7000 TL Android telefon tavsiyesi

poten_za

Kilopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
I5 12400f - Asus B660 Prime B-660 Plus D4 - Zotac 3070 Ti - CM Masterbox TD500 V2 Mesh - 2x16 Netac DDR4 3600mhz - Asus TUF VG27AQ
Arkadaşlar merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi 6000 - 7000 TL bütçe Android telefon almak istiyorum. Kriterlerimi söyleyeyim:

1- İlk önceliğim şarj konusu. Gün içinde akıllı saat bağlı, kulaklık bağlı, oyun oynuyorum (aşırı yüksek grafiği olan değil), aramalar, banka vs. günlük işlemlerim bu şekilde.
2- AMOLED olur ise tabii ki daha iyi olur ama en az 120Hz olsun istiyorum.
3- Dolby Atmos ve Hi-Fi ses özellikleri olsun istiyorum.
4- Kamera aşırı önemli değil ama olursa elbette iyi olur.

Tecrübelerime gelecek olursak; POCO X3 Pro güzel cihaz ama spotlarda kayıt sorunu var. Redmi K40 Gaming ve Xiaomi Mi 11t dimensity işlemciden dolayı şarj sorunu var. Xiaomi Mi 10t Pro AMOLED değil. Samsung A52s 4500 mAh kapasiteye sahip şarj konusunda çekincelerim var.

Tüm bunları dikkate alarak telefon önerisinde bulunursanız sevinirim.

300 tl kadar bütçeyi arttırabilirsen s20 fe alınabilir. Bütçeyi arttıramıyorsan a72 öneririm.

Arkadaşlar merhaba. Başlıkta belirttiğim gibi 6000 - 7000 TL bütçe Android telefon almak istiyorum. Kriterlerimi söyleyeyim:

1- İlk önceliğim şarj konusu. Gün içinde akıllı saat bağlı, kulaklık bağlı, oyun oynuyorum (aşırı yüksek grafiği olan değil), aramalar, banka vs. günlük işlemlerim bu şekilde.
2- AMOLED olur ise tabii ki daha iyi olur ama en az 120Hz olsun istiyorum.
3- Dolby Atmos ve Hi-Fi ses özellikleri olsun istiyorum.
4- Kamera aşırı önemli değil ama olursa elbette iyi olur.

Tecrübelerime gelecek olursak; POCO X3 Pro güzel cihaz ama spotlarda kayıt sorunu var. Redmi K40 Gaming ve Xiaomi Mi 11t dimensity işlemciden dolayı şarj sorunu var. Xiaomi Mi 10t Pro AMOLED değil. Samsung A52s 4500 mAh kapasiteye sahip şarj konusunda çekincelerim var.

Tüm bunları dikkate alarak telefon önerisinde bulunursanız sevinirim.

X3 Pro Spot sorunu dediğiniz nedir. ?

Teknosa dan aldım ben bir sorun yaşamıyorum ama. ?
Hocam ben zamanında aldığımda gün ortasına geldiğimde %60'lara geliyordu o da bende sorun yaratıyor. Tabi kullanıma göre değişken ama bende durum o şekilde idi o yüzden çekiniyorum.

En mantıklı seçenek S20 FE Snapdragon. Ancak batarya performansı orta seviye telefonlar kadar iyi değil.

Batarya için M52 alınabilir.

Aynen hocam işte. O batarya kısmından ötürü cihaz seçmekte sorun yaşıyorum.

Hocam ben zamanında aldığımda gün ortasına geldiğimde %60'lara geliyordu o da bende sorun yaratıyor. Tabii kullanıma göre değişken ama bende durum o şekilde idi o yüzden çekiniyorum.

Batarya mi yüzde 60'lara geliyordu? Benim de bu durumda ama benim sürekli açık telefon. Akşam yatmadan yüzde 79 da bıraktığım telefon sabah 78 idi. İyi midir ki acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı