7000 TL Lenovo dizüstü bilgisayar tavsiyesi

Bütçe
7000

sukruyavas

Femtopat
Daha fazla  
Genel kullanım amaçlı dizüstü bilgisayar ihtiyacım var ve Lenovo Thinkbook serisi özellik, sağlamlık ve görsel olarak hoşuma gidiyor. Ancak.

Lenovo Thinkbook Intel Core i5 1035G1 8 GB 256 GB SSD /... 6550 TL.
Lenovo Thinkbook 15 III Intel Core i5 1035G1 8 GB 256 GB SSD Radeon 630 /... 6900 TL.
Lenovo Thinkbook Intel Core i5 1035G1 16 GB 512 GB SSD /... 7600 TL.

Cihazlar arasında kaldım. Çok oyun oynanmayacak ama. Arada oyun da oynanır diye harici ekran kartlı model istiyorum.
Ama o da dahili ekran kartından çok da üstün değil. UHD630 da iş görür diye tahmin ediyorum ancak çok kararsız kaldım.

Biraz daha para verip RAM ve SSD kapasitesi mi yoksa harici ekran kartı mı?

Sizin öneriniz ve fikriniz nedir acaba? Çok teşekkürler.

Genel kullanım amaçlı dizüstü bilgisayar ihtiyacım var ve Lenovo thinkbook serisi özellik, sağlamlık ve görsel olarak hoşuma gidiyor. Ancak.

Lenovo thinkbook Intel Core i5 1035G1 8 GB 256 GB SSD /... 6550 TL​

Lenovo thinkbook 15 Intel Core i5 1035G1 8 GB 256 GB SSD Radeon 630 /6900 TL​

Lenovo thinkbook Intel Core i5 1035G1 16 GB 512 GB SSD /... 7600 TL​

Cihazlar arasında kaldım. Çok oyun oynanmayacak ama arada oyunda oynanır diye harici ekran kartlı model istiyorum.
Ama oda dahili ekran kartından çok ta üstün değil UHD630 da iş görür diye tahmin ediyorum ancak çok kararsız kaldım.

Biraz daha para verip RAM ve SSD kapasitesi mi yoksa harici ekran kartı mı?

Sizin öneriniz ve fikriniz nedir acaba? Çok teşekkürler.

Daha iki gün önce Lenovo V15-ADA modelli laptop aldım. Dahili ekran kartlı AMD işlemcili. Bence RAM ve SSD konusunda daha fazla düşun.

2. seçeneği tercih edip RAM ve depolama yükseltmesi yapabilirsiniz fakat masraf olarak yine 700 TL'yi bulacaktır, dolayısıyla 700 TL farkı verip 3. seçeneği alabilirsiniz bence.

Düzenleme: 3. seçenekte harici ekran kartı yokmuş, o yüzden 2.'yi tercih edip RAM yükseltmesi yapmayı da tercih edebilirsiniz.

Son günlerde şu cihaz da çok dikkatimi çekiyor, 11. nesil işlemciyle beraber MX350 bulunuyor ve bu fiyatta başka böyle seçenek yok. Daha sonralarda tercihinize göre RAM'i 16 GB yapıp rahatlıkla kullanmaya devam edebilirsiniz. Sanırım ürünün tek eksisi IPS panel olmaması.

Son düzenleme:
RAM ve SSD yerine harici ekran kartı daha iyi bir seçenek olur diye düşünüyorum. Sonuçta RAM ve SSD sonradan da takılabilir.

O modeller yerine bu modeli düşünebilirsiniz, iyi indirime girmiş.
Gerek işlemci gerek harici ekran kartı bakımından attıklarınızdan çok daha iyi. Mx350 küçümsenmeyecek düzeyde bir harici ekran kartı. Şu an günümüzdeki oyunları bile 720P dusukt ayarda oynatabiliyor.

Geri
Yukarı