7000 TL sistem toplama

Bu iki sistem bu fiyat bandında alabileceğin en iyi sistemler birini seçip alırsın eğer elinde idare edebileceğin bir monitör varsa sana önerim ileride 75 Hz'lik monitör alman 144 Hz senin sistemin için değecek bir monitör değil.

Monitör dahil söylemeyi unuttum bir de ben topladım 8 GB R3 3100 1050.

Olur.
Bir de Ryzen 5 3400G mi daha iyi yoksa Ryzen 3 4350G mi?
R5'in fiyatı fırladı da ondan aralarında ne kadar fark var merak ediyorum.
Bu iki sistem bu fiyat bandında alabileceğin en iyi sistemler birini seçip alırsın eğer elinde idare edebileceğin bir monitör varsa sana önerim ileride 75 Hz'lik monitör alman 144 Hz senin sistemin için değecek bir monitör değil.

Sadece rekabetçi oyunlar oynayacağım zaten.
Ama sistemler iyi cidden.

Gaminggentr üzerinden bilgisayar falan alınmaz.
Fakat attığınız 2.sistem güzelmiş.
Monitör dahil söylemeyi unuttum bir de ben topladım 8 GB R3 3100 1050.

Fiyattan bağımsız yorumlayacağım.
İşlemcin güzel çokça tercih edilen bir işlemci. Fakat FPS oyunlarında ekran kartından ziyade işlemcinin iyi olması gerekmektedir. İşlemciyi kendim de kullanmış olduğum R5 3500X önerebilirim.
1050 Ti ekran kartı ise bana kalırsa şu piyasada iş görür. RDR2 de 50FPS çok rahat oynatır.
8RAM yetersiz ama o ucuz ve montajı basit bir şey olduğu için ileride yanına +8 veya +16 eklerseniz FPS droplar için iyi olur. Günümüzde 8 yetersiz kalıyor.

Neden ki? Forumda genellikle oradaki sistemler önerildiği için oradan önerdim.

Örneğin...

Geri
Yukarı