7000 TL civarı telefon tavsiyesi

Hasan Basri Deli

Hectopat
Yer
nowhere
Daha fazla  
Meslek
köle
Bir telefona ihtiyacım var ve bütçem 7000 TL civarı, üç aşağı beş yukarı çıkabilir ama çok uçmayalım. Bayağı bir araştırdım şu an bu bütçeye göre...

7000 TL altı

Redmi Note 10s

Redmi Note 11

10s ile 11 arasında forumun genel görüşü 10S'in tercih edilmesi yönünde.

7000 TL üstü

Note 10 Pro.

Note 11 Pro.

M33.

Bunların haricinde forumda bu bütçe skalası için sıkça tavsiye edilen diğer iki seçenek ise Realme 8 ve A33. Realme anladığım kadarıyla kötü değil ama çok iyi de değil ve ayrıca piyasada henüz çok yeni, o yüzden güvenilirliği bana zayıf geldi. A33 ise çok pahalı onu direkt eledim.

Note 10 Pro'nun 11 Pro'dan daha iyi olduğunu öğrendim ve şok oldum. Daha sonra çıkan bir telefonun daha iyi olması lazım değil mi? Firmada mı bir terslik var ben mi çok banel düşünüyorum?
Sonra Note 10 Pro ile M33 karşıllaştırmalarına baktım ve acayip ikileme düştüm. Markalaşmış kişiliğime M33 ağır basmıştı, Samsung varken Xiaomi kimmiş dedim...
Sonra derin düşüncelere daldım ve o kadar masrafa girmenin benim için bir anlamı olmaz diye düşündüm. Olmaz çünkü telefonda tavla bile oynamam, çok nadir fotoğraf çekerim, Twitter Instagram ve YouTube üçlüsünden başka kimsem yok, o yüzden 7000 TL altındaki mantıklı seçenek olan Note 10S'i al ve ekmeğine bak dedim kendi kendime.
Sizce süreç olması gerektiği gibi işlemiş ve doğru yolu bulmuş muyum yoksa tamamen yanlış mı düşünmüşüm? Sonuçta aldığım telefonu yıllarca kullanacağım, aradaki o farkı verip M33 alınır mı? Yoksa gerçekten Note 10S'i alsam hiçbir şey kaybetmez miyim? Cevaplarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Note 10 Pro'nun 11 Pro'dan daha iyi olduğunu öğrendim ve şok oldum. Daha sonra çıkan bir telefonun daha iyi olması lazım değil mi? Firmada mı bir terslik var ben mi çok banel düşünüyorum?
Normalde öyle ama bu model de durumlar öyle değil. Note 10 Pro işlemci olarak daha iyi, daha iyi batarya ve ısı yönetimi var. Kamera tarafında da CPU'dan kaynaklı biraz daha iyi ve 4K desteği mevcut.

Sonra Note 10 Pro ile M33 karşıllaştırmalarına baktım ve acayip ikileme düştüm. Markalaşmış kişiliğime M33 ağır basmıştı, Samsung varken Xiaomi kimmiş dedim...
Kamera, ekran ve batarya olarak Note 10 Pro daha iyi.

Redmi Note 10 Pro mantığa uymasa da daha iyi bir cihaz. Galaxy M33 ile Redmi Note 10 Pro arasından Redmi Note 10 Pro öneririm çünkü M33 5G PLS ekran kullanırken 10 Pro AMOLED ekran kullanıyor. İşlemci olarak M33 5G daha üstün ama 732G'de iyi bir işlemci.

Bir telefona ihtiyacım var ve bütçem 7000 TL civarı, üç aşağı beş yukarı çıkabilir ama çok uçmayalım. Bayağı bir araştırdım şu an bu bütçeye göre...

7000 TL altı

Redmi Note 10s.

Redmi Note 11.

10s ile 11 arasında forumun genel görüşü 10S'in tercih edilmesi yönünde.

7000 TL üstü

Note 10 Pro.

Note 11 Pro.

M33.

Bunların haricinde forumda bu bütçe skalası için sıkça tavsiye edilen diğer iki seçenek ise Realme 8 ve a33. Realme anladığım kadarıyla kötü değil ama çok iyi de değil ve ayrıca piyasada henüz çok yeni, o yüzden güvenilirliği bana zayıf geldi. A33 ise çok pahalı onu direkt eledim.

Sonra derin düşüncelere daldım ve o kadar masrafa girmenin benim için bir anlamı olmaz diye düşündüm. Olmaz çünkü telefonda tavla bile oynamam, çok nadir fotoğraf çekerim, Twitter Instagram ve YouTube üçlüsünden başka kimsem yok, o yüzden 7000 TL altındaki mantıklı seçenek olan Note 10S'i al ve ekmeğine bak dedim kendi kendime.
Sizce süreç olması gerektiği gibi işlemiş ve doğru yolu bulmuş muyum yoksa tamamen yanlış mı düşünmüşüm? Sonuçta aldığım telefonu yıllarca kullanacağım, aradaki o farkı verip M33 alınır mı? Yoksa gerçekten Note 10S'i alsam hiçbir şey kaybetmez miyim? Cevaplarınız ve tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkürler.

Redmi Note 10 Pro almanı tavsiye ederim.

Redmi Note 10 Pro mantığa uymasa da daha iyi bir cihaz. Galaxy M33 ile Redmi Note 10 Pro arasından Redmi Note 10 Pro öneririm çünkü M33 5G PLS ekran kullanırken 10 Pro AMOLED ekran kullanıyor. İşlemci olarak M33 5G daha üstün ama 732G'de iyi bir işlemci.
AMOLED ekran bana gerçekten "bu neymiş ya" dedittirecek mi? @BERWAR

Redmi Note 10 Pro almanı tavsiye ederim.
Buna değer diyorsunuz yani?

AMOLED ekran bana gerçekten "bu neymiş ya" dedittirecek mi?
Kesinlikle, AMOLED ekran kullanan bir daha IPS kullanamaz kolay kolay. Hayatında hiç AMOLED görmediysen, kullanmadıysan IPS, TFT olması senin için pek sorun olmayacaktır.

Kesinlikle, AMOLED ekran kullanan bir daha IPS kullanamaz kolay kolay. Hayatında hiç AMOLED görmediysen, kullanmadıysan IPS, TFT olması senin için pek sorun olmayacaktır.

Note 10s ve 10 Pro arasında kayda değer ve aralarındaki fiyat farkına değer bir fark var mı? @BERWAR @Erenk1905 @en3s19

Son düzenleme:

Geri
Yukarı