7000 TL oyun için PC tavsiyesi

Sizin attığınız PSU daha iyi. Ancak ben yurt dışından toplamadım sistemi. Haliyle Türkiye'den olunca bu şekilde sığıyor.
200 MHz düşüş, fiyat konusunda pek oynama yaratmaz. Hız aşırtma ile çok haşır neşir değilseniz o soğutuculara da gerek yok. Önermiyorum zaten o sıvı soğutmaları. Oyunu 1440x900 oynayacağım derken? Monitörün çözünürlüğü o ise, her iki ekran kartı için güzel bir darboğaz yaşayacaksınız. 960 EVO bütçe varsa alın. Bütçeyi aşmak istemedim. Oyun sistemleri için şart değil. Almanızda bir sakınca da yok.

Ayrıca en kısa sürede bir monitör alın. Yoksa 1070 Ti almanızın bir mantığı yok.

Sizin attığınız PSU daha iyi. Ancak ben yurt dışından toplamadım sistemi. Haliyle Türkiye'den olunca bu şekilde sığıyor.
200 MHz düşüş, fiyat konusunda pek oynama yaratmaz. Hız aşırtma ile çok haşır neşir değilseniz o soğutuculara da gerek yok. Önermiyorum zaten o sıvı soğutmaları. Oyunu 1440x900 oynayacağım derken? Monitörün çözünürlüğü o ise, her iki ekran kartı için güzel bir darboğaz yaşayacaksınız. 960 EVO bütçe varsa alın. Bütçeyi aşmak istemedim. Oyun sistemleri için şart değil. Almanızda bir sakınca da yok.

Ayrıca en kısa sürede bir monitör alın. Yoksa 1070 Ti almanızın bir mantığı yok.
o zaman 1K'da oynarim oyunu. 1920x1080'de öyle darboğaz olur mu?

Bir de sadece işlemciye OC yapacağım yani GPU'ya yapmayacağım. Yani PUBG'de kasmaz ise

Soğutucuya önem veriyorum o yüzden dedim kasa soğutucusu da alacağım 2-3 fanli yoksa almiyim mi?
@Oreki

Son düzenleyen: Moderatör:
Dar boğaz yapıcak olan CPU, GPU değil. Yani daha yüksek ayarlarda daha az dar boğaz olur. 1070Tİ veya daha iyi bir ekran kartı alıyorsan en azından 2K monitör alman daha iyi olur.

Dar boğaz yapıcak olan CPU, GPU değil. Yani daha yüksek ayarlarda daha az dar boğaz olur. 1070Tİ veya daha iyi bir ekran kartı alıyorsan en azından 2K monitör alman daha iyi olur.
Oyunu 2K'da oynamayacağım. Neden 2K aliyim ki 1K'da oynayacağım. Tam anlamadim çözünürlükle darboğaz arasındaki ilişkiyi.

Ekran kartı her bir kareyi işlemek için işlemci den veri alır. Çözünürlük ve kalite arttıkça ekran kartının kareleri işlemek için harcadığı zaman artar. Çözünürlük ve kalitesi azaldıkça harcadığı zamanda azalır. Ekran kartının isetediği veriyi işlemci zamaninda yollayamadığı durumlarda işlemci darboğazı olur. Bu noktadan sonra ne kadar kadar ayarları ve çözünürlüğü düşürsende ekran kartının kareleri hazırlamakta harcadığı zaman azalışı olmaz bir diğer deyişle ekran kartını tam performansıyla kullanamazsınız. Usta ne kadar iyi olursa olsun malzeme ve alet olmadan birşey yapamaz. Ekran kartını tam olarak kullanamazsın. 1080p ve altında i5 8600k, 1070ti ve üzeri ekran kartlarının istediği kadar veri yollayamaz bu noktada işlemci dar boğazı olur.

Ekran kartı her bir kareyi işlemek için işlemci den veri alır. Çözünürlük ve kalite arttıkça ekran kartının kareleri işlemek için harcadığı zaman artar. Çözünürlük ve kalitesi azaldıkça harcadığı zamanda azalır. Ekran kartının isetediği veriyi işlemci zamaninda yollayamadığı durumlarda işlemci darboğazı olur. Bu noktadan sonra ne kadar kadar ayarları ve çözünürlüğü düşürsende ekran kartının kareleri hazırlamakta harcadığı zaman azalışı olmaz bir diğer deyişle ekran kartını tam performansıyla kullanamazsınız. Usta ne kadar iyi olursa olsun malzeme ve alet olmadan bir şey yapamaz. Ekran kartını tam olarak kullanamazsın. 1080p ve altında i5 8600k, 1070Ti ve üzeri ekran kartlarının istediği kadar veri yollayamaz bu noktada işlemci dar boğazı olur.

İzlediğimiz neredeyse bütün yayıncılar 1080'de oynuyor. 1080 Ti kullaniyorlar, onlar nasil engelliyor ve Technopat'ta oyun performansi videolarinda 1080P kullaniyorlar. 3000 TL butcedede 7000 TL butcede de. Onlarda neden olmuyor?

İzlediğimiz neredeyse bütün yayıncılar 1080'de oynuyor. 1080 Ti kullaniyorlar, onlar nasil engelliyor ve Technopat'ta oyun performansi videolarinda 1080P kullaniyorlar. 3000 TL butcede de 7000 TL butcede de. Onlarda neden olmuyor?

Yayıncıların 1080'de oynadığından emin olamayız. YouTube Twich yayınları 1080p'de yayınlıyorlar genelde. Ya da DSR ( NVDİA teknolojisi nasıl işlediğinden pek emin değilim.) kullanıyor olabilirler. Ya da i7 8700K kullanıyor da olabilirler.
Darboğazı olduğu zamanlar sadece ekran kartının tam performansını kullanamıyorsun. Senin oynadığın oyunda kasmaya falan neden olmaz.

Yayıncıların 1080'de oynadığından emin olamayız. YouTube Twich yayınları 1080p'de yayınlıyorlar genelde. Ya da DSR ( NVDİA teknolojisi nasıl işlediğinden pek emin değilim.) kullanıyor olabilirler. Ya da i7 8700K kullanıyor da olabilirler.
Darboğazı olduğu zamanlar sadece ekran kartının tam performansını kullanamıyorsun. Senin oynadığın oyunda kasmaya falan neden olmaz.
Ben i5 8600K GTX 1070 Ti yapacağım. 1 K'da oynayacağım oyunu sorun olur mu olmaz mı? Oluyorsa nasıl düzeltebilirim?

Sistem bu. Kasayı değiştirmeyi düşünüyorum şık bir şeyler istiyorum. RGB takıntım yok, RGB sevmiyorum. Olsa da olmasa da olur, PSU'dan hiç emin değilim. O yüzden PSU önerilerinizi lütfen yapın, kasa olarak Zalman NEO9 Plus nasıl?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı