7000 TL Sistem Toplama Önerisi

Tabula Rasa

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar herkese.

Yeni bir kasa toplayacağım fakat ufak tefek kararsızlıklar içindeyim. 7000 lira civarı bir bütçe ayırıyorum, ilk etapta HDD'siz ve SSD'siz idare edebilirim, elimde eski bilgisayarımdan kalma HDD olduğu için. ViewSonic XG240R monitörüm hazırda duruyor.

Genel olarak oyun ağırlıklı kullanacağım fakat video ve fotoğraf düzenleme programlarını da sık sık kullanacağım.

Aklımdaki seçenekleri şu şekilde sunmak istiyorum:
İşlemci olarak Ryzen 7 2700x veya Ryzen 5 3600 kullanacağım. Ekran kartında ise Sapphire Nitro+ Radeon RX 5700 XT, Galax GeForce RTX 2070 Super EX Gamer ve Asus ROG Strix GeForce RTX 2060S Gaming Advanced Edition arasında kararsızım.

Bunlar dışında bir tavsiyeleriniz olursa onları da dinlemek isterim. Bu arada 11.11 veya black friday indirim döneminde satın alacağım, acele bir durum söz konusu değil henüz.
Şimdiden cevap veren herkese teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı olarak 2070 Super işlemci olarak da alabiliyorsanız 3700x olmuyorsa 3600 almanızı tavsiye ederim. Render vs. için 2700x önde ama oyun konusunda 3600 önde. Fakat renderda 3600 çok da geride sayılmaz 3600 daha mantıklı bir tercih olacaktır.

Buradan alırsan daha kârlı olursun dostum.:)
Hazır sistemlerden özelleştirip almak var aklımda ama bu şekilde de bir bakacağım toplam fiyatına :)

Ekran kartı olarak 2070 Super işlemci olarak da alabiliyorsanız 3700x olmuyorsa 3600 almanızı tavsiye ederim. Render vs. için 2700x önde ama oyun konusunda 3600 önde. Fakat renderda 3600 çok da geride sayılmaz 3600 daha mantıklı bir tercih olacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
3700x reis maddi açıdan fazlasıyla zora sokuyor ve şu videodan sonra 3600 ve 2070S ikilisine karar kıldım. Sadece biraz daha galax markasını araştırmak kaldı :)

Teşekkür ederim cevaplarınız için :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı