7000 TL uzun süre kullanılabilecek ekran kartı tavsiyesi

Bütçe
7000

OldManLogan

Decapat
Bilgisayarda kardeşimle daha çok LoL, Valorant, CS:GO, GTA 5 ( FiveM) gibi oyunlar oynuyoruz. Bu oyunları iyi takılmadan oynayabileceğimiz ekran kartı tavsiye edebilir misiniz ve uzun süre kullanabileceğimiz bir ekran kartı olmasını tercih ederiz. Yardımcı olursanız sevinirim. (bilgisayara 16 GB daha RAM alacağız)
Şu anki sistemim.
R3 2200G.
GTX 750.
MSI B350M Pro-VDH
8 GB 2666MHz RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
2. el mi? Sıfır mı?

Eğer 7000TL bütçeniz varsa ve 2. el alırım diyorsanız hem işlemciyi hem de ekran kartını güncellerseniz çok daha iyi olur Valorant CS:GO gibi oyunlarda işlemci devasa fark yaratıyor anakartınız BIOS Update ile R5 5600 destekliyor
AMD Ryzen™ 5 5600 3.5GHz (Turbo 4.4GHz) 6 Core 12 Threads 35MB Cache AM4 İşlemci - Tray | Teknobiyotik R5 5600 3100TL.
2. el 3060 3060 Ti 4500-5000 TL civarına bulabilirsiniz şu anki işlemci ve ekran kartınızı satıp böyle bir sistem yapabilirisiniz tabii ki RAM'i de 16 yapmayı unutmayın.
Böyle bir sistem yaparsanız sizi uzun yıllar götürür.

Son düzenleme:
2. el mi? Sıfır mı?

Eğer 7000TL bütçeniz varsa ve 2. el alırım diyorsanız hem işlemciyi hem de ekran kartını güncellerseniz çok daha iyi olur Valorant CS:GO gibi oyunlarda işlemci devasa fark yaratıyor anakartınız BIOS Update ile R5 5600 destekliyor
AMD Ryzen™ 5 5600 3.5GHz (Turbo 4.4GHz) 6 Core 12 Threads 35MB Cache AM4 İşlemci - Tray | Teknobiyotik R5 5600 3100TL.
2. el 3060 3060 Ti 4500-5000 TL civarına bulabilirsiniz şu anki işlemci ve ekran kartınızı satıp böyle bir sistem yapabilirisiniz tabii ki RAM'i de 16 yapmayı unutmayın.
Böyle bir sistem yaparsanız sizi uzun yıllar götürür.
Öncelikle cevap verdiğiniz ve yardım ettiğiniz için teşekkür ederim, 2 el güvenemiyorum hem alması hemde sağlamlığı nasıl kullanıldığı gibi bir takım sorunları oluyo. İşlemciyi bende ileriye doğru yükseltmek istiyordum tamda bu işlemci vardı kafamda. Kardeşim fiveM falan oynamak istiyor pc de bende ne yapacağımı bilemedim 7k gibi bir bütçe var ekran kartı mı alsam sonra zamanla cpu falan yukseltsem biledim kafam karışık o yüzden. İşimizi görecek uzun ömürlü olsun bana kafi.

Açıkçası amacın uzun süre ise PC'ni satıp yeni sistem alman daha amntıklı. Özellikle FiveM gibi modlu oyunlar içinin 16 GB RAM, 2060 ayarında ekran kartı ve 3600 ayarında işlemci lazım. Uzun süre diyorsan minimun 3060 almanı öneririm.

Açıkçası amacın uzun süre ise PC'ni satıp yeni sistem alman daha amntıklı. Özellikle FiveM gibi modlu oyunlar içinin 16 GB RAM, 2060 ayarında ekran kartı ve 3600 ayarında işlemci lazım. Uzun süre diyorsan minimun 3060 almanı öneri
Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Sistemi yükselmeye çalışacağım 3060 tavsiye ettiniz, yanlış almazsanız merakımdan soruyorum amd ekran kartları daha uygun fiyata yüksek performanslı oluyorlar onları almak mantıklı olmaz mı?

Cevap verdiğiniz için teşekkür ederim. Sistemi yükselmeye çalışacağım 3060 tavsiye ettiniz, yanlış almazsanız merakımdan soruyorum AMD ekran kartları daha uygun fiyata yüksek performanslı oluyorlar onları almak mantıklı olmaz mı?

Evet mantıklı olabilir ama sürücüsünden dolayı önermiyorum. Ayrıca AMD'nin ekran kartı tarafında NVIDIA kadar bilgili değilim. Emin olmadıkça yanlış bilgi vermek istemem.

Evet mantıklı olabilir ama sürücüsünden dolayı önermiyorum. Ayrıca AMD'nin ekran kartı tarafında NVIDIA kadar bilgili değilim. Emin olmadıkça yanlış bilgi vermek istemem.

Anladım yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı