi bir tercih olur. İşlemci ve anakart tarafında da Ryzen 3 3100 ve B450M olarak değiştirilebilir. Güç kaynağı da iyi bir alternatifle değiştirebilir pek bilgim olmadığı için çok girmek istemiyorum o tarafa.
Teşekkürler, bu tavsiye çok güzel olmuş. :)

Geri
Yukarı