7000 TL monitör önerisi

Bütçe
6000-7000 TL
Normalde ilk tercihim Dell monitördü ama birkaç inceleme videosunda monitörün tam 1ms vermediğini söylüyorlardı.

Gerçekte zaten OLED monitörler dışında hiçbir monitörün gerçek anlamda 1ms, 0, 5ms gibi Ms'leri verdiği görülmemiştir diye biliyorum. Monitörlerin gösterilen 1ms tepki süreleri GtG(gray to gray) gibi yöntemler ile ölçüldüğünden gerçek renklerde bundan daha fazla(5ms, 6ms, 7ms) değerlerde çıkıyorlar. O yüzden o ms mevzsuna aldanmayın.

Normalde ilk tercihim Dell monitördü ama birkaç inceleme videosunda monitörün tam 1ms vermediğini söylüyorlardı.

Hocam bir de AOC Free Sync destekliyor.

Attığım o 4 monitörün 4'üde FreeSync Premium destekliyor.

Gerçekte zaten OLED monitörler dışında hiçbir monitörün gerçek anlamda 1ms, 0, 5ms gibi Ms'leri verdiği görülmemiştir diye biliyorum. Monitörlerin gösterilen 1ms tepki süreleri GtG(gray to gray) gibi yöntemler ile ölçüldüğünden gerçek renklerde bundan daha fazla(5ms, 6ms, 7ms) değerlerde çıkıyorlar. O yüzden o ms mevzsuna aldanmayın.

Attığım o 4 monitörün 4'üde FreeSync Premium destekliyor.
İşte hocam ben g-sync desteklesin istiyorum :). MSI Optix MAG251RX 24.5'' 240Hz 1MS(MPRT) G-Sync OYUNCU MONİTÖR fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da bu monitörde sanırım karar kıldım.

Yaşadığım şehirde ki vatan da stok kalmamış Antep'de 1 tane kapalı ürün varmış oradan sipariş verdim :). Ortalama kaç günde gelir hocam bir bilginiz var mı sizin?

Yaşadığınız şehre göre değişir hocam ama ben Vatan'ın teknik servisiyle uğraşmıştım biraz ve açıkçası yavaşlardı. Bir monitörün teknik servisten gidip gelmesi 2 haftayı buluyordu, İstanbul'da yaşamama rağmen. Belki siparişi kargolamada daha hızlılardır, bilemiyorum.

2K almayın. Sisteminize uygun değil yeni oyunlarda 2K oynayamazsınız. 240Hz alın derim. XG249cm ben de almayı düşünmüştüm fakat o daha çok yeni bir monitör. Odyssey G4'ü kullanan ve memnun olan arkadaşlar var. Bence G4 alın derim.

DLSS ile 4K bile oynar. 2060 Ryzen 3600 ile 4K televizyonda orta ayarlarda (kaplamalar ultrada) 40-60 FPS oynayabiliyorum DLSS ile. God of War'ı da 60-70 FPS. Ayrıca bugün 7000'e monitör alan adam ileride çok güçlü bir ekran kartı da alır.

Hocam telefonla bulunduğunuz yere mi sipariş verdiniz?
Hayır mağazasına gittim oradan sipariş verdim. İnternette mağazasında var gözüküyordu ama sadece teşir ürünü varmış.

Yaşadığınız şehre göre değişir hocam ama ben Vatan'ın teknik servisiyle uğraşmıştım biraz ve açıkçası yavaşlardı. Bir monitörün teknik servisten gidip gelmesi 2 haftayı buluyordu, İstanbul'da yaşamama rağmen. Belki siparişi kargolamada daha hızlılardır, bilemiyorum.

Konya'da yaşıyorum ve Antepten gelecekmiş.

DLSS ile 4K bile oynar. 2060 Ryzen 3600 ile 4K televizyonda orta ayarlarda (kaplamalar ultrada) 40-60 FPS oynayabiliyorum DLSS ile. God of War'ı da 60-70 FPS. Ayrıca bugün 7000'e monitör alan adam ileride çok güçlü bir ekran kartı da alır.
Evet yazın ekran kartımı 3070 ti ile değiştirmeyi düşünüyorum fakat şuan ki işlemcim ile darboğaz yapıyor :).

Hayır mağazasına gittim oradan sipariş verdim. İnternette mağazasında var gözüküyordu ama sadece teşir ürünü varmış.

Konya'da yaşıyorum ve antepten gelecekmiş.

Evet yazın ekran kartımı 3070 Ti ile değiştirmeyi düşünüyorum fakat şu anki işlemcim ile darboğaz yapıyor :).

Bu hafta içinde gelebilir hocam, en kötü haftaya kesin gelir bence.

Konya'da yaşıyorum ve Antepten gelecekmiş.

Evet yazın ekran kartımı 3070 ti ile değiştirmeyi düşünüyorum fakat şuan ki işlemcim ile darboğaz yapıyor :).
Tamamdır hocam teşekkürler bizde mersindeki mağazaya gideceğiz herhalde.

Geri
Yukarı