7000 TL Kasa Toplama

• Konuyu başlatan ALt
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 21
  • Görüntüleme 2B
Normalde 300 TL civarında fark oluyor ama. Başka sitelere baktınız mı? 400-450 TL için fark verilmez onun yerine 250 TL civarına soğutucu alırsınız lazım olursa.
Forumu da kontrol ederseniz stok soğutucu ile ısınma problemi yaşayan çok fazla insan var. Tam performans kullanamıyorsunuz o yüzden. İşlemci kendini kısıyor veya siz mecburen kısmak zorunda kalıyorsunuz çok sıcak çalıştığı için. Siz bilirsiniz ama 400+TL fark verilmez bence de.
Doğrudur. Aslında foruma bakmıştım ama yetmese niye koysunlar tarzı yorumlara denk geldim. Sanırım görmek istediğimi gördüm 😀. Buna bir de fan ayarlayacağız gibi.
Aşağı yukarı 7000-7300 arası tutuyor ısrarla tavsiye ediyorum eğer RX5700 istemiyorsan Gigabyte Rtx 2070 de tercih edilebilir.Eki Görüntüle 449098
Yok valla. RX 5700'den yana umutluyum açıkçası. Hem bu fiyattan daha azına Sapphire 5700 XT Pulse modelini aldım. Referans karta oranla fps olarak bir fark olmasa da soğutması daha iyi en azından. Yalnız baktım da Evoke modelleri 3500'ten başlıyor. Siz nereden buldunuz o fiyata?

Son düzenleme:
Gaming plus max'e bakmıştım öncesinde, thunderbolt girişi olmadığı için elemiştim onu. Bir de mortar'da usb 3 portu daha fazla, ama tomahawk max iyiymiş. Bir artısı olur mu mortar max'a oranla tomahawk modelinin?

Teşekkürler
Bu arada Asus Tuf B450-Pro'ya da bakabilirsin.

Doğrudur. Aslında foruma bakmıştım ama yetmese niye koysunlar tarzı yorumlara denk geldim. Sanırım görmek istediğimi gördüm 😀. Buna bir de fan ayarlayacağız gibi.

Yok valla. RX 5700'den yana umutluyum açıkçası. Hem bu fiyattan daha azına Sapphire 5700 XT Pulse modelini aldım. Referans karta oranla fps olarak bir fark olmasa da soğutması daha iyi en azından. Yalnız baktım da Evoke modelleri 3500'ten başlıyor. Siz nereden buldunuz o fiyata?
Sinerji den buldum.

Sinerji den buldum.
Bu XT serisi değilmiş ama. Ne olursa olsun XT daha iyidir herhalde? Pek kaynak bulamadım ama
5700 XT Pulse'la XT Evoke'un karşılaştırıldığı şu video var. Yarısında fps değerleri birebir, diğer yarısının da çoğunda Evoke, nadir Pulse 1-2 fps önde. Evoke'a verebileceğim para olsaydı direk XT Nitro+ modelini alırdım.

Merhabalar arkadaşlar, bütçem tam olarak 7000. 3-4 gündür almayı düşündüğüm tüm parçaları fiyatlarıyla listeledim.
  • MSİ B450M Mortar Max 4133Hz(OC) mATX Anakart 800TL
  • Sapphire RX 5700 XT Pulse 8GB GDDR6 256Bit Ekran kartı 2975TL
  • AMD Ryzen 5 3600 3.6GHz 6C/12T 35MB İşlemci 1350TL
  • Corsair Vengeance LPX 3200MHz CL16 2*8GB Ram 500TL
  • Crucial BX500 480GB 3D NAND 540/500MB SSD 345 TL
  • FSP Hydro 700W 80+ Bronze PSU 430TL
  • Cooler Master MB511 Mesh RGB MidTower ATX Kasa 600TL
İndirimle, kuponla düşüre düşüre tam 7000TL tuttu. Sizce "Şu olsa daha iyi olur", aynı parçalardan daha uygununu bildiğiniz ya da darboğaz yapabilecek parça var mıdır değişmesi gereken? Tüm önerilere açığım. 🙋‍♂️
Ekran kartını o fiyata nerde buldun en az 3050ye gordum

Attığım sisteme RX 5700 XT Nitro+ ekleyip bellekleri GSKILL 3200 MHz ile değiştirip satın alman en iyi seçenek olucaktır.

Anakart böyle sisteme yakışmaz. Kasayıda mesh alınabilir bence değmez almaya bu sistemi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı