7000 TL Intel i7 6700K GTX 1080 Sistem Toplama

Soğutucuyu Akasa Venom A10 yap, Gigabyte istersen al, ama 3 slot büyüklüğünde.

Çift fanlı soğutucu daha iyi olmaz mıydı.

3 slot derken diğer 1080'lerden farklı mı bu dostum? Tek slota oturmuyor mu bu kartlar

SLI yapmayacağım derseniz bir sistem önerim var. mITX bir PC; ancak performanstan ödün vermeyen bir PC.
6700K
MSI Z170I Pro Gaming AC
Corsair Dominator Platinum 16 GB
MSI GTX 1080
NZXT MANTA
EVGA 650W 80+Gold Full Modüler PSU
850 Pro 256 GB SSD
WD 1TB Blue 7200RPM 64MB cache
Corsair H100i v2 soğutma.

İleride ekran kartı yetersiz gelince kesin sli yaparım diye düşünüyorum

Yetersiz gelen ekran kartının ikincisini takmak biraz saçma kalmıyor mu? Ayrıca o kart grafik, çizim vs. işlerle uğraşmadığınız sürece 5-6 yıl rahat idare eder. O süreden sonra da zaten genel bir yükseltme yapılması gerekir diye düşünüyorum.

F/P olarak daha çok GTX 1060 kral (bana göre).
Sen usman agaya ters düşersin bre 420xXxSuSaKsSsxXx420.

Dostlar biraz daha fiyat yükselterek şu hale getirdim sistemi. Teknobiyotik önerisi için de sağolun oradan da bakacağım birazdan fiyat karşılaştırması için. Teknobiyotik'te özenerek mi kasayı kuruyorlar peki?

Evga GTX1080 Superclocked ACX 3.0 ile Gigabyte GTX1080 Xtreme Gaming Premium Pack arasında 370 tl fark var. Sizce bu paraya değer mi?
Doğru tahmin ediyorsam Gigabyte daha pahalı çok değmez bence Windforce gayet yeterli. Ve teknobiyotikten alırsan kasanı vatandaki gibi leş şekilde toplamazlar. Ama zevk meselesi olarak toplattırmayabilirsinde.

Yetersiz gelen ekran kartının ikincisini takmak biraz saçma kalmıyor mu? Ayrıca o kart grafik, çizim vs. işlerle uğraşmadığınız sürece 5-6 yıl rahat idare eder. O süreden sonra da zaten genel bir yükseltme yapılması gerekir diye düşünüyorum.

İleride bu ekran kartı ucuz olur, yenisi çok pahalı olur, sli yapınca en iyi karta yakın bi performans alırım belki diye düşündüm :)

Sen usman agaya ters düşersin bre 420xXxSuSaKsSsxXx420.

Doğru tahmin ediyorsam Gigabyte daha pahalı çok değmez bence Windforce gayet yeterli. Ve teknobiyotikten alırsan kasanı vatandaki gibi leş şekilde toplamazlar. Ama zevk meselesi olarak toplattırmayabilirsinde.

O zaman evga ile devam edeyim. mhz'si 100-150 civarı daha yüksekti gigabyte'ın.
Windforce ne oluyor :) teknobiyotik'ten de baktım master case 5 prosu yoktu, ona rağmen pro fiyatı çekmişler. toplamda 350 tl yüksek fiyat çıktı. şimdi sinerjiye mail attım özen gösterilerek montajlanacak mı diye, o işlemcinin yamultulması meselesini de anlattım bakalım geri dönüşte ne diyecekler :) Bir de merak ettiğim mesele işlemciyi takınca termal macunu kendileri mi yapıyor yoksa onu da satın almalı mıyız ayrıca?

İleride bu ekran kartı ucuz olur, yenisi çok pahalı olur, sli yapınca en iyi karta yakın bi performans alırım belki diye düşündüm :)

Windforce ne oluyor :) teknobiyotik'ten de baktım master case 5 prosu yoktu, ona rağmen pro fiyatı çekmişler. toplamda 350 tl yüksek fiyat çıktı. şimdi sinerjiye mail attım özen gösterilerek montajlanacak mı diye, o işlemcinin yamultulması meselesini de anlattım bakalım geri dönüşte ne diyecekler :) Bir de merak ettiğim mesele işlemciyi takınca termal macunu kendileri mi yapıyor yoksa onu da satın almalı mıyız ayrıca?
Onlara toplattırırsan gerek kalmaz. Ama ben olsaydım Evga yerine MSI alırdım, kullananlar MSI'dan çok memnun. Hem performansı, hem de soğutması bakımından.

Evga alabilirsin clock hızı falan gayet yüksek soğutması da iyi overclock için çok iyi hatta sanırım en iyi bileşenleri kullanıyorlar. Windforce Gigabyte'in soğutma için kullandığı fanlara verdiği isim. Yani Windforce olarak alırsan clock değerleri pek yüksek olmaz ama ucuz bir fiyata alırsın. Sinerji ucuza versede o kadar güvenilir değil fakat teknobiyotik ve özellikle inventus çok güvenilir. Ayrı olarak alman gerekiyor fakat işlemci fanının kutusunda termal macun varsa onu kullanıyorlar. Sanırım Akasa Venom Atto tarzı Akasa modellerinde koyuyorlardı fakat İ7 6700K alacaksınız Akasa A20 dışında almanızı pek tavsiye etmiyorum. Yinede termal macun almanıza fayda var. Antec marka almanızı tavsiye ediyorum.

Evga için de kronik sorunları var yazmışlar bi kaç yerde, kafam karıştı. Ben en iyisi Gigabyte Xtreme Gaming alayım yine de.

Akasa olmasının ne avantajı var dostum, Technopat incelemelerinde CoolerMaster Nepton 120XL çok beğenilmiş o yüzden eklemiştim.

Ayrıyeten termal macun da alayım o zaman ben. İnşallah onu cepleyip soğutucudan çıkanı sürmezler.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Peki arkadaşlar Gigabyte Extreme Gaming GTX1080, Cooler Master Mastercase PRO5 kasa ve Asus Z170 Pro Gaming anakart ile SLI yapılabilir mi, kimisi kart sığmaz filan demiş..."

@Recep Baltaş @Ali Güngör

Son düzenleme:
Evga için de kronik sorunları var yazmışlar bi kaç yerde, kafam karıştı. ben en iyisi gigabyte xtreme gaming alayım yine de.

peki arkadaşlar Gigabyte Extreme Gaming ile Cooler Master Mastercase PRO5 kasa ve Asus Z170 Pro Gaming anakart ile SLI yapılabilir mi, kimisi kart sığmaz filan demiş...

Akasa olmasının ne avantajı var dostum, Technopat incelemelerinde CoolerMaster Nepton 120XL çok beğenilmiş o yüzden eklemiştim.

Ayrıyeten termal macun da alayım o zaman ben. İnşallah onu cepleyip soğutucudan çıkanı sürmezler.
Akasa önerdim, çünkü hava soğutucuları iyi ve kaliteli, muhtemelen su soğutucularıda kalitelidir diye düşündüm. Gigabyte Xtreme Gaming'in tek sorunu eni fazla geniş. Hani kartı takarken kasadan 2 tane slot çıkartıyoruz ya, bu kart yüzünden 3 slot çıkartmak zorunda kalırsın.

Evga için de kronik sorunları var yazmışlar bi kaç yerde, kafam karıştı. Ben en iyisi Gigabyte Xtreme Gaming alayım yine de.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Peki arkadaşlar Gigabyte Extreme Gaming GTX1080, Cooler Master Mastercase PRO5 kasa ve Asus Z170 Pro Gaming anakart ile SLI yapılabilir mi, kimisi kart sığmaz filan demiş..."

@Recep Baltaş @Ali Güngör
Mastercase PRO5 baya geniş bir kasa. Sığmaması çok muhtemel değil gibi geliyor bana. Gigabyte Extreme Gaming yerine Gigabyte Windforce almanı öneririm. Daha ucuz, sanırım aynı soğutma, tek fark clock değerleri diye biliyorum. Akasa fena bir marka değil. Medusa, Voodoo tarzı hava soğutucuları çok kaliteli. Ve sanırım Akasa A20 modelinden termal macun çıkmıyor sanırım. Silverstone, Cooler Master yada Corsair almanız daha doğru olur gibi bence. Ama Akasa kesinlikle kalitesiz bir marka değildir.

Mastercase PRO5 baya geniş bir kasa. Sığmaması çok muhtemel değil gibi geliyor bana. Gigabyte Extreme Gaming yerine Gigabyte Windforce almanı öneririm. Daha ucuz, sanırım aynı soğutma, tek fark clock değerleri diye biliyorum. Akasa fena bir marka değil. Medusa, Voodoo tarzı hava soğutucuları çok kaliteli. Ve sanırım Akasa A20 modelinden termal macun çıkmıyor sanırım. Silverstone, Cooler Master yada Corsair almanız daha doğru olur gibi bence. Ama Akasa kesinlikle kalitesiz bir marka değildir.
Valla Windforce yerine G1 Gaming öneririm. Ama madem arkadaşın bütçesi yetiyor. Neden Xtreme Gaming almasınki :)? Ya da alabilirseniz MSI GTX 1080 Sea Hawk X olur.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı