Rehber 7000 TL monitör dahil sistem toplama

@aedos

Ryzen 5 3600 ısınabiliyor ve RX serisinde WattMan olma ihtimali olmasından GTX 1660S seçtim.
Benimde vücut ısım arada ısınabiliyor. Ne alaka hocam? 3600 alınır. Rekabet oyunları oynanmıyorsa monitörden kısılmalı bence.

Hocam sırf ısındığı için r 5 3600 yapmıyorsunuz bence bir kez daha düşünün stok soğutmayla bile
3100'ün çok daha üstünde ayrıca soğutucu alırsınız yani bence 7K paraya hata yaparsınız RAM'lar 3000
Bir de bilemedim 3200 ve aşağısı 7K için çok az o sistem 4500 falan etmeli hadi monitörle 5900
Maalesef Türkiye'de işler öyle yürümüyor :(

Ben ısınıyor diye görüyorum ama o da tercih edilebilir. Bence artık 144 Hz standart hale gelmeli.
Spec-delta adlı kasada ısınacağını düşünmüyorum. Rekabetçi oyunları oynanmayacaksa 144Hz gereksiz bile denebilir. Ondan kısılan parayla da "sıcak olacağını düşündüğünüz" 3600 için soğutucu alabilirsiniz.
Benim 3500TL'ye 2 yıl önce aldığım bilgisayarım şu an 5000TL'ye bile zor bulunuyor. Türkiye'nin ekonomisi yüzünden bu durumlar normal.

Ben ısınıyor diye görüyorum ama o da tercih edilebilir. Bence artık 144 Hz standart hale gelmeli.
Standart mucize olmadıkça 60hz olucaktır. Tasarımcı adam 144'ü napsın? Panel ve renkler onun için daha önemlidir. Bütçesi olmayan adamın bile 75hz tatmasını öneriyorum 144 standart diyorsunuz.

Standart mucize olmadıkça 60hz olucaktır. Tasarımcı adam 144'ü napsın? Panel ve renkler onun için daha önemlidir. Bütçesi olmayan adamın bile 75hz tatmasını öneriyorum 144 standart diyorsunuz.
Ben tasarım için değil oyun için bir sistem toplamıştım. 144 Hz fazla değil ama günümüzde alınabilir. Ben geleceği de düşündüm.

Ben tasarım için değil oyun için bir sistem toplamıştım. 144 Hz fazla değil ama günümüzde alınabilir. Ben geleceği de düşündüm.
Belirttiyseniz görmedim. Fakat oyun için dediğim gibi rekabetçi olmadığı sürece 144 gereksiz. O ekran kartıyla hangi AAA oyunda 144 fps alabilirsiniz? ayarları düşürmedikçe tabi.

Hocam geleceği düşünüyosanız 3100 gibi bir işlemci almamalısınız.
1000 TL civarında bunları buldum, eğer daha iyi bir işlemci istiyorsanız 200-300 TL daha arttırmanız lazım. Ben NVIDIA bir sistem topladım ve dediğim gibi fiyatlar zamlanabiliyor. Geleceğe yönelik olmasından 650W kasa ve 144 Hz monitör seçtim. Bu sistemi oyun oynayacaksanız orta-yüksek ayarlarda 4 yıl götürebilirsiniz.

Geri
Yukarı