7000 TL sistem tavsiyesi

Bütçe
7000

Hinatachan

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, öncelikle iyi forumlar. Elimde 7000 TL bir bütçe var, sistemi 10100F işlemci ve H410M A PRO anakart üzerine kurmayı düşünüyorum. Ekran kartı hariç 2000 TL tutuyor. Ancak ekran kartı işini ne yapmalıyım hiçbir fikrim yok, 3060 hazır sistem olarak çıkacak dendiğinden gözüm korktu. Elimde parayla beklemeli miyim? Bilgisayarımı oyun odaklı kullansam da işimden dolayı bir bilgisayara illa ihtiyacım oluyor. 1660 Super alınır mı yoksa 3060 stoğu mu beklemeliyim sizce? Teşekkür ederim şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
i3 10100F RTX 3060 besleyemez hocam.
RTX 3060 4000TL'den çıktı diyelim.
Toplam 7500TL en uygun RTX 3060 sistem bu kadar tutuyor.

Sistem tavsiyesi ve grafik kartlı işlemci tavsiyesi için teşekkür ederim. Peki sizce nvidianın anlaştığı sitelerdeki hazır sistemler daha ucuz olmaz mı? Nvidianın sitesinde 3060 tilı stoğu bitmiş bir kasa sekiz bin TL olarak gözüküyor, bu durumda 7 bin tlye 25inde çıkması beklenebilir mi?

Sistem tavsiyesi ve grafik kartlı işlemci tavsiyesi için teşekkür ederim. Peki sizce nvidianın anlaştığı sitelerdeki hazır sistemler daha ucuz olmaz mı? Nvidianın sitesinde 3060 tilı stoğu bitmiş bir kasa sekiz bin TL olarak gözüküyor, bu durumda 7 bin tlye 25inde çıkması beklenebilir mi?
Hazır sitemli daha mantıklı bence. Kötü psu vs parçalar falan verseler de ilerde değiştirirsin.

Sizce hazır sistemin stoğu hızlı tükenir mi? Fiyatı nasıl bir aralıkta olur? Kusura bakmayın çok bilgili değilim bu konuda fazla soru soruyorum.

Dostlar tavsiyeler için teşekkür ederim, internetin acizliğine uğradım ve sistemi alamadım. Elimde tam olarak başlıktaki gibi 7000 tl var ne yapmalıyım sizce? Ekran kartı stokları fikrinizce ne zaman yenilenir ya da tedarikçilerle görüşeniniz var mıdır? 10 20 günden fazla bilgisayarsız duramayacağımı o yüzden beklemek için vaktimin sınırlı olduğunu da belirtmek isterim.

Dostlar tavsiyeler için teşekkür ederim, internetin acizliğine uğradım ve sistemi alamadım. Elimde tam olarak başlıktaki gibi 7000 TL var ne yapmalıyım sizce? Ekran kartı stokları fikrinizce ne zaman yenilenir ya da tedarikçilerle görüşeniniz var mıdır? 10 20 günden fazla bilgisayarsız duramayacağımı o yüzden beklemek için vaktimin sınırlı olduğunu da belirtmek isterim.
Yukarıda attığım sisteme 1660 Super ekleyip alabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı